שתף קטע נבחר

"שואה שמחה" על הגריל בכפר בגרמניה

הכפר יאמל שבמדינת המחוז מקלנבורג מערב-פומרניה ידוע לשמצה כמרכז לניאו נאצים. עיתונאית שביקרה שם ערב הבחירות המקומיות נדהמה לגלות בחצר משרד מפלגת הימין מתקן גריל שעליו חרוט "שואה שמחה". פוליטיקאי: "מותר להביע דעה"

על רקע הבחירות המקומיות במדינת המחוז מקלנבורג מערב-פומרניה שבצפון גרמניה, הגיעה עיתונאית מקומית לכפר יאמל, הידוע כמעוז ניאו נאצי. על אף המוניטין הידועים לשמצה של המקום, היא נדהמה לראות באחת החצרות מתקן גריל שעליו חרוטות המילים "שואה שמחה" באנגלית.

 

אנטישמיות באירופה - כתבות נוספות ב-ynet:

שבדיה: מאות אלפי דולרים יוקצו להגנה על יהודים

פולין: צלבי קרס רוססו על אנדרטת שואה

 

אתר ה"דר שפיגל", שעוקב תדירות אחר הנעשה במקום, דיווח היום (יום ב') על ביקורה של העיתונאית מאתר "וייס" בכפר, שלטענתו הפך "סמל שחור לאידיאולוגיה הנאו-נאצית". המתקן ניצב בגן המוקף תיל של משרד מפלגת הקיצוני הגרמנית, NPD, שרבים במדינה מחשיבים כמפלגה ניאו נאצית. כלבים הילכו בחצר, שמעליה ניצב מגדל שמירה ובה התנוסס דגל הרייך.

 

מתקן הגריל והכיתוב. מעל החצר ניצב מגדל שמירה  ()
מתקן הגריל והכיתוב. מעל החצר ניצב מגדל שמירה

 

"לא האמנתי למראה עיניי", סיפרה העיתנאית ברברה דברובסקה לאתר השפיגל, "זה היה כמו להיות בתוך סרט אמריקני רע שמנסה למצוא את הרעיון המגוחך ביותר לתאר נאצים. הם בטח התכוונו לכך כבדיחה, אבל זעזעה אותי הטיפשות שלהם או הגישה הפרובוקטיבית כל כך".

 

עוד בערוץ החדשות:

עשרות ישראלים שעצרו בטורקיה נחקרו: "השפלה"

פותחים שבוע גורלי בפוליטיקה האמריקנית

 

דברובסקה ראיינה פוליטיקאי מקומי של המפלגה, סטפן קוסטר, ושאלה אותו על מתקן הגריל בחצר משרדו. הוא טען כי מעולם לא הבחין בו.

 

"אולי מישהו צוחק על הפוליטיקאים בגלל האופן שבו הם מדכאים דיון חופשי", אמר קוסטר, "אחרי הכל, אם למישהו יש דעה על השואה, הוא צריך להיות רשאי להביע אותה". הוא ציין כי באופן אישי אינו סבור שהכיתוב מצחיק. "זה בטח שייך למישהו בבניין אבל מבחינתי אין לכך כל חשיבות", סיכם קוסטר, שהעדיף לדבר על פעילות מפלגתו בלימוד ריקודי עם בבתי הספר המקומיים.

 

מפלגת הימין הקיצוני הגרמנית, NPD, שרבים במדינה מחשיבים כמפלגה נאו-נאצית, זכתה ל-6% מהקולות במדינה ותשלח שוב נציגים לפרלמנט המקומי, כפי שהיא עושה במדינות מחוז נוספות במזרח-גרמניה. עם זאת, מדובר בירידה בתמיכה במפלגה שזכתה ל-7.3% ב-2006.

 

מפלגתה של הקאנצלרית אנגלה מרקל (CDU) נחלה תבוסה בבחירות במדינת המחוז. לפי מדגמי הטלוויזיה, המפלגה זכתה ל-23% מהקולות בלבד, לעומת 29% בבחירות הקודמות, שנערכו לפני חמש שנים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
כלבים בחצר, ליד מתקן הגריל
מרקל. מפלגתה ספגה תבוסה במדינה
צילום: AP
מומלצים