שתף קטע נבחר

מופז לנתניהו: בוא לוועדה במקום ראש השב"כ

"הנך מוזמן לישיבת ועדת המשנה למסור דיווח", כתב יו"ר ועדת חוץ וביטחון לראש הממשלה, לאחר שראש השב"כ וראש אמ"ן סירבו למסור לחברי הוועדה מידע אודות ההתרעות סביב מתקפת הטרור בדרום. לשכת רה"מ: התחקיר בעיצומו

המתיחות סביב פעילות ועדת חוץ וביטחון עולה מדרגה. בעקבות הטענות הקשות כי ראש הממשלה הנחה למדר את חברי ועדת המשנה למודיעין ממידע אודות ההתרעות סביב מתקפת הטרור בדרום, פנה היום (ה׳) יו"ר הוועדה, ח"כ שאול מופז, במכתב רשמי לראש הממשלה, בנימין נתניהו, והזמין אותו להופיע בפני חבריה ביום ראשון הקרוב, במקום ראש השב"כ.

 

מתיחות ביטחונית - כותרות נוספות ב-ynet

 

"בעניין פירוט המידע המודיעיני וההתרעה המודיעינית לפיגוע שהתרחש בגבול ישראל מצרים", כתב מופז לראש הממשלה, "נמסר לוועדה על ידי ראש השב"כ כי בהתאם להנחייתך אין באפשרותו למסור דיווח בנושא לוועדת המשנה".

 

לקריאת המכתב במלואו - לחצו כאן

 

בהמשך ציין מופז כי "על פי הוראות החוק ותקנון הכנסת, בסמכותה של הכנסת וועדה מוועדותיה לדרוש מהממשלה מידע הדרוש לה לשם מילוי תפקידה. על הממשלה להתייצב ולמסור מידע זה".

 

מופז ציין כי במסגרת הוראות אלה, חייב ראש השב"כ להתייצב ולמסור את המידע. "כשר הממונה עליו", צוין במכתב לראש הממשלה, "הנך רשאי להודיע כי בעניין זה תופיע אתה במקומו. לאור האמור ועל דעת יו"ר הכנסת הנך מוזמן לישיבת ועדת המשנה למסור דיווח כאמור".

 

המכתב החריף של מופז נשלח לאחר שלטענתו, התברר לו כי ראש השב"כ, יורם כהן, הונחה על ידי נתניהו שלא לדבר על ההתרעות. בתחילת השבוע בוטלה בצעד חריג ישיבת הוועדה לאחר שגם ראש אמ"ן , אלוף אביב כוכבי, ונציג השב"כ שנכח בדיון סרבו למסור את המידע לחברי הוועדה, דבר שלטענת החברים בה נעשה בהנחיית ראש הממשלה.

 

על רקע המתיחות והטענות ההדדיות יכנס ביום ראשון בצהריים יו"ר הכנסת, ראובן ריבלין, ישיבה בנוכחות נתניהו ושר הביטחון, אהוד ברק, על מנת ללבן את הסוגיה ולהגדיר את נהלי העבודה של הוועדה.

 

מלשכת ראש הממשלה נמסר בתגובה כי ממצאי התחקיר יוצגו לוועדת המשנה לאחר סיום התחקיר והצגתו בפני הדרג המדיני. "אנו נמצאים בעיצומו של תחקיר האירוע שטרם הושלם במערכת הביטחון", נמסר בתגובה, "אנו נמצאים בעיצומו של אירוע מתגלגל העלול להוביל לפיגוע נוסף ויש לאפשר לגורמי הביטחון להתמקד בסיכולו".

 

גם שר הביטחון, אהוד ברק, הגיב הערב לטענות של מופז: "אין לנו התנגדות לסקירת הרמטכ"ל ולשמיעת הערכותיו, כנהוג מעת לעת ביחס להתפתחויות השוטפות והערכת המצב, לגבי המערכת האזורית במזרח התיכון. נושאים שטרם הושלמו, יוצגו בתום תהליך התחקיר או התכנון".

 

Read this article in English

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
זקוק למידע. שאול מופז
צילום: גיל יוחנן
מומלצים