שתף קטע נבחר

שליט: אי אפשר להיות באו"ם וגם להחזיק בגלעד

לקראת כינוס העצרת החודש, בו יבקשו הפלסטינים הכרה כמדינה, יוצא הלילה אביו של החייל החטוף לניו יורק כדי להזכיר לשגרירי המדינות כי "המשך הכליאה של גלעד בשטח הרשות הפלסטינית היא הפרה בוטה של החוק הבינלאומי"

בשם הבן החטוף: נועם שליט, אביו של החייל החטוף גלעד שליט, ימריא הלילה (יום ב') לניו-יורק על מנת להיפגש עם שגרירי המדינות הזרות לקראת כינוס עצרת האו"ם שייפתח ב-13 בחודש, במהלכו צפויה הרשות הפלסטינית לבקש הכרה כמדינה. בכוונתו של שליט האב להזכיר לשגרירים שגלעד מוחזק בשבי בשטחי הפלסטינים כבר יותר מחמש שנים, בלי שזכה לאף ביקור של אנשי הצלב האדום, בניגוד לחוק הבינלאומי.

 

גלעד שליט - כבר יותר מ-5 שנים בשבי:

 

בשיחה עם ynet ציין שליט כי ייפגש בעיקר עם אלו, אשר עוסקים בעניינים הומניטאריים. "יומרני קצת לומר שנבקש להתנות את ההכרה בשחרורו של גלעד, אבל בהחלט נקשור בין הדברים", הבהיר האב.

 

לדבריו, "המשך הכליאה של גלעד והחזקתו כבן ערובה בתוך השטח של אותה ישות - רשות פלסטינית, שמבקשת הכרה כמדינה, היא הפרה בוטה של החוק הבינלאומי. הם לא יכולים בעת ובעונה אחת גם להיות מדינה מוכרת ולהתקבל כחברה באו"ם וגם להמשיך לבצע את אותה כליאה והחזקה של בן ערובה, בניגוד לחוק הבינלאומי וללא תנאים הומניטריים, בלי קשר עם העולם החיצון, כבר יותר מחמש שנים".

 

עוד בערוץ החדשות:

על רקע הדיווחים על נסיעותיהם של חאלד משעל ובכירים נוספים בחמאס לקהיר כדי לדון בעסקה, ציין שליט כי לא ידוע לו התקדמות כלשהי במגעים. "עד עכשיו היו חגים של המוסלמים. בין החגים האלה, לבין חגי ישראל הבאים עלינו לטובה בסוף החודש, יש פה אולי איזה חלון הזדמנויות", אמר האב, "אני מקווה ששני הצדדים יבינו שהגיע הזמן לסיים את הפרשה הזו ולהחזיר את גלעד

הביתה".

 

נועם שליט, שביום רביעי הקרוב יציינו 1,900 ימים לנפילת בנו בשבי, הוסיף: "אולי גם ראש הממשלה שלנו יבין, שהגיע הזמן לסיים את הביזיון הזה שהוא לא מצליח להחזיר הביתה חייל שנשלח בשליחות המדינה".

 

שליט צפוי לשוב ארצה באמצע השבוע הבא, אך לפני שינחת בישראל, הוא יעצור בפריז. בימים אלה מנהלת המשפחה בבית המשפט הצרפתי הליכים משפטיים נגד חמאס, מאחר שגלעד מחזיק באזרחות צרפתית.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
שליט. יוצא לאו"ם
צילום: אוהד צויגנברג
מומלצים