שתף קטע נבחר

צילום: ירון ברנר

יד קשה: כתבי אישום נגד עצורי הפגנת המאהלים

המשטרה מורידה את הכפפות, לאחר שמחאת האוהלים הפכה אלימה. מתוך 40 עצורי ההפגנה מול עיריית תל-אביב, הוגשו כתבי אישום נגד 7 - והמשטרה דורשת להרחיקם מכל מאהל או הפגנה. עיריית חולון שוב פירקה את הצריפים במאהל ג'סי כהן

מחאת האוהלים הפכה אתמול לאלימה - והיום גם המשטרה מורידים את הכפפות: מחלקת התביעות במשטרה הגישה הבוקר (יום ה') כתב אישום בהליך מזורז נגד שבעה מעצורי ההפגנה מול עיריית תל-אביב, במהלכה נעצרו 40 מוחים. במקביל, שוב פינו פקחי ועובדי עיריית חולון את צריפי העץ שהוקמו במאהל המחאה בשכונת ג'סי כהן. הפירוק, שבוצע תחת אבטחה משטרתית כבדה, עבר הפעם בשקט יחסי, ללא התפרעויות. 

 

מחאת האוהלים - כותרות אחרונות ב-ynet:

 

כתבי האישום, שהוגשו בבית משפט השלום בת"א, מייחסים לנאשמים תקיפה של שוטרים ולחלקם גם התפרעות והתקהלות אסורה. מחלקת התביעות של המשטרה ביקשה לשחרר את השבעה בתנאים מגבילים: בין היתר, שלא יתקרבו לעיריית תל-אביב ולכל מקום שבו ישנה התקהלות או מאהל שקשור למחאה החברתית. בנוסף, נדרשים הנאשמים להפקיד דמי ערבות של 5,000 שקלים.

 

לטענת המשטרה, הנאשמים ניסו להיכנס בכוח לבניין העירייה ולא נענו להנחיות השוטרים, חסמו את הכביש מעת לעת, ואף יידו אבנים וביצים במהלך ההפגנה לעבר שוטרים ועובדי עירייה. "בכך פרצו המשיבים ואחרים את גבולות המחאה הלגיטימית", ציינו במחלקת התביעות.

 

בפעם הקודמת שנעצרו מפגינים ממחאת האוהלים, לאחר ההפגנה הגדולה הראשונה של הקיץ, שוחררו המוחים לאחר כמה שעות. הפעם החליטו במשטרה לנהוג ביד קשה - ולהגיש נגדם כתב אישום.

 

כמה מעצורי ההפגנה האלימה בביהמ"ש (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
כמה מעצורי ההפגנה האלימה בביהמ"ש(צילום: מוטי קמחי)

 

"מרשי לא פגע באיש. הוא הגיב כאשר תקפו אותו", הבהיר עו"ד אלון אייזנברג, המייצג את אחד העצורים. גם בא כוחו של נאשם אחר, עו"ד שי רודה, אמר: "מדובר בכתב אישום פרובוקטיבי".

 

"המעצר הוא פוליטי", התעקש יגאל רמב"ם, אחד מיוזמי המחאה, שמצא עצמו על ספסל הנאשמים. "נמשיך במאבק עד הניצחון, נמשיך על מנת לקבל את הזכויות שמגיעות לנו". בדיון נכחו גם פעילים וחבריהם של הנאשמים, שהביעו בהם תמיכה, נופפו להם לשלום, וסימנו באצבעותיהם וי לאות ניצחון.

 

הלילה הקפיאה השופטת התורנית בבית משפט השלום, מלכה ספינזי, את פינוי האוהלים בתל-אביב. היא הוציאה צו מניעה לפינוי מאהלי המחאה בגינת לוינסקי, שדרות רוטשילד, בן גוריון ונורדאו

וקבעה שמתחמי הדיור הזמני לא יפונו עד לדיון בסוגייה בבית משפט. אמש התקבצו כ-50 בני אדם מול בית מגוריו של רון חולדאי, שאתמול בבוקר הורה על פינוי מאהלים ברחבי העיר. "חולדאי תתפטר", "רון-שלטון-עולם תחתון", קראו המפגינים.

 

בעיריית תל-אביב אמרו כי אמש התקבלו שתי שיחות טלפון אנונימיות בלשכתו של חולדאי. האדם בצד השני של הקו דרש לדעת "איפה מסתתר ראש העיר, שייצא החוצה, אנחנו רוצים לרצוח אותו". בעירייה ציינו כי דיווח על המקרה הועבר למשטרה, והאבטחה סביב ראש העיר תוגברה.

 

בהכנת הידיעה השתתף יואב זיתון
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ההפגנה מול העירייה
צילום: ירון ברנר
גם דפני ליף מחתה
צילום: אלי אלגרט
40 נעצרו
צילום: ירון ברנר
עו"ד שי רודה. מייצג את אחד העצורים
עו"ד אלון אייזנברג. "מרשי הגיב כאשר תקפו אותו"
מומלצים