שתף קטע נבחר

ריבלין ביקר באיתמר: "ארץ ישראל כולה שלנו"

רגע לפני פתיחת שנת הלימודים, יו"ר הכנסת ביקר בבית שבו נרצחו בני הזוג אודי ורות פוגל ושלושה מילדיהם. "ההתיישבות היא חלק מהציונות, שהייתה כולה מדיניות של התנחלות", אמר, "שלום יהיה כששכנינו ירצו לתת לנו לחיות בארץ הזו יחד"

יו"ר הכנסת, ח"כ ראובן ריבלין, ביקר הבוקר (יום ד') בהתנחלות איתמר שבשומרון לרגל פתיחת שנת הלימודים והגיע גם לבית משפת פוגל, שבו נרצחו אודי ורות פוגל, ושלושה מילדיהם. "אני מאמין באמונה שלמה שארץ ישראל כולה שלנו", אמר במהלך הסיור שקיים עם ראש מועצת שומרון, גרשון מסיקה.

 

עוד כתבות על ההתנחלויות:

 

עוד בערוץ החדשות:

 

 

ריבלין ביקר בכיתות א' ו-ג' ובירך את התלמידים החדשים: "אני מברך אתכם בברכת עלו והצליחו ובברכת הצלחה בלימודים. שתזכו ללמוד, שתשכילו, ושתהיו מסוגלים להיות אנשים שיוכלו לעמוד ולהביע את דעתם, ולאחר שתסיימו את הלימודים - שתהיו חיילים נהדרים לעם ולארץ ישראל".

 

ריבלין וראש מועצת שומרון בביקור באיתמר  (צילום: יאיר אלטמן) (צילום: יאיר אלטמן)
ריבלין וראש מועצת שומרון בביקור באיתמר (צילום: יאיר אלטמן)

 

בצאתו מבית הספר, אמר יו"ר הכנסת ריבלין כי "יש בעיות ושאלות פוליטיות. ההתיישבות בארץ ישראל היא חלק מהציונות שכל כולה הייתה מדיניות של התנחלות. ברור שגם בכל מקום שיש בו ויכוח צריך שיתקיימו לימודים. תכלה השנה וקללותיה ותחל שנה וברכותיה. הגעתי לכאן מירושלים ועל הכביש נסעו מכוניות של ישראלים ופלסטינים. אם רוצים שלום, הוא יהיה כשכולם יוכלו לנסוע ולחיות כאן ברווחה. כשירצו שכנינו לתת לנו לחיות בארץ הזו יחד, יהיה שלום".

 

הוא הזכיר שביקר באיתמר עם ראש הממשלה לשעבר, אריאל שרון: "הוא זה שהעלה את הרעיון שאיתמר תסופח לישראל בכביש גישה לבקעה. כל מקום בארץ ישראל הוא ראוי, ולאור המבחנים של השנה שעברה ראוי שנעודד את האנשים כאן שגילו כושר עמידות יוצא מן הכלל".

 

הביקור נחתם בישיבה שבה לימד אודי פוגל ז"ל, אב המשפחה. בימים אלו מורחבת הישיבה ומתווסף לה מבנה לזכרו. ריבלין גם הגיע לבית המשפחה, ושם קיבל הסבר מראש המועצה על מסע הרצח.

 

בסיום הביקור שם אמר ריבלין: "הרצח זעזע את העם כולו. רצח של ילדים, של תינוק, פעוט שנשחט על ידיו רוצחיו המתועבים, וכל זה מתוך שנאה יוקדת, פונדמנטליזם לשמו. אלו דברים שקשה להבין אותם כבני אנוש".

 

ראש המועצה בירך את יו"ר הכנסת, והביע תקווה שהממשלה תסכים להקים מתקני חינוך ראויים, "כדי שגם הילדים כאן יוכלו ללמוד בכבוד. יו"ר הכנסת נלחם את מלחמות ההתיישבות אתנו ובכל בעיה שיש לנו אנו הולכים ל'דוד' ריבלין, שיש לו זכויות רבות על ארץ ישראל בכלל ועל איתמר בפרט".

 

Read this article in English

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ריבלין בא לבקר באיתמר. "כל מקום בארץ ישראל הוא ראוי"
צילום: יאיר אלטמן
מומלצים