שתף קטע נבחר

4 מועמדים נותרו בעבודה: "נביא 19 מנדטים"

אראל מרגלית, המועמד בעל הסיכויים הנמוכים ביותר, הודיע בכינוס המפלגה בתל-אביב כי הוא פורש מהבחירות לתפקיד היו"ר, שייערכו בשבוע הבא. עמיר פרץ הבטיח לשחזר ההישג מ-2006, מצנע ביקש: תבחרו ראש ממשלה, לא מנהיג מפלגה

כאלף איש הגיעו הערב (יום ד') לבית מפלגת העבודה בבית ברל, לכינוס ועידת המפלגה לקראתהבחירות לראשותה שייערכו ביום שני. הכנס נועד לאפשר לחמשת המועמדים להציג את חזונם, אבל דווקא בו הצטמצמה רשימת הטוענים לתפקיד היו"ר לארבעה. המועמד אראל מרגלית הודיע כי הוא פורש מהמרוץ, ומעביר את תמיכתו ליצחק (בוז'י) הרצוג.

 

בחירות לראשות מפלגת העבודה:

 

עוד בערוץ החדשות:

 

"אני מבין שלא אנצח בעוד שישה ימים", אמר מרגלית, "בוז'י, אני חושב שהגיע הזמן שלך. הגיע הזמן לאחד כוחות. אני מסיר את מועמדותי, ותומך בך". הוא פנה גם לשלושת המועמדים האחרים לתפקיד היו"ר - עמרם מצנע, עמיר פרץ ושלי יחימוביץ' - ואמר כי ישמח לעבוד גם איתם. קהל תומכיו של הרצוג קרא: "מצנע הבא בתור".

 

הרצוג, מרגלית פרץ ומצנע (צילום: אליעד לוי) (צילום: אליעד לוי)
הרצוג, מרגלית פרץ ומצנע(צילום: אליעד לוי)

 

האווירה בוועידה הערב הייתה תוססת, ולרגע נדמה היה שהעבודה שבה לחיים אחרי הטלטלות שעברה בשנה האחרונה. עמיר פרץ אמר: "בינואר עברנו טלטלה, נראה כאילו אנחנו מתפרקים. ברק רצה שנתפצל. במקום היסטריה ראינו היסטוריה". פרץ הזכיר: "הפקדתי בידי יו"ר המפלגה הקודם 19 מנדטים. אם תתנו לי את האמון להנהיג, אני אחזיר לפחות 19 מנדטים".

 

הוא הסביר את התחזית האופטימית שלו: "אני יודע, יש סקרים. גם ב-2006 היו סקרים, וחזו לנו מפולת". פרץ אמר כי נמנע בכוונה מעימותים מכוערים בפריימריז, כי ראה את היום שאחרי: "לא נהגתי כראש מחנה, וכך אנהג גם בעתיד". הוא פנה אל המועמדים האחרים ואל בנימין בן-אליעזר, ושיבח אותם על פועלם. "נחזור למורשת רבין", קרא.

 

עמרם מצנע אמר בנאומו: "רבים בישראל שאינם חברי המפלגה מלווים אותנו עם תקווה שנהיה אלטרנטיבה לשלטון הימני, הדורסני, הקפיטליסטי, החזירי. הבחירות הללו גורליות לישראל ולמפלגה. האחריות עלינו לבחור מישהו שיכול להיות ראש ממשלה, ולא רק חזק במפלגה. ב-92' הבינו חברי המפלגה שצריך לתת עדיפות למי שיכול להביא את המפלגה לשלטון, גם אנשי פרס הבינו שיש לתת כוח לרבין".

 

הוא קרא לחברי המפלגה: "כשתהיו בקלפי, שימו בצד התחייבויות ומחויבויות אישיות. אתם יודעים ומאמינים שיש רק

מועמד אחד שיכול להביא את העבודה לשלטון. העבודה היא מפלגה של דגלים, ולא של תחום צר. היא נושאת הדגל הביטחוני והחברתי. אין האחד בלי השני. ציבור שלם מחכה שנהיה פחות עסקנים, ויותר ממלכתיים".

 

מצנע פנה להרצוג: "אני קורא לך ללכת איתי, בהנהגתי, להביא את המפלגה למקום הראוי לה. אני קורא לך כדי שלא נצטער ביום שאחרי. אל תעמיד את הכוח שלך בשטח למבחן. לא מספיק לעסוק בעסקנות. צריך להציב בראשנו אדם עם ניסיון ביטחוני-חברתי ובתחום החינוך".

 

הרצוג קרא בתורו למצנע להצטרף אליו: "המחאה נגמרה, זה זמן העשייה. בלי שנעבוד יחד, לא נביא שום שינוי. השאלה היא אם אחרי הבחירות נדע להוביל יחד. אם לא, העבודה עלולה להתפרק", על שלי יחימוביץ' אמר: "מי שטוען

שאין קשר בין התחום החברתי למדיני טועה. מי שמתעלם מסדר העדיפויות המעוות טועה. מי שמזניח את הנושא המדיני מפלג את המפלגה. מי שלא מבין שצריך פחות להתנחלויות ויותר לחינוך הוא חסר הבנה".

 

יחימוביץ' מצדה אמרה: "יום אחרי הפריימריז, העבודה בהנהגתי, אני מקווה, תוביל סדר יום סוציאל דמוקרטי אמיתי ומזוקק. קדימה היא לא אלטרנטיבה לליכוד. אנחנו כן. אנו יודעים להתחבר לרוחות הנושבות ברחוב. כשנחדור ללב השיח נוכל לעשות שינוי. לא נשב כסרח עודף בממשלת נתניהו, ליברמן וש"ס. נשארו שני מועמדים רלבנטיים במרוץ - עמיר פרץ ואני. עמיר הוא איש ראוי. הוא אחראי ישירות לכניסתי לפוליטיקה, והוא סוציאליסט אמיתי. ההכרעה היא ביני לבין עמיר. כל הצבעה למועמד אחר זה בזבוז של פתק בקלפי. אל תשליכו הקולות שלכם".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
עמיר פרץ. היסטוריה במקום היסטריה
צילום: גיל יוחנן
הרצוג. התומכים צעקו למצנע לפרוש
צילום: גיל יוחנן
שלי יחימוביץ'
צילום: גיל יוחנן
מומלצים