שתף קטע נבחר

"רשות המסים 2": הבכיר ואנונו הורשע בשוחד

דוד ואנונו, שהיה מנהל אגף חקירות שטח ומודיעין ונעצר בפברואר, הורשע בחלק מסעיפי האישום - וזוכה מאחרים. הוא קיבל כספים גם מאמרגנו של קובי פרץ

גם פרשת "רשות המסים 2" הובילה להרשעה בשוחד: בית המשפט המחוזי בתל אביב הרשיע הבוקר (יום ב') את דוד ואנונו, לשעבר מנהל אגף חקירות שטח ומודיעין ברשות המסים, בלקיחת שוחד, קשירת קשר לביצוע פשע, שיבוש מהלכי משפט ועבירות נוספות.

 

רשות המיסים 2 - כתבות אחרונות ב-ynet:

 

עוד בערוץ החדשות :

 

בית המשפט קיבל את עדותו של עד המדינה יוחאי יעיש, אמרגנו של הזמר קובי פרץ, כי שילם שוחד לואנונו בסך 300 אלף שקל עבור טיפול בתיק המס שלו. יעיש שימש עד מדינה במשפט והשופט רוזן מצא את עדותו אמינה אם כי מורכבת. סך עבירות השוחד עומד על 350 אלף שקל שחלקם קיבל עבורו ועבור שותפו רן הדר, וחלקם דרש אך לא קיבל.

 

 

עם זאת, ואנונו זוכה מכמה סעיפי אישום, בהם סחיטה ואיומים של איש העסקים קובי מיימון ולקיחת שוחד ממנכ"ל קדימה משה שחורי. השופט קבע שחלקן נמצאות בתחום המשמעתי ולא הפלילי.

 

ואנונו ופרקליטו, היום בבית המשפט (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
ואנונו ופרקליטו, היום בבית המשפט(צילום: מוטי קמחי)

 

פרשת רשות המיסים השנייה התפוצצה בפבואר 2011 כאשר היחידה הארצית לחקירות הונאה עצרה את ואנונו ומעורבים נוספים. על פי כתב האישום, "השתמש ואנונו במעמדו הבכיר ברשות המסים, נגישותו לגורמים ברשות וקשריו, תוך עשייה בתוך רשות המסים כבתוך עסקו הפרטי, למען בצע כסף לשם מימון רמת חיים גבוהה ולשם קידום האינטרסים האישיים שלו, לרבות טיפוח קשרים עם בעלי תפקידים במשרות פוליטיות וציבוריות שונות".

 

מכתב האישום עלה כי ואנונו סחט באיומים אנשי עסקים כדי שישלמו לו שוחד בתמורה ל"הסדרת עניינם" בין הנישומים: אמרגנו של קובי פרץ יוחאי יעיש, איש העסקים קובי מימון והפעיל הפוליטי של מפלגת קדימה,

 יואל מוגמי. עוד עלה כי ואנונו החל לפעול משנת 2000 לבד ובאמצעות אחרים לשם השגת הנאות כספיות ואחרות עבור עצמו ועבור מקורביו.

 

בפרשת קובי מימון -  בה הואשם ואנונו בסחיטה באיומים, שיבוש מהלכי משפט ולקיחת שוחד - השופט דוד רוזן זיכה את ואנונו, על עדותו של יואל מוגמי אמר השופט רוזן כי היא בעייתית פי כמה ועל בסיסה לבדה לא היה מסוגל לקבוע ממצאים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
דוד ואנונו
צילום: מוטי קמחי
הסנגור, עו"ד ליאור אפשטיין
צילום: ירון ברנר
מומלצים