שתף קטע נבחר

גורמים פלסטינים: צה"ל עצר את מוחמד אבו טיר

חבר הפרלמנט הפלסטיני מטעם חמאס, שהורחק מירושלים ב-2010 לאחר שהתמודד בבחירות לפרלמנט הפלסטיני, נעצר לפנות בוקר בביתו בכפר עקב

הבכיר הפלסטיני שנעצר לאחר חטיפת גלעד שליט נעצר שוב: גורמים פלסטינים דיווחו כי כוחות של צה"ל עצרו לפנות בוקר (יום ג') את חבר הפרלמנט הפלסטיני מטעם חמאס, מוחמד אבו טיר. הוא נעצר בביתו בכפר עקב, צפונית לירושלים.

 

מוחמד אבו טיר שוב במעצר - כותרות אחרונות:

 

עוד בערוץ החדשות :

 

אחמד עטון, חבר הפרלמנט הפלסטיני מטעם חמאס, אמר ל-ynet, כי "בשעה 4:30 לפנות בוקר פשטו כוחות של צבא על ביתו, ערכו חיפוש בבית, והודיעו לו ולבני משפחתו שהוא עצור". עטון ציין כי עד לשעה זו הם אינם יודעים לאן נלקח אבו טיר.

 

אבו טיר נעצר בפעם האחרונה בשנת 2006, במבצע מעצרים נרחב שערכה ישראל בקרב אנשי חמאס, ובהם גם חברי פרלמנט, אחרי חטיפתו של גלעד שליט ברצועת עזה. הוא שוחרר בשנת 2010. חודש אחרי שחרורו, נלקחה תעודת הזהות הכחולה של אבו טיר והוא נדרש לעזוב את תחומי ישראל בתוך 30 ימים,

בטענה שאיבד את זכותו להתגורר בעיר בגלל שהתמודד בבחירות לפרלמנט הפלסטינית.

 

אבו טיר סירב לעזוב לגדה ובעקבות זאת הוא נעצר וגורש זמן קצר לאחר מכן לתחומי רמאללה דרך מעבר ביתוניא. מאז, הוא מתגורר בדירה בכפר עקב, שנחשבת באופן רשמי לפחות, שכונה ירושלמית וזאת למרות שהיא נמצאת מעבר לגדר ההפרדה.

 

Read this article in English

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
שוב במעצר. מוחמד אבו טיר
צילום: נועם מושקוביץ
מומלצים