שתף קטע נבחר

המו"מ עם המתמחים תקוע: "נתניהו מתעלם"

הרופאים המתפטרים דחו הצעת פשרה לשפר שכר למי שאינו עובד במרפאות פרטיות. "ראש הממשלה לא הפנים כמה עמוק המשבר המצריך פתרון אמיתי ולא פלסטר", תקפו המתמחים

בעוד שעל שולחנות מנהלי בתי החולים נאספים כבר קרוב ל-500 מכתבי התפטרות של רופאים מתמחים, המשא ומתן למציאת פתרון מוסכם במערכת הבריאות עדיין נראה הבוקר (ה') רחוק מתמיד. נציגי הרופאים הצעירים המתנגדים להסכם הקיבוצי שחתמה עליו ההסתדרות הרפואית דחו הצעה לא רשמית של משרד האוצר לשפר את שכרם תמורת הבטחה למקד את פעילותם במסדרונות בתי החולים ולא במרפאות פרטיות.

 

סיקור מקיף ב-ynet של המאבק בבתי החולים:

 

נציגי הרופאים הצעירים החליטו לסרב להצעה משום שלטענתם היא אינה פותרת את הבעיה הכוללנית במערכת הבריאות. לטענתם, הפתרון המוצע אינו מספיק כדי שהרופאים יחזרו בהם מהתפטרותם. "הועברה הצעה לא פורמאלית לצ'פר מספר מגוחך של כ-200 רופאים מתוך אלפי רופאים צעירים. המערכת ובראשה ראש הממשלה כנראה עדיין לא הפנימה עד כמה עמוק המשבר בבתי החולים המצריך פתרון אמיתי ולא פלסטר לסרטן", נכתב בהודעת נציגי הרופאים.

 

המתמחים המתפטרים הפנו אצבע מאשימה לכיוון ראש הממשלה: "נתניהו ממשיך להסיר כל אחריות מחיי החולים וטומן את ראשו בחול לנוכח הקריסה המתקרבת של בתי החולים". גורמים המעורבים במשא ומתן בין משרד הבריאות לבין הרופאים הצעירים הביאו דווקא פליאה על הודעת הדחייה של המתמחים.

 

לפי הערכות, ההתנגדות של המתמחים לא תעכב את ההוצאה

אל הפועל של ההסכם שנחתם עם נציגי ההסתדרות. בסביבת הרופאים הצעירים טוענים כי הכדור נמצא בידיים של משרד הבריאות, אך לפי הערכות לא צפויות ניסיונות נוספים לפשרה.

 

בשולי מאבק הרופאים ממשיך להוביל ד"ר איתן בן עמי, מבית החולים שיבא, שביתת רעב שנכנסת כבר ליומה השלישי. בן עמי, הממשיך בעבודתו כרגיל למרות החולשה, אמר בשיחה עם ynet: "יש אפקט לשביתה שלי. ראינו את מנהלי המחלקות נפגשים, והרופאים הצעירים נפגשים עם סגן שר הבריאות, ממש כמו שרציתי, המאבק של כולנו לא דועך".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
"לא רוצים פלסטר", מכתב התפטרות
צילום: בן קלמר
מתמחים מתפטרים באיכילוב, "יש אפקט"
צילום: בן קלמר
מומלצים