שתף קטע נבחר

בכיר חמאס: דו"ח פאלמר "לא נייטרלי ומשוחד"

מחמוד א-זהאר בירך על גירוש השגריר הישראלי מאנקרה. אך אמר כי אין צורך בהתנצלות ישראלית: "ההתנצלות לא תשיב לחיים את החללים"

לא רק בטורקיה יוצאים נגד מסקנות דו"ח פאלמר: בכיר חמאס בעזה, מחמוד א-זהאר, הגדיר את הדו"ח לחקירת אירועי המשט לעזה כ"לא ניטרלי ומשוחד".

 

המשט שלא נגמר - כתבות אחרונות:

 

 

בראיון שהתפרסם היום (שבת) בעיתון לבנוני, אמר א-זהאר כי "כאשר הדו"ח קובע שהמצור על עזה חוקי, זה אומר שהוא מצדיק את זה שישראל מונעת מכל צד לשבור את המצור על מיליון וחצי פלסטינים בעזה". הוא הוסיף ואמר כי הדו"ח נוטה בצורה ברורה נגד טורקיה והעם הפלסטיני, והוא מגיע כתוצאה מלחץ ישראלי-אמריקני.

 

א-זהאר הצדיק את הצעדים שנקטה בהם טורקיה אתמול, ובכללם הורדת דרג היחסים בינה לבין ישראל וגירוש השגריר מאנקרה. "מדינה המקבלת את העובדה שאזרחיה נהרגים, כפי שנהרגו הטורקים על המרמרה, במים בינלאומיים מול חופי עזה, ואחר כך משאירה את יחסיה עם ההורג על כנם - הרי שהיא מסכנת את האמינות שלה בקרב האנשים". לדבריו, גירוש השגריר הישראלי מאנקרה הוא צעד הגיוני.

 

למרות אופי דבריו, בחר א-זהאר לבקר גם את טורקיה שהתעקשה לקבל התנצלות ישראלית על אירועי המשט. "ההתנצלות לא תשיב לחיים את החללים, אשר נפלו בהגנה על החופש, הזכות והכבוד העם בכללותו".

 

דבריו של א-זהאר באים אחרי שבחמאס ובג'יהאד האסלאמי מיהרו לברך את טורקיה על הורדת דרג היחסים עם ישראל. דובר חמאס בעזה, סמי

 אבו זוהרי, אמר אתמול: "אנו מברכים על ההחלטה הטורקית שנחשבת לתגובה טבעית על פשעי ישראל נגד המשט, ועל עקשותה של ישראל וסירובה להסיר את המצור על עזה".

 

ואילו תנועת הג'יהאד האסלאמי פרסמה הודעה שבה נאמר כי הצעד הטורקי הוא התחלה חשובה של הדרך לבידודה של ישראל. בתנועה קראו למדינות ערב ולמדינות האסלאמיות בעולם לנתק את קשריהן עם ישראל.

 

Read this article in English

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים