שתף קטע נבחר

אשה על אופניים בכרזה לסרט קולנוע? לא באיראן

משטרו של אחמדינג'אד ממשיך לצנזר: "נעלמו" כרזות לסרט "חיים בעיניים סגורות", בגלל שהשחקנית הראשית נראתה בהן רוכבת על אופניים. לאחר הפרסום, מכירת הכרטיסים דווקא עלתה

חיים בעיניים סגורות. בימים האחרונים נעלמו מרחבי איראן כרזות לסרט חדש בקולנוע, "לחיות בעיניים סגורות". בתחילה לא היה ברור לאיראנים מה ראו "הצנזורים" בכרזות שהוביל להיעלמותן, ומי עומד מאחורי הפעולה, אבל מהר מאוד נפתרה התעלומה.

 

מה עוד מצנזרים באיראן?

 

כלי תקשורת באיראן דיווחו אתמול (יום ו') כי "הבעיה" בכרזות היתה התמונה שבה מופיעה השחקנית הראשית, טראנה עלי-דוסטי, כשהיא רוכבת על אופניים. "הדבר גרם לאי הבנה אצל חלק מהאנשים", נכתב בדיווחים השונים. כמו-כן נטען כי ייתכן שמפיקי הסרט עצמו הם אלו שהסירו את הכרזות, "כדי לא ליצור בעיות, משום שהדבר לא יסייע למכור אותו".

 

 

הסרט עם השם האירוני משהו, בבימויו של רסול סדר-עאמלי, מספר על אח ואחות

שחיים יחד ועל הבעיות שבהן הם נתקלים. "מעניין שלאחר שפורסם כי הכרזות הוסרו, עלתה מכירת הכרטיסים לסרט", דווח באיראן. בעקבות הפרשה, הזמין מפיץ הסרט כרזות חדשות והן פוזרו ברחבי טהרן, ללא תמונת השחקנית.

 

ככל הנראה השלטונות לא אהבו את "חוסר הצניעות" שבתמונה, שבה אשה רוכבת על אופניים, והורו על הסרת הכרזות. מאז שנבחר לראשונה הנשיא מחמוד אחמדינג'אד ב-2005, החמירו השלטונות את אכיפת קוד הלבוש המוסלמי וההקפדה על צניעות.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הכרזה שצונזרה לסרט עם השם האירוני
אחמדינג'אד. ממשיך לצנזר
צילום: AP
מומלצים