שתף קטע נבחר

נדקר עו"ד שנלחם בשחיתות במועצות הבדואיות

עורך הדין נדקר בבאר-שבע ונפצע באורח קל. בעבר הגיש עתירות נגד מועצות ונגד עיריית רהט בנוגע לענייני מינהל תקין ושקיפות. לאחרונה הוא קיבל איומים על חייו

עורך דין המשתייך לתנועה לאיכות השלטון נפצע הערב (יום ב') ונפצע באורח קל בבאר-שבע. עורך הדין לקח חלק בפרויקט העצמה במגזר הבדואי, שמטרתו לחימה בשחיתות ובמינהל לא-תקין.

 

עוד בערוץ החדשות:

 

בתנועה לאיכות השלטון סבורים כי תקיפתו של עורך הדין קשורה ישירות לפעילותו במגזר, ואומרים שבחודשים האחרונים הוא קיבל איומים על חייו.

 

עורך הדין הותקף ליד משרדו על-ידי אלמוני. הוא נאבק בתוקף והצליח להניס אותו, אך נדקר ברגליו וסובל גם מחבלות ושריטות בפנים. צוות מד"א-נגב שהגיע למקום פינה אותו לבית החולים סורוקה בעיר, כשהוא בהכרה ומצבו יציב. החשוד טרם נתפס.

 

יו"ר התנועה לאיכות השלטון, עו"ד אליעד שרגא, ביקר את הפצוע בבית החולים. "אנחנו יודעים שהוא קיבל איומים בחודשים האחרונים", סיפר, "על רקע פרויקט ההעצמה שאנחנו מקדמים במגזר הבדואי, ושבו עורכי דין רכשו כלים למלחמה על זכויותיהם מול נבחרי הציבור".

 

לדברי עו"ד שרגא, עורך הדין שנדקר "הוא ראש החץ בסיפור. הוא הגיש עתירות רבות, בעיקר נגד מכרזים תפורים, אי

פרסום מכרזים ומינויים לא-תקינים ברשויות בדואיות". לדבריו, עורך הדין המותקף הגיש כמה פעמים תלונות למשטרה. "לצערי, הערב ניסו לרצוח אותו. אם המשטרה לא תעצור את התוקף, יהיה עוד אירוע כזה".

 

בין העתירות שהגיש האיש היו כאלה נגד מועצות בדואיות בנגב כמו ערערה, חורה וכסייפה, וכן נגד עיריית רהט. עתירותיו נגעו בין היתר למינויים של עובדים, להליכי מינהל תקין ושקיפות.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
היישוב הבדואי חורה. עתירות כדי למנוע שחיתות
צילום: הרצל יוסף
מומלצים