שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  בלייזר, פלייסטיישן וסקס: שי שירזי מסודר בכלא
  בית המשפט אישר בעבר הכנסת קונסולת המשחקים לתאו של שי שירזי, אבל בשב"ס טענו שאזל בחנויות. בעניין "בלייזר" טענו בשב"ס כי זה מגזין פורנוגרפי. הם בדקו אפילו בוויקיפדיה. השופט לא השתכנע, אישר לשירזי הכל - וגם התייחדות

  3:0 לטובת שי שירזי : האם בנו של העבריין הנתנייתי ריקו שירזי, המרצה מאסר על סיוע לרצח, יקבל פלייסטיישן, התייחדות וגליונות "בלייזר"? אלו השאלות שעמדו במוקד דיון משפטי רווי יצרים בבית המשפט לעניינים מנהליים בפתח-תקווה. בשב"ס אף הרחיקו לכת ובדקו בוויקיפדיה מהי פורנוגרפיה, ונתלו בהסבר כדי לפסול גליונות "בלייזר". השופט קבע כי שירזי יקבל את הגליונות, שלח את השב"ס לקנות לו קונסולת משחקים, ובנוסף יזכה להתייחדות אחת לחודש.

   

  דרישותיו של אסיר - כותרות נוספות ב-ynet

   

  בעתירה שהגיש שירזי באמצעות עורך דינו ג'קי סגרון, צוין כי בעבר נהג לקבל את המגזין לתאו, אך מאז שהועבר לכלא רימונים, בשב"ס חטפו את הגליונות לפני שהגיעו לתאו, משום שיש בהם "תכנים פורנוגרפיים". "העיתון אינו עיתון פורנוגרפי והוא כולל תמונות של נשים בבגדי ים שמצויות בעיתונים אחרים שמותרים לקריאה בבית הסוהר ומוקרנות בכלי התקשורת שמותרים לצפייה בבית הסוהר", נכתב בעתירה.

   

  שי שירזי. יש לו 3 סיבות לחייך (צילום: ירון ברנר) (צילום: ירון ברנר)
  שי שירזי. יש לו 3 סיבות לחייך(צילום: ירון ברנר)

   

  בדיון בבית המשפט הודו נציגי שב"ס כי בעבר נהג העבריין לקבל את המגזין לתאו, אך לדבריהם, מדובר היה בטעות. בנוגע לסוגיית תוכנו הפורנוגרפי של המגזין, פנו בשב"ס לאנציקלופדיה האינטרנטית ויקיפדיה: "על-פי הגדרת המונח 'פורנוגרפיה' בוויקיפדיה, מדובר בעיתון שכולל תמונות וכתבות פורנוגרפיות ועל-פי פקודות השב"ס, לא יירכש עבור אסיר חומר קריאה פורנוגרפי". נציגי השב"ס טענו גם כי מדובר בהחלטה סבירה ומוצדקת, בייחוד בשל החשש מפגיעה בסדר ובמשמעת בבית הסוהר.

   

  עוד בערוץ החדשות:

   

  "ממבנה העיתון, כפי שפורסם בוויקיפדיה עולה שהוא כולל תכנים פורנוגרפיים בצילומים ובכתב כמו תמונות של דוגמניות בלבוש מזערי, צילומים פרובוקטיביים של צעירות ובדיחות בעלות קונוטציה מינית", הסכים השופט עם טענות השב"ס, אך הסביר: "רק בשל העובדה ששירזי קיבל את העיתון כשהיה במתקני כליאה אחרים, לאחר בדיקה או ללא בדיקה של גורמי שב"ס גם אם בטעות ובניגוד לפקודות השב"ס ולמקובל כטענת שירזי בכל בתי הסוהר, ורק לאחר והעותר נמצא בהפרדה במשך תקופה לא קצרה, אני מקבל את העתירה ומורה לשב"ס לאפשר לשירזי להכניס לתאו את בלייזר, בכפוף לבדיקה על-ידי גורמי השב"ס".

   

  שב"ס: הפלייסטיישן אזל בחנויות  

  לאחר מכן, דנו הצדדים בסוגיית הכנסת מכשיר פלייסטיישן לתאו של שירזי. לאחר שבית המשפט כבר קיבל בעבר את עתירתו של העבריין והורה להכניס לתאו את קונסולת המשחקים, נציגי שב"ס הציגו תירוץ יוצא דופן - מלאי המכשיר אזל בחנויות וגם אצל המשווק המורשה.

   

  שירזי ועורך דינו סתרו את את דבריהם של נציגי שב"ס והציגו בפני השופט את השם והכתובת של חנות, בה ניתן להשיג את קונסולת המשחקים. בעקבות זאת, הורה השופט טל לרכוש עבור שירזי פלייסטיישן על חשבונו בכתובת שמסר. "אם לא יעשה כן, ירכוש אותו שירזי במישרין ויכניס אותו לתאו סמוך לאחר רכישתו, בכפוף לבדיקתו על ידי השב"ס".

   

  בהמשך דן בית המשפט בתדירות ביקורי התייחדות של העבריין ובטענתו שאינו מקבל מספיק. בדיון הסכימו הצדדים כי מעתה יזכה שירזי לביקור התייחדות פעם בחודש, כמקובל.

   

  בנוסף, לכך עסק בית המשפט בעתירה אחרת שהגיש שירזי, בה ביקש לאפשר לו טיולים בחצר בית הכלא, בנוכחות אסירים אחרים. "מבלי להקל ראש בצורך להגן על שירזי גם מפני אסירים אחרים שנמצאים בהפרדה, אך לאור התקופה הארוכה יחסית בה מוחזק העותר בהפרדה, מין הראוי שהשב"ס יבחן מעת לעת מתן אפשרות טיול של שירזי עם אסיר הפרדה אחר".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  שי שירזי מרוצה. ארכיון
  צילום: עופר עמרם
  עו"ד ג'קי סגרון
  שער המגזין בלייזר. פורנוגרפי?
  שער המגזין
  מומלצים