שתף קטע נבחר

צילום: AP  , רויטרס

רוצחת בת 19 בשירות קדאפי: ניסרין מחכה לדין

היא גויסה על ידי חברת המשפחה לכוח הנשי של שליט לוב. היא מספרת שנאנסה בידי מפקד בריגדה ובנו, ולטענתה אולצה לירות ב-11 שבויים בימים שלפני נפילת טריפולי. "איימו שיהרגו אותי אם לא אירה, רוב האסירים היו בגילי, אינני זוכרת את פניהם". כעת חוששת הצעירה לחייה

ניסרין מנסור אל-פורגני היא צעירה יפה בת 19. היא גם הייתה רוצחת בשירותו של שליט לוב לשעבר, מועמר קדאפי. במאמר שפרסם הבוקר (יום ב') ה"מייל" הבריטי, מסבירה ניסרין מה הוביל אותה לתפקיד הרצחני, טוענת כי התעללות המינית ואונס היו מנת חלקן של הנשים ומודה כי ירתה למוות מטווח אפס ב-11 מורדים שבויים, בימים שלפני נפילת טריפולי.

 

נפילת המשטר בלוב - עדכונים שוטפים ב-ynet:

 

"אמרתי למורדים מה עשיתי. הם כועסים. אני לא יודעת מה יקרה לי עכשיו", אמרה ניסרין, האזוקה למיטתה בבית החולים הצבאי מטיגה שבטריפולי.

  

 

קדאפי ושומרות ראשו (צילום: gettyimages) (צילום: gettyimages)
קדאפי ושומרות ראשו(צילום: gettyimages)

 

הוריה נפרדו בילדותה והיא לא אהבה את אשתו החדשה של אביה ועברה להתגורר עם אמה. אחת מחברותיה של אמה, פאטמה אל-דרבי, עמדה בראש המשמר הנשי של קדאפי והיא שהתעקשה לגייס אותה לכוח, ככל הנראה בניגוד לעמדת המשפחה.

 

מיוחד - שליח ynet מדווח מלוב:

 

"היו שם בערך אלף נערות מכל לוב", סיפרה ניסרין על מחנה האימונים. היא אומנה להיות צלפית. בתחילת ההתקוממות הוצבה עם נערות נוספות ליד נמל התעופה ותפקידן היה בעיקר לאייש מחסומים ברחבי העיר. את הרודן ראתה רק פעם אחת, כשחלף עם שיירתו במחסום שאיישה.

 

עוד בערוץ החדשות:

 

"פאטמה אמרה לי שאם אמא תגיד משהו רע נגד קדאפי, עליי להרוג אותה מיד, ושאם אגיד משהו על קדאפי שלא ימצא חן בעיניה, יכו וינעלו אותי בחדר. היא גם אמרה שאם המורדים יבואו, הם יאנסו אותנו" סיפרה ניסרין ל"מייל". אך מי שהייתה אחראית על ההתעללות המינית, הייתה דווקא פאטמה עצמה.

 

חיילות המשמר של קדאפי (צילום: gettyimages) (צילום: gettyimages)
חיילות המשמר של קדאפי(צילום: gettyimages)

 

ניסרין סיפרה כי המפקדת הציבה אותה בחדר שבו מיטה בבסיס הבריגדה ה-77, ליד באב אל-עזיזיה. שם אנס אותה מפקד הבריגדה, מנסור דאו. "פאטמה אמרה לי לא לספר לאף אחד, אפילו לא להוריי", סיפרה ניסרין שהוסיפה כי פאטמה קיבלה מתנה ממנסור בכל פעם שסיפקה לו בחורה.

 

הבנים אנסו ואחר כך "השתעממו"

הצעירה אינה חברת המשמר היחידה שהתלוננה על אונס. על פי דיווח ב"טיימס אוף מלטה" אתמול, חמש משומרות ראשו של הרודן סיפרו כי הוא עצמו אנס אותן והתעלל בהן. הן סיפרו לפסיכולוגית סהאם סרגווה בבנגזי כי קדאפי העביר אותן לבניו ואלה נפטרו מהן לאחר ש"השתעממו". אחת מהן סיפרה כי נאמר לה שאם תסרב להיות שומרת ראש, יוכנס אחיה לכלא ויבלה שם את כל חייו לאחר שיופלל באחזקת סמים.

 

באב אל-עזיזיה. "לא יודעת מה המורדים יעשו לי עכשיו" (צילום: צור שיזף) (צילום: צור שיזף)
באב אל-עזיזיה. "לא יודעת מה המורדים יעשו לי עכשיו"(צילום: צור שיזף)

 

ניסרין סיפרה שנאנסה גם בידי בנו של מנסור ובידי קרוב נוסף ששירת אף הוא בצבא.

 

היא סיפרה ל"מייל" בבכי על ההרג שביצעה, תחת שמירה של חיילת שחורה במדים כחולים. "המורדים היו קשורים תחת עץ בחוץ, הביאו אותם אחד אחד לחדר, היו דם גם שלושה מתנדבים חמושים של קדאפי. הם אמרו לי שאם לא אהרוג את האסירים הם יהרגו אותי. כמה מהם נראו כאילו הכו אותם, רובם היו בגילי... אינני זוכרת את פניהם".

 

"ניסיתי לא לירות בהם, לא הסתכלתי, אבל כשהיססתי, אחד מהחיילים כיוון אליי את הרובה. הרגתי עשרה או 11. אני לא יודעת מה הם עשו. מעולם לא פגעתי באיש לפני ההתקוממות. היו לי חיים נורמליים".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
קדאפי ומאחוריו שומרו ראשו. "אם אמא אומרת משהו רע עליו, עליי להרוג אותה"
צילום: shutterstock
מורדים מצטלמים באחד מאוהלי קדאפי בבאב אל-עזיזיה
צילום: MCT
מומלצים