שתף קטע נבחר

ביהמ"ש: אגרקסקו תחל הליך פירוק בתוך שבועיים

לאחר כשלון הקפאת ההליכים הורה בית המשפט על הארכה אחרונה עד ה-11 בספטמבר, במטרה להכין בקשת פירוק. השופטת ורדה אלשיך כתבה בהחלטתה כי לא ניתן לכפות הסדר נושים על קבוצה שלא אישרה אותו ואף מתנגדת לו, שכן ההסדר מכסה רק אחוז קטן מאוד מהחוב הלא מובטח

שופטת בית המשפט המחוזי בתל אביב, ורדה אלשיך, האריכה היום (ג') את הקפאת ההליכים לאגרקסקו עד ה-11 בספטמבר אך הפעם זאת לצורך הכנת בקשת פירוק והעברת החברה למסלול של פירוק, לאחר שהקפאת ההליכים נכשלה.

 

פרשת אגרקסקו - כותרות נוספות

 

אלשיך כתבה בהחלטתה כי לא ניתן לכפות הסדר נושים על קבוצה שלא אישרה אותו ואף מתנגדת לו, שכן ההסדר מכסה רק אחוז קטן מאוד מהנשייה הלא מובטחת.

 

השופטת גלגלה את האחריות לקבלת הצעת רכישה נמוכה יחסית בסך 18 מיליון אירו בלבד על כתפיו של הנאמן, עו"ד שלמה נס, וכתבה כי ההצעה מעלה תמיהה "בעיקר נוכח הצהרותיו החוזרות והנשנות של הנאמן על ערכה העצום של החברה ועל פלח השוק הגדול עליו היא חולשת". לדברי אלשיך, "אם כאלו הם פני הדברים, הכיצד לא עלה בידו לתרגם ולו מקצת מאותו שווי רב לכדי הצעה ראויה?".

 

עוד האשימה אלשיך את המדינה, בעלת שליטה דה פקטו באגרקסקו, על שלא העמידה כספים להצלתה.

 

הקפאת ההליכים לאגרקסקו החלה ב-30 ביוני, כשימים ספורים לאחר מכן התקיים דיון בפני אלשיך בו הביעו תחילה המדינה, הבנקים ומרבית הנושים התנגדות להקפאת הליכים ולא התנגדו שהחברה תעבור להליכי פירוק. בלחץ כבד של אלשיך הושגה לבסוף הסכמה להעמדת מימון שיאפשר את הפעלת החברה בתקופת הקפאת הליכים לצורך מכירתה. באותו מועד רבים פקפקו בסיכויים להציל את אגרקסקו ולמכור אותה במחיר ראוי בהליך של הקפאת הליכים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הפגנת עובדי אגרקקו
צילום: גיל יוחנן
מומלצים