שתף קטע נבחר

השוטר במוקד לנדקר: "אתה מטריד אותנו"

עו"ד אל-זיאדנה יצא ממשרדו בבאר-שבע והותקף. בעודו מדמם מצווארו, ניסה להזעיק את המשטרה, אך נתקל באדישות שבמהרה הפכה לכעס: "אמרו לי לשכור מאבטחים פרטיים". המשטרה בתגובה: "המענה אינו משביע רצון"

אם נדקרתם והתקשרתם למשטרה, ייתכן שתקבלו תשובה בסגנון "אתה מטריד אותנו, אתה יכול לבוא להגיש תלונה". זו לפחות היתה תשובתו של שוטר במוקד 100 לעו"ד סלימאן אל-זיאדנה בעודו מדמם, לאחר שהותקף ונדקר ביציאתו ממשרדו בבאר-שבע.

 

מחדלים מרגיזים - כותרות נוספות ב-ynet

 

האירוע התרחש לפני ארבעה ימים. עו"ד אל-זיאדנה יצא ממשרדו ולפתע זינק עליו מאחור אלמוני שדקר אותו בצווארו מאזור שמתחת הלחי ועד לאוזן. אל-זיאדנה השיב מאבק והצליח לנער מעליו את התוקף. עורך הדין גם ספג מספר שריטות בפנים ודקירות ברגלו.

 

עו"ד סלימאן אל-זיאדנה והמזכרת מהתקיפה (צילום: אילנה קוריאל) (צילום: אילנה קוריאל)
עו"ד סלימאן אל-זיאדנה והמזכרת מהתקיפה(צילום: אילנה קוריאל)
 

מיד לאחר התקרית, התקשר אל-זיאדנה למוקד 100 של המשטרה במטרה להזעיק עזרה, אך במקום זאת, נתקל באדישות. "ענתה לי מוקדנית ששאלה אותי היכן נדקרתי והיכן אני נמצא וביקשה פרטים אודות האירוע".

 

עוד בערוץ החדשות:

 

בעודו מדמם המתין אל-זיאדנה לכוחות המשטרה שיגיעו. לאחר שעבר זמן רב ואיש לא הגיע לעזרתו, התקשר שוב למוקד: "המוקדנית שאלה אם התוקף נמצא במקום ואמרתי לה שלא. היא אמרה לי שאם אני רוצה, אני יכול לבוא להגיש תלונה בתחנה. הסברתי לה שאני חושב שהמשטרה צריכה להגיע למקום". הוא הוסיף: "בשלב מסוים בשיחה שוטר אחר לקח את הטלפון ואמר לי שאם התוקף לא נמצא במקום הם לא יגיעו וניתק את השיחה".

 

אל-זיאדנה לא התייאש וכעבור כמה דקות, התקשר שוב למשטרה. הפעם, האדישות התחלפה בציניות וזעם: "השוטר ששוחח איתי מקודם אמר שהם לא יגיעו ושאני אגיע לתחנה. אמרתי לו שאני חושש, אולי יכולים לפגוע בי, והשוטר אמר לי שאני יכול לשכור מאבטחים פרטיים ושאני מטריד אותם, ואם אתקשר שוב יתייחס אליי ככזה, כמטריד".

 

"התנהלות בלתי מקובלת באופן קיצוני"

לאחר שהבין שעזרה הוא לא יקבל מהמשטרה, הזעיק אל-זיאדנה את חבריו. "החולצה שלי כבר הייתה ספוגה בדם, לא היה לה חלק אחד לבן", אמר, "שמעתי את אחד מחבריי מתווכח עם המשטרה שיגיעו". רק לאחר מסכת הטלפונים, הגיעו שוטרים למקום התקיפה ועורך הדין הפצוע פונה על-ידי מד"א לבית החולים סורוקה בעיר כשמצבו מוגדר קל.

 

מקרה התקיפה נחקר כעת במשטרה באר-שבע, אך עד כה לא נעצרו חשודים. עו"ד אל-זיאדנה פועל מטעם התנועה לאיכות השלטון ובמסגרת עבודתו מנסה למנוע שחיתות במועצות הבדואיות השונות. להערכתו, עבודתו היא הרקע

לתקיפה.

 

בעקבות התקיפה והיחס מצד המשטרה פנתה התנועה לאיכות השלטון למפכ"ל, רב-ניצב יוחנן דנינו, במכתב ודרשה לחקור את המקרה ולספק הגנה לעורך הדין.

 

מהמשטרה נמסר בתגובה: "מבדיקה ראשונית שערכנו עולה כי המענה שניתן על-ידי המוקד אינו משביע רצון וחורג מהמענה המקצועי והאדיב שניתן בשגרה. אין אנו מקלים ראש במקרה. התנהלות השוטרים במוקד נבדקת ובסיום הבדיקה ובהתאם לממצאים שיוצגו, יופקו הלקחים הנדרשים".

 

ראש לשכת עורכי הדין, דורון ברזילי, הגיב לתקיפה: "מקרה האלימות הזה מצטרף לעוד שורה של אירועי אלימות נגד עורכי דין. אסור לנו להיות אדישים לנוכח תופעה חמורה ומסוכנת זו".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
פצע הדקירה ברגלו של אל-זיאדנה
צילום: אילנה קוריאל
מומלצים