שתף קטע נבחר

הרמטכ"ל גנץ לארגוני הטרור: "אל תבחנו אותנו"

בדרום ממשיכים להשגיח בשבע עיניים על הגבול עם מצרים, בעקבות ההתרעה שלפיה חוליית טרור יצאה מעזה לסיני בדרך לפיגוע בישראל. בטקס לחללי חיל הים הזהיר הערב גנץ את הפלסטינים: "אם תעזו לפגוע בנו, ננחית עליכם מכה קשה"

הרמטכ"ל, רב-אלוף בני גנץ, הזהיר הערב (יום ג') את הפלסטינים מפני תגובה קשה של צה"ל אם יתקפו שוב את ישראל בפיגועים או ברקטות. "חמאס וארגוני הטרור השונים ברצועת עזה צריכים לדעת שכל פגיעה באזרחי ישראל תביא עליהם מכה קשה. לא כדאי להם לבדוק את עוצמת כוחנו", אמר הרמטכ"ל גנץ בטקס זיכרון שנערך באשדוד לחללי חיל הים.

 

כוננות גבוהה בדרום - כתבות אחרונות:

 

עוד בערוץ החדשות:

 

גנץ אמר את הדברים כשברקע הכוננות הביטחונית המוגברת בגבול מצרים, על רקע ההתרעה על פיגוע שמתכוונת לבצע חוליה של הג'יהאד האסלאמי. לפי ישראל, החוליה הזו כבר יצאה מרצועת עזה לסיני, בדרכה לגבול בין מצרים לישראל. היום אמר השר להגנת העורף, מתן וילנאי, כי חוליה זו מונה לפחות עשרה מחבלים. צה"ל תגבר כוחות בדרום כבר לפני כמה ימים, והיום דיווח עיתון במצרים כי גם הצבא המצרי פתח במבצע נגד קני מחבלים בחצי האי סיני.

 

הרמטכ"ל גנץ בטקס הערב. "להתכונן לכל איום" (צילום: זאב טרכטמן) (צילום: זאב טרכטמן)
הרמטכ"ל גנץ בטקס הערב. "להתכונן לכל איום"(צילום: זאב טרכטמן)

 

"הירי המתמשך על יישובי הדרום, פיגוע הדריסה בתל-אביב והפיגוע הקשה בגבול מצרים, מוכיחים לנו פעם נוספת כי עלינו להתכונן לכל איום העומד לפתחנו", אמר הרמטכ"ל גנץ. הוא הזכיר גם את החייל החטוף, גלעד שליט, שציין השבוע את יום הולדתו ה-25, עדיין בשבי: "מעל במה זו ברצוני להדגיש כי צה"ל וזרועות הביטחון כולנו, עושים כל שלאל ידם כדי להחזיר את הנעדרים ואת גלעד לחיק משפחתם בהקדם".

 

בצה"ל חוששים כי מחצי האי סיני, שמאז הדחת חוסני מובארק נחלשה אחיזת מצרים בו, ייצא פיגוע נוסף של פלסטינים או פעילי ג'יהאד עולמי, בדומה לזה שבוצע לפני פחות משבועיים מצפון לאילת. כבישים 10 ו-12 הצמודים לגבול עדיין סגורים, ובצה"ל הבהירו כי הנסיעה בהם לא תתחדש עד שהאיום יחלוף. בצבא עוקבים אחרי אזור הגבול בין השאר בעזרת אמצעים טכנולוגיים מתקדמים. על רקע זה נשלחו גם ספינות קרב ישראליות לגבול המצרי. במקביל, גם צוללת וספינת קרב איראנית צפויות לסייר בים האדום.

 

בטקס לחללי חיל הים אמר הרמטכ"ל גנץ: "אירוע זה נערך השנה תחת עננה כבדה של מתיחות והתחממות בזירות השונות. הירי המתמשך על יישובי הדרום, לרבות על העיר אשדוד, פיגוע הדריסה שלשום בתל אביב, וגם הפיגוע הקשה שהתרחש על גבול מצרים, מוכיחים לנו פעם נוספת כי מלבד הניסיון לשמור על השקט באזורנו, עלינו להתכונן לכל איום

שיעמוד לפתחנו. התייצבותנו כאן בעיר הנמצאת תחת איום מתמיד של טילי המפגעים, מלמדת אותנו על עמידתם האיתנה של צה"ל ושל אזרחי מדינת ישראל כולה מול אירועי התקופה".

 

על 427 חללי חיל הים אמר הרמטכ"ל בטקס השנתי: "אוצר המילים העברי דל מכדי לתאר את החסר. הם חסרים בלבבותינו, באירועים משפחתיים של שמחה ועצב, וגם ברגעים הקטנים והיומיומיים". מפקד חיל הים, האלוף אליעזר מרום (צ'ייני), אמר בטקס: "חיל הים עמד בפני אתגרים רבים, ולאחרונה מול משטי השנאה, שניסו לערער את הלגיטימציה של מדינת ישראל. גם בשעות אלו פועלים כוחות חיל הים במספר זירות, על מנת להבטיח את ביטחון המדינה".

 

Read this article in English

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
רב-אלוף גנץ, הערב. ספינות מלחמה לגבול עם מצרים
צילום: זאב טרכטמן
הגבול המצרי. כוננות מוגברת
צילום: רויטרס
מומלצים