שתף קטע נבחר

צילום: ירון ברנר

300 מתמחים התפטרו שנית. סוף לשביתת הרעב?

בשיבא ניסה לשכנע מנהל בית החולים את מתמחיו לחזור לאכול. "אם אנשים עם השפעה היו מקשיבים להם, זה לא היה קורה"

יממה לאחר הפסיקה שאילצה אותם לחזור לעבודה, 300 מתמחים ממספר בתי חולים כבר התפטרו בשנית - בצעד שמרחיק עוד יותר את סיום משבר הרופאים. במקביל, נמשכת שביתת הרעב של יותר מעשרה מתמחים בבית החולים שיבא. "הם יקרים וחשובים למערכת כי הם העתיד שלה", אמר מנהל בית החולים, פרופסור זאב רוטשטיין, שניסה הבוקר (יום ב') להביא לסיום השביתה.

 

מאבק המתמחים, כותרות אחרונות:

 

עוד בערוץ החדשות :

 

במאמץ לגרום להפסקת שביתת הרעב של מתמחיו, נפגש עמם רוטשטיין, ואמר ל-ynet כי "אני מחובר לכל אחד מהם אישית וביקשתי בכל לשון של בקשה מכל אחד ואחד מהם לחזור בהם מההחלטה הזאת. אני מאמין בהידברות ואם אנשים יותר משפיעים ממני היו מדברים איתם ושומעים מה יש להם להגיד, לא היתה מתרחשת כל הסערה הזאת. אני אמור לקבל מהם תשובה בזמן הקרוב לגבי החלטתם, ואני מקווה שהם יענו לבקשתי".

 

"סיימתי משמרת תוך כדי שביתת רעב. בינתיים זה סתם רעב מציק", סיפרה אמש ל-ynet ד"ר ענבר, מתמחה בגניקולוגיה בבית החולים שיבא על היום הראשון לשביתה. אני מקווה שאחזיק גם היום עם שביתת הרעב. אני שותה מים, אבל בהמשך השבוע מה שיהיה יהיה. מה שלא אוכל לעשות לא אעשה".

 

משום שמחאת המתמחים נגד פסיקת בית הדין הארצי לעבודה הוגדרה כספונטנית ולא כמאורגנת, לא ניתן להורות להם להפסיק בשביתת הרעב. עם זאת, נראה כי רובם צפויים להפסיק אותה בקרוב, ולהתמקד בפעולות נוספות במסגרת המאבק.

 

בבתי חולים נוספים בחרו שלא להצטרף לשביתת הרעב, ולשמור על סעיף "השקט התעשייתי", שנוסח בהסכם עם האוצר. המתמחים במוסדות הרפואיים העדיפו להשקיע את מאמציהם בהקמת ארגון חלופי להסתדרות הרפואית.

 

אחד הצעדים עליהם חושבים רופאים רבים בבתי החולים הוא הפסקת התשלום על החברות בהסתדרות, שלטענתם יצרה הסכם שאינו מטיב עם הרופאים שנמצאים תחתיה. לעת עתה, נראה כי צעד זה מסובך מבחינה משפטית, ויבא לשלילת זכויות רבות מהרופאים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מתמחה שובת רעב בשיבא
צילום: עופר עמרם
מכתב התפטרות שני תוך שבועות
צילום: בן קלמר
מומלצים