שתף קטע נבחר

צילום: אלי אלגרט

מרגול בבית; הגרוש הצליף בצלם בשרשרת ברזל

17 ימי המעצר בנווה תרצה ניכרו היטב על פניה של מרגלית צנעני, שיצאה מבית המשפט למעצר בית של חודשיים. בעלה לשעבר תקף צלמים שהתקרבו לביתה באָזוֹר, אחד נחבל קל והזמין למשטרה. הגרוש עוכב לחקירה. צפו בו מצליף בצלמים

מרגול שוב חופשייה, לפחות בין כותלי ביתה. הזמרת הנאשמת בסחיטה באיומים שוחררה בצהריים (יום ה') למעצר בית. בביתה שבאָזוֹר המתין לה גרושהּ, מורדי לביא, שתקף צלמים, אשר התקבצו בסמוך עם שרשרת ברזל. אחד מהם נחבל קל והזעיק את כוחות המשטרה, שעיכבו את לביא לחקירה.

 

צנעני יצאה בשעות הצהריים מהדלת האחורית של בית המשפט המחוזי בתל-אביב בליווי עורך דינה, ששי גז, ואחותה, לאחר 17 יום בנווה תרצה. מרגול, שנראה היה שאיבדה ממשקלה, סירבה לומר מילה לכתבים שחיכו לה, בטרם נסעה לביתה. שם, תשהה צנעני במעצר בית מלא ותחת פיקוח במשך 60 יום. על הזמרת נאסר ליצור קשר עם המעורבים בחקירה.

 

בטרם שבה צנעני הביתה, התנהג בעלה לשעבר בחביבות כלפי אנשי התקשורת, הוציא להם מים קרים ואפשר להם לשבת בסככה. כמה דקות לפני שחזרה הזמרת הביתה, יצא לביא אל הצלמים ואמר: "אני הייתי מתורבת והוצאתי לכם מים ועכשיו אני מבקש מכם להיות מתורבתים גם כן ולא להתנפל עליה כשהיא באה". הוא דרש מהם לעמוד בשורה אחת, ואיים: "מי שיתקרב יקבל מכה מהשרשרת, חבל על המצלמות שלכם".

 

פרשת מרגול - הכתבות האחרונות:

 

עם זאת, כשאחד הצלמים, הנמנה על צוות תוכנית הבידור של גיא פינס שהגיע באיחור ולא שמע להוראות, התקרב למונית בה נסעה צנעני, מיהר לביא להניף את השרשרת והצליף בו בידו. לביא המשיך בזעמו, אך אז יצא מהמונית סנגורה של מרגול, עו"ד גז, שהפציר בו להירגע ולהיכנס אל תוך הבית: "בבקשה מורדי תעשה את זה בתור בקשה אישית שלי". מיד אחר כך, נכנסה הזמרת אל תוך הבית ואחריה גם עו"ד גז ובעלה לשעבר.

 

לביא מצליף בשרשת ברזל בצלם (צילום: ברק פכטר) (צילום: ברק פכטר)
לביא מצליף בשרשת ברזל בצלם(צילום: ברק פכטר)

 

דקות לאחר התקרית, הגיעו שוטרים לבית ועיכבו את לביא לחקירה. בבית נותרו עם מרגול עו"ד גז ואחיה יורם צנעני. "יש לי קצת כאבים, זה לא אמור לקרות", ציין הצלם שנפגע. "יש כאן מלא צלמים מכל הארץ. כמה שאנשים נסערים זה לא משהו שצריך להיגמר ככה וצריך לשים לזה סוף. אני מקווה שזה ייפתר ואנשים ילמדו את הלקח ולא יעשו את זה לצלמים יותר. אני אראה כיצד היד מרגישה ואם תמשיך לכאוב, אלך לטיפול רפואי. כרגע היד כואבת ואני לא יכול להחזיק בה דברים".

 

השוטרים מעכבים לחקירה את גרושה של מרגול (צילום: הדר כהן) (צילום: הדר כהן)
השוטרים מעכבים לחקירה את גרושה של מרגול(צילום: הדר כהן)
 

עוד בערוץ החדשות:

 

אתמול, לאחר שפורסם ב-ynet, כי תסקיר המבחן עליו הורה השופט צבי גורפינקל בעניינה של צנעני לא יהיה מוכן בזמן לדיון היום, התעורר חשש כי צנעני תישאר במעצר. עם זאת, בשעות הערב הגיעו סנגוריהּ של הזמרת להסכמה עם הפרקליטות לגבי שחרורה למעצר בית מלא. הם ציינו כי עם הגשת התסקיר, שצפוי להיות מוכן ביום שלישי, ייבחנו מחדש תנאי מעצר הבית וייתכן כי יוחלט להקלם.

 

עו"ד גז עם גרושה של מרגול. "בקשה אישית שלי" (צילום: הדר כהן) (צילום: הדר כהן)
עו"ד גז עם גרושה של מרגול. "בקשה אישית שלי"(צילום: הדר כהן)

 

במהלך הדיון היום, הביע השופט מורת רוח רבה מהעובדה כי פרטי ההסכם הודלפו לתקשורת, עוד בטרם הובא לידיעת בית המשפט. "יכולתי לראות את זה בטלוויזיה ולקרוא את זה בעיתונים", ציין, "נוצר מצב שבית המשפט הוא האחרון שיודע על ההסדר, אחרי שהציבור יודע את כל הפרטים".

 

צנעני יוצאת מהדלת האחורית עם אחותה (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
צנעני יוצאת מהדלת האחורית עם אחותה(צילום: מוטי קמחי)

 

על הסעיפים המיוחסים לצנעני אמר השופט: "אם אכן יוכחו עובדות כתב האישום, מצטיירת תמונה של עבירה חמורה של סחיטה באיומים, עבירה שיש בה משום פגיעה קשה בציבור, שכן מדובר בהפעלת מערכת אכיפה וגבייה מקבילה למערכת בתי המשפט, מערכת הפועלת באלימות, תוך הפעלת כוח, איומים, השלטת טרור, תוך הטלת אימה ופחד על חלשים. חובת בתי המשפט להילחם בתופעה פסולה זו".

 

בעוד צנעני המתינה לשחרורה בבית המשפט המחוזי בתל אביב, התכוננו בני

משפחתה ושכניה של הזמרת לשחרורה. חלק מהשכנים הכינו לה שלטי תמיכה, בעוד שבעלה לשעבר סידר עבורה את הבית. "שמרתי לה על הבית במשך שבועיים ואיש לא נגע בו", סיפר לביא. השכנות פנינה פרץ ורבקה בראון סיפרו: "אנחנו מתרגשות לקראת בואה ושמחות שסוף סוף היא משתחררת. היא אהובה עלינו, לא רק כמעריצות, אלא גם כשכנות טובות שגרות לצדה פה כבר 20 שנה".

 

בהכנת הידיעה השתתפו נעמה כהן פרידמן, יואב זיתון ובועז פיילר
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צנעני נכנסת הביתה עם עורך דינה
צילום: הדר כהן
לביא מצליף בצלם. "חבל על המצלמות"
צילום: ברק פכטר
השוטרים עם הצלם שנפגע
צילום: הדר כהן
מרגול בבית המשפט
צילום: מוטי קמחי
בביתה של מרגול
צילום: הדר כהן
מומלצים