שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  צילום: עמית מגל

  נבחרת ישראל לא איכזבה / טור

  "מי שקרא את דברי הלהג של הפרשנים על הסיכוי לנצח את יוון ודאי התאכזב. המציאות המרה היא שיש לנו נבחרת בינונית". השופט בדימוס, אמנון סטרשנוב, מבקש לחזור לפרופורציות

  במשחקה האחרון נגד נבחרת יוון, כמו גם בקמפיין האחרון כולו - נבחרת ישראל בכדורגל לא איכזבה. אותי, על כל פנים, ואני משער שגם את רוב המבינים בכדורגל הצופים במשחקי הנבחרת ב-30-40 השנים האחרונות.

   

   

  הנבחרת לא איכזבה את כל מי שבקיא ברמתה, היא נמצאת בדרג השלישי או הרביעי באירופה, ומשחקת בהתאם. הנבחרת בהחלט עמדה בציפיות, כשלא עלתה לטורניר גמר היורו - במיוחד של אנשים ריאליים שלא היו להם שום ציפיות.

   

  צפו בנבחרת ישראל לפני ההמראה לקרואטיה (צילום ועריכה: אורן אהרוני)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

  נכון, שמי שקרא או שמע ערב המשחק את דברי הלהג והפטפטת לרוב של מיטב פרשני הספורט בדבר חולשתה הנוראה של הנבחרת היוונית, מצבה הכלכלי הגרוע

  של יוון שבוודאי ישליך על משחק הקבוצה, המצב הפוליטי הרעוע, ועוד דברי הבל שכאלה - יכול והתאכזב מההפסד.

   

  כך גם מי ששתה בצמא את דברי מר אבי לוזון ואחרים, במהלך כל הקמפיין, בדבר סיכויינו הוודאיים להעפיל זו הפעם לטורניר גמר היורו - כשהשאלה היחידה שנותרה לא סגורה הייתה, האם נגיע למשחק גמר היורו או שנסתפק בחצי הגמר - וודאי ו־וודאי שהתאכזב!

   

  אוהדי נבחרת ישראל. כגודל הציפיות - כך גודל האכזבה (צילום: ראובן שוורץ) (צילום: ראובן שוורץ)
  אוהדי נבחרת ישראל. כגודל הציפיות - כך גודל האכזבה(צילום: ראובן שוורץ)
   

  כגודל הציפיות - כך גודל האכזבה. כל מי שעיניו בראשו והבנה מינימלית ברזי משחק הכדורגל בקודקודו, צריך להבין ולראות נכוחה את סיכויינו המינימליים

  להעפיל לגמר טורניר כלשהו, ולחדול מלהעלות את רף הציפיות. הרי ברור לחלוטין, שמרגע שריקת הפתיחה של המשחק הראשון בכל קמפיין שהוא  או שמא כבר מהרגע שנודעו תוצאות ההגרלה - סיכוייה של הנבחרת להגיע לגמר טורניר כלשהו - שואפים לאפס!

   

  זוהי האמת המרה והעצובה - וכל הפרשנים, המפרשנים והלוזונים למיניהם - לא יצליחו להפוך את המציאות העגומה לוורודה יותר. יש לנו נבחרת בינונית למדי, המבוססת על קומץ שחקנים שמרביתם משחקים בקבוצות בינוניות ומטה בליגות המשנה באירופה, ושאותה מנהיג ספק מאמן ספק ליצן. כך היה, כך הווה, וכך, לצערי, יהיה גם בעתיד הנראה לעין.

   

  בניון מאוכזב. נביאי השקר, אנא חדלו לנטוע ציפיות מוגזמות (צילום: ראובן שוורץ) (צילום: ראובן שוורץ)
  בניון מאוכזב. נביאי השקר, אנא חדלו לנטוע ציפיות מוגזמות(צילום: ראובן שוורץ)
   

   

  מה לעשות - אבל יש דברים שצריך להשלים עמם. אין לנו בארץ נפט, אין לנו מים, אין לנו יהלומים - אז גם אין לנו כדורגל ראוי לשמו
  (אגב, גם לא כדורסל או אתלטיקה קלה או כל ענף ספורט אחר, למעט גלישה בים...).

   

  אז יש לי רק בקשה קטנה מכל אותם נביאי שקר המתנבאים במחנה והנוטעים ציפיות מוגזמות ומיותרות בקרב העם היושב בציון, בפתח כל טורניר וטורניר - אנא חִדלו! נסו להפעיל את ההיגיון, הניסיון והשכל הישר, לפני שאתם קובעים נחרצות כי שווייץ ויוון הן הנבחרות החלשות ביותר ולא תהיה בעיה לנצח אותן (קמפיין קודם), או שיוון נמצאת במשבר כלכלי עמוק, שיאפשר לישראל להביסה בנקל (קמפיין נוכחי), או שפורטוגל ורוסיה אינן יריבות של ממש (הקמפיין הבא).

   

  או אז - נוכל כולנו להמשיך ולבוא למשחקי הנבחרת, ללא ציפיות מוגזמות ומיותרות, ליהנות כפטריוטים טובים גם מרמת כדורגל בינונית (שלנו) או גבוהה (של הנבחרת הזרה), ולהתייחס למשחקי הנבחרת כאל משחקי ילדים, בהם אין טבלה ואין נקודות. אז להתראות בקמפיין הבא (ככל הנראה, שוב במקום השלישי...).

   

  אמנון סטרשנוב, שופט (בדימוס), יו"ר המועצה למניעת אלימות בספורט

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים