שתף קטע נבחר

יריות מעזה פגעו בבתי נתיב העשרה, אין נפגעים

צלפים פלסטינים ירו אל בתים בנתיב העשרה. איש לא נפגע, אך נזק נגרם לכמה בתים. התושבים הורשו לצאת מהבתים

ירי הרקטות אמנם פחת, אבל ביישובי עוטף עזה מתחילים להתרגל לאיום חדש - יריות מהרצועה אל בתיהם. צלפים פלסטינים ירו מצפון רצועת עזה לפחות 10 קליעים אל בתים בנתיב העשרה. איש לא נפגע, אך נגרם נזק לכמה בתים. התושבים נקראו להישאר בבתיהם, וכעבור כשעה הורשו לצאת.

 

מתיחות ביטחונית - כותרות נוספות ב-ynet

 

צה"ל פעל באזור, והתושבים התבקשו להישאר בקרבת המרחבים המוגנים. להערכת גורמי הביטחון, מדובר באירוע נקודתי. עם זאת גם במועצה וגם התושבים קראו לצבא לנקוט ביד קשה. ראש המועצה האזורית חוף אשקלון, יאיר פרג'ון: "היישוב הזה כמו מוצב צבאי, חשוף לירי של פצמ"רים, קסאמים ועכשיו גם נשק קל. לשמחתנו, הצבא עושה פעילות ליירוט החוליות הללו ואפילו עושה עבודה טובה, ואנו מקווים שהדבר לא יחזור שוב".

 

הדירה ניזוקה מהירי  (צילום: צפריר אביוב) (צילום: צפריר אביוב)
הדירה ניזוקה מהירי (צילום: צפריר אביוב)

 

עוד בערוץ החדשות:

 

הקליעים שנמצאו בנתיב העשרה  (צילום: צפריר אביוב) (צילום: צפריר אביוב)
הקליעים שנמצאו בנתיב העשרה (צילום: צפריר אביוב)

 

אחד התושבים ביישוב סיפר: "אשתי והילדים היו בחוץ, ואני הייתי בבית. אשתי צעקה לי שהיא שומעת שריקות כאלה כמו ירי. ביקשתי ממנה להיכנס מהר לתוך הבית. התקשר אלי חבר נוסף שסיפר לי שגם לעבר ביתו נורו מספר יריות, ומספר יריות נורו גם לעבר הצרכניה של היישוב. באותה השעה היו שם אנשים ורק בנס לא נפגעו. נזק קל מאוד נגרם למקום. זה מאוד מבהיל. זה מסוג הדברים שלא יכולים להיערך להם. אין שום התרעה על ירי ויש מספר נקודות שחשופות לירי כזה, ואני מקווה שלא נצטרך להתמודד עכשיו עם מצב חדש כזה".

 

תושבת בנתיב העשרה: "אני גרה בקצה השני של היישוב ושמעתי על זה רק בדיעבד. המחשבה שהילדים שלי מסתובבים חופשי בזמן שיורים פה מצמררת אותי. אסור לנו לאפשר מצב כזה, זה מסוכן".

 

שלשום התפוצצה בשעות הערב רקטת קסאם בשטח פתוח בתחומי המועצה האזורית אשכול. שעות ספורות לאחר מכן דיווחו הפלסטינים כי צה"ל תקף ברצועה וחיסל פעיל בג'יהאד האיסלאמי. אולם בצבא דחו את הדברים והבהירו כי צה"ל לא תקף באזור.

 

קודם לכן, התפוצצה רקטת קסאם בשטח פתוח ליד קיבוץ במועצה האזורית שער הנגב. לא היו נפגעים ולא נגרם נזק. לפני הנפילה נשמעה אזעקת צבע אדום באזור.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
נתיב העשרה, היום
צילום: צפריר אביוב
מומלצים