שתף קטע נבחר

דרמה באוסטרליה: אב איים לפוצץ את בתו. צפו

אב התבצר בבניין בסידני עם בתו הצעירה ואיים לפוצץ את עצמו. המשטרה המקומית לא לקחה סיכון, פינתה את הבניין והחלה במשא ומתן. "אנחנו לא יודעים מה יש בדיוק בתיק, ולכן אנחנו מניחים שמה שהוא אומר נכון", אמר אחד השוטרים

אב בשנות החמישים לחייו התבצר הבוקר (יום ג') עם בתו הצעירה בבניין בסידני, ואיים לפוצץ את עצמו. לטענתו, בתיק הגב שלו יש חומר נפץ. בשלב מסוים, חבש פאה נוכרית לראשו, צרח והשתולל במקום. במשטרה האוסטרלית לא לקחו סיכון, פינו את הבניין ועשרות שוטרים הקיפו את הבניין והחלו במשא ומתן עם האיש. המניע למעשיו עדיין אינו ברור, ובמשטרה לא פירטו מה הוא דורש.

 

הטלוויזיה האוסטרלית שידרה תמונות של האיש מציץ מבעד לחלון הקומה השנייה בבניין כשהוא ללא חולצה, ולראשו פאה נוכרית המשמשת שופטים ועורכי דין בבתי משפט באוסטרליה. בשלב מסוים הוא ירק על הפאה, ולאחר מכן הוא שבר את החלון באמצעות בקבוק, צרח דרך הפתח וזרק אותו. לאחר מכן השליך גם שפופרת טלפון.

 

אחת העובדות במקום, בטי הור, סיפרה כי האיש הגיע הבוקר למשרד וחיפש אדם בשם שעליו לא שמעה מעולם. לדבריה, הוא עלה לקומה למעלה ושב במהירות, זרק על שולחנה ספר ואמר לה להתקשר לאדם במשרד התובע הכללי. "תגידי לו שיש לי פצצה בתיק", שחזרה.

 

שבר את החלון, וזרק גם שפופרת. האב המתבצר בסידני (צילום: רויטרס) (צילום: רויטרס)
שבר את החלון, וזרק גם שפופרת. האב המתבצר בסידני(צילום: רויטרס)

 

המזכירה הזעיקה את המשטרה בזמן שהאיש עלה למעלה עם נערה צעירה, שקראה לו "אבא". היא הוסיפה שהבת נראתה מתוסכלת וכעוסה. לדבריה, היא לא ראתה מעולם את האיש.

 

המשטרה האוסטרלית הקיפה את הבניין שבו התבצר האיש, שם שוכן המשרד של עורך הדין שלו, והוא פונה מיושביו, כמו גם הבניינים מסביב. תצפיתנים הוצבו בגגות במרחק מאה מטרים, ולפחות אחד נראה אוחז בנשק אוטומטי.

  

"אנחנו פועלים בקשר לדרישות שלו, ואנחנו עושים הכל כדי למצוא פתרון שלו למצב", אמר דניס קליפורד ממשטרת סידני. "העובדה שהוא שם ושהוא התחיל באיומים מהווה גורם לדאגה עבורנו".

 

"אנחנו לא מאמינים שיש איום ספציפי נגד הבת, אבל ברור שאנחנו רוצים לשחרר אותה", אמר קליפורד, "אנחנו לא יודעים מה יש בדיוק בתיק, ולכן אנחנו מניחים שמה שהוא אומר נכון".

 

סצינה מסוג דומה התרחשה בסידני גם בחודש שעבר, כאשר אלמוני הצמיד חפץ מסתורי לנערה בת 18 וטען כי מדובר במטען חבלה. בדיקה העלתה כי כלל לא היה מדובר בחומר נפץ, וכי היה מדובר במתיחה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
שוב פעם מתיחה? האב המתבצר
צילום: EPA
מומלצים