שתף קטע נבחר

הנשיא פרס נזהר בדרכים: "מקפיד לחגור חגורה"

לקראת שנת הלימודים החדשה, ביקר הנשיא בסימולטור הדרכה לנהיגה בטוחה בירושלים וחנך מוקד מומחים לבטיחות בדרכים. הוא קרא לתלמידים ולנהגים לשמור על חייהם בכבישים, וסיפר בהומור שאת רישיונו לא חידש כבר שנים

לקראת פתיחת שנת הלימודים קרא היום (ג') נשיא המדינה, שמעון פרס, לתלמידים, לנהגים ולהורים לנקוט במשנה זהירות ולהישמר בכבישים. פרס חנך מוקד מומחים לבטיחות בדרכים ואף התנסה בסימולטור הדרכה לנהיגה בטוחה בירושלים, המיועד בעיקר עבור צעירים.

 

עוד בערוץ החדשות:

 

"אנחנו חיים במדינה שכפו עליה מלחמות ולצערי איבדנו את טובי בנינו, אך במלחמה בתאונות הדרכים גורל ילדינו בידינו", אמר פרס. ישראל היא מדינה קטנה שאין בה הרבה אנשים ולכן עלינו לעשות הכל כדי למנוע אובדן חיי אדם ובעיקר אובדן חיי ילדים. שימרו על החיים ונהגו בזהירות רבה בכבישים, בעיקר ערב פתיחת שנת הלימודים", אמר הנשיא.

 

פרס בסימולטור בירושלים (צילום: משה מילנר ,לע"מ) (צילום: משה מילנר ,לע
פרס בסימולטור בירושלים(צילום: משה מילנר ,לע"מ)

 

כשנשאל אם הוא מחזיק ברישיון נהיגה, צחק פרס והשיב בחיוב אך ציין כי לא חידש אותו כבר מספר שנים מכיוון שבעיסוקיו האחרונים זכה לרכבי שרד. כשהוזמן להתנסות בסימולטור, הקפיד הנשיא לחגור חגורת בטיחות והדגיש כי הוא תמיד מקפיד על כך. "בצעירותי נהגתי על אופנוע מסוג 'טריומף'", הוא נזכר בגאווה. "אם פרחי טיס מתאמנים על סימולטורים - אין סיבה שנהגים לא יעשו זאת".

 

לאחר מכן, קיבל פרס שי צנוע ממנכ"ל הרשות לבטיחות בדרכים, רון מוסקוביץ': מזוזה ייחודית לרכב השרד הנשיאותי, המכילה בתוכה את ברכת הדרך.

 "בנימה אישית, אני יכול לומר שאם היו שואלים אותי כיצד הייתי רוצה להיזכר - הייתי רוצה להיזכר כאדם שהצליח להציל נפש אחת בישראל. אינני מכיר דבר חשוב מכך", אמר פרס. "זה הדבר הנאצל ביותר שאדם יכול לעשות בימי חייו, כל האזרחים בישראל צריכים לראות עצמם שותפים להצלת חי הילדים והמבוגרים בכבישים. זה בידינו לשמור על חייהם".

 

בשנת 2010 נהרגו בתאונות דרכים 40 ילדים בגילאי 0-14. מדובר ב-11.3% מכלל ההרוגים בתאונות דרכים אשתקד. 25 מתוך 40 ההרוגים הללו נפגעו כהולכי רגל, 10 נהרגו כנוסעים וחמישה כרוכבי אופניים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
רכב על אופנוע בצעירותו. פרס
צילום: משה מילנר ,לע"מ
מומלצים