שתף קטע נבחר

צילום: ירון ברנר

הדיירים עם העירייה: 'תמהונים עירומים ברוטשילד'

תושבים בתל אביב ביקשו להצטרף כמשיבים לעתירה נגד פינוי מאהל המחאה. "נשכנו שפתיים כל הקיץ מתוך תמיכה אמיתית, אולם כיום מדובר בפגיעה בלתי מידתית המסכנת את שלום ילדינו", כתבו. הדיון בעתירה יתקיים ביום שלישי בבוקר

השכנים נגד מחאת האוהלים . על רקע המאבק המשפטי המלווה את מאמצי עיריית תל אביב לפינוי מאהל המחאה בשדרות רוטשילד, ביקשו היום (א') תושבים באזור להצטרף כמשיבים נוספים בעתירה נגד הפינוי. "נשכנו שפתיים לאורך כל הקיץ מתוך תמיכה אמיתית במחאה, אולם חיינו הפכו לגיהינום וכיום מדובר בפגיעה מתמשכת ובלתי מידתית המסכנת את שלום ילדינו", כתבו.

 

מחאת האוהלים - כתבות אחרונות ב-ynet:

חולדאי בא למחאה ועזב בליווי יס"מ: "תתפטר"

האם העלאת דירוג האשראי תפגע במחאת האוהלים?

 

עוד בערוץ החדשות :

  • שעות החרדה בשגרירות: הישראלים ירו באוויר

 

לדברי התושבים באזור, בימים אלה מאוכלסת השדרה בעיקר בנרקומנים, אלכוהוליסטים וכתות מיסיונריות. "הספסלים ומתקני המשחקים מאוכלסים בתמהונים אשר חלקם מסתובבים עירומים, מתרחצים בחצרות הבתים, מעשנים בחדרי המדרגות, צורחים או שרים ברחובות את משנתם, בכל שעות היממה".

 

פקחי עיריית תל אביב עם צווי הפינוי (צילום: ירון ברנר) (צילום: ירון ברנר)
פקחי עיריית תל אביב עם צווי הפינוי(צילום: ירון ברנר)

 

אורח החיים באזורים הסמוכים מתואר על ידי הדיירים כסבל מתמשך. "רוכלים בלתי חוקיים מציעים את מרכולתם, אש מובערת תדיר בשדרה, למטרת בישול והכנת קפה, ומזון נותר ימים שלמים בחום הקיץ הקשה מנשוא, ומהווה מפגע תברואתי של ממש; פחי האשפה עמוסים בכל שעות היממה, גולשים על גדותיהם, ובשכונת המגורים כולה פזורות ערימות בגדים, כלים, מזרונים, מחצלות, ספות וכורסאות". לפי העתירה, "שלומם של התושבים וילדי השכונה - שנמנעים מלצאת מביתם ללא ליווי מבוגר - בסכנה".

 

בשבוע שעבר התרוצצו הצדדים במסדרונות בית המשפט, שהוציא צו אחר צו. ביום חמישי האחרון הודיע בית המשפט המחוזי לעניינים מנהליים כי הדיון, שהיה אמור להיערך ביום שישי בבוקר, יידחה לשבוע זה. היום קבע בית המשפט כי הדיון ייערך מחרתיים בשעה 11:30. בנוסף, קבע בית המשפט כי יש להוסיף את אותם תושבים כמשיבים לעתירה.

 

מאהל המחאה ברוטשילד. "מפגע תברואתי מתמשך" (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
מאהל המחאה ברוטשילד. "מפגע תברואתי מתמשך"(צילום: מוטי קמחי)
 

פעילי המחאה החברתית עתרו לבית המשפט נגד צווי הפינוי שחילקה העירייה, לפיהם יש לפנות את האוהלים תוך 72 שעות. צווים אלה הוצאו אחרי שבית המשפט לעניינים מקומיים בתל אביב ביטל צו קודם שמנע את פינוי האוהלים.

 

ביום שלישי שעבר חילקה העירייה מנשרים במאהלים בעיר בתוספת פרח, שבהם נכתב כי עד החגים כל האוהלים יפונו

מאחר שהם מהווים "מפגע תברואתי". יום לאחר מכן החלו קבלנים של העירייה לפנות באמצעות משאיות זבל את האוהלים שלטענתם היו ריקים.

 

כמה שעות לאחר מכן נערכה הפגנה סוערת מול בניין העירייה, בה השתתפו כ-200 בני אדם, ו-40 מהם נעצרו. נגד שבעה מהעצורים הוגשו כתבי אישום בהליך מזורז, אולם בניגוד לבקשת המשטרה להותירם במעצר עד תום ההליכים, בית המשפט הורה לשחררם.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צווי פינוי ברוטשילד
צילום: ירון ברנר
האוהלים ברוטשילד
צילום: ירון ברנר
מומלצים