שתף קטע נבחר

אושר הסדר טיעון: 22 ו-19 שנה להורגי הילד לאון

האחים סודמי, שהואשמו תחילה ברצח לאון קלנטרוב בן ה-7 במושב בני עי"ש, לא יירצו מאסר עולם. ההסדר עמם אושר למרות התנגדות המשפחה, אביו של לאון: העונש לא מספיק. "אין מילים לתאר את הזוועה בהתנהגותם", כתבו השופטים

האחים הורשעו בהריגת הילד לאון, אבל לא יירצו מאסר עולם. בית המשפט המחוזי בפתח תקווה קיבל היום (א') את הסדר הטיעון במשפטם של האחים אדיר ונאור סודמי, שהרגו את הילד לאון קלנטרוב בן ה-7 במושב בני עי"ש בסוף 2009. בגזר הדין כתבו השופטים כי "אין מילים היכולות לתאר את הזוועה בהתנהגותם של הנאשמים שגרמה למותו של הקטין". 

 

עסקת טיעון עם האחים סודמי - עוד כותרות:

 

האחים סודמי הואשמו בתחילה ברצח, אולם בפרקליטות הגיעו עמם להסדר טיעון, בניגוד לעמדת המשפחה, שבו הומר סעיף הרצח בהריגה. על נאור סודמי נגזרו 22 שנות מאסר, 20 מתוכן על הריגה ועוד שתיים על העבירות הנוספות. על אחיו התאום אדיר נגזרו 19 שנות מאסר, 17 מתוכן בגין הריגת הילד ושנתיים על עבירות המין.

 

פיתו קטינים והציעו ממתקים ופלייסטיישן

"הנאשמים היו מוכרים למנוח והוא שילם על כך בחייו", כתבו שלושת השופטים - אברהם טל , קלרה רג'אנו ורמי אמיר -בגזר הדין. "עובדות כתב האישום מלמדות כי הנאשמים נהגו לפתות קטינים להצטרף אליהם לביתם באופן שהציעו להם דברי מתיקה, משחק מחשב ומשחקי פלייסטיישן".

 

פיתו ילדים בממתקים ופלייסטיישן. האחים סודמי (צילום: ירון ברנר) (צילום: ירון ברנר)
פיתו ילדים בממתקים ופלייסטיישן. האחים סודמי(צילום: ירון ברנר)

 

באשר להחלטתם לקבל את הסדר הטיעון ציינו השופטים כי "לאחר ששקלנו את כל השיקולים הרלוונטים לעניין, חומרת מעשיהם של הנאשמים וחייו של ילד שקופחו, הנזקים הנפשיים שנגרמו להורים והצורך בהרתעה, הודאות הנאשמים ונסיבותיהם האישיות הגענו למסקנה כי העונש המוצע במסגרת הסדרי הטיעון הוא עונש ראוי ומאוזן, ונותן מענה הולם גם לאינטרס הציבורי".

 

בגזר הדין הוסיפו השופטים כי "במהלך שמיעת הראיות נוכחנו לדעת כי המאשימה עמדה בפני קשיים ראייתיים משמעותיים בהוכחת עבירת הרצח, הן מאחר ולא ניתן היה להוכיח את חלקו של כל אחד מהנאשמים באירוע, הן מאחר ולא נמצאו כל סימני אלימות על גופו של המנוח, ולאור הממצאים בחוות הדעת הפתולוגית".

 

השופטים: "ניתן היה למנוע את האסון המחריד"

השופטים מתחו ביקורת על הרשויות שלא הצליחו למנוע מראש את האסון. "נחשפה ידה של המערכת שאילו נתנה דעתה להתנהגותם של הנאשמים עם הגשת התלונה הראשונה נגדם והרחיקה אותם מהחברה למסגרת טיפולית מתאימה, ייתכן וניתן היה למנוע את האסון המחריד".

 

בכתב האישום שהוגש נגד השניים בשנה שעברה תואר כי בזמן שאמם ישנה, נכנסו התאומים לחדרם עם הילד - הפשיטו את לאון וביצעו בו מעשים מגונים. לאחר שהגיעו לפורקן מיני, הם חנקו את הילד באמצעות כפות ידיהם. לאחר מכן הם הלבישו את הילד במכנסיו,ואילו את תחתוניו ונעליו השליכו לפח האשפה במטבח ביתם.

 

"מת להסתכל להם בעיניים". הוריו של קלנטרוב (צילום: ירון ברנר) (צילום: ירון ברנר)
"מת להסתכל להם בעיניים". הוריו של קלנטרוב(צילום: ירון ברנר)

 

בית המשפט אישר את הסדר הטיעון, למרות התנגדותה הנחרצת של המשפחה. ארתור קלנטרוב, אביו של לאון, אמר בעקבות החלטת השופטים: "אני לא מבין איך בן אדם מספר בחקירה איך רצח את הילד שלי וזה לא רצח? אני מת להסתכל להם בעיניים שיסבירו לי איך הגיעו למצב כזה שהלך הילד שלי".

 

לדבריו, העונש לא מספיק, ובכוונת ההורים להגיש תביעה אזרחית נגד האחים סודמי. "הוא חסר לי, עד סוף חיי הוא יחסר לי. מי יכול להחזיר לי אותו? אף אחד".

 

התובעת: "ההסדר מבטיח הרחקת שניהם מהחברה"

סנגורם של האחים סודמי, עו"ד ירון פורר אמר כי הוא שמח שבית המשפט כיבד את הסדר הטיעון. "אני חושב שמלכתחילה התיק הזה אמנם נפתח ברצח, אבל היום ברור לכל שמדובר בהריגה. אכן תוצאה עצובה ועגומה למשפחה, אך יחד עם זאת צריך לזכור שגם העונש איננו מבוטל". לדבריו, מדובר בהישג להגנה, אך עם זאת הוא הוסיף כי "הנאשמים מביעים צער, מתחרטים על האירוע. הם טעו,

שגו, על כך אין ויכוח".

 

על הקשיים שעמדו בפני התביעה להוכיח רצח הוסיף עו"ד פורר: "מדובר בתאומים זהים, לא היו ראיות אובייקטיביות, והיה קושי להוכיח אם מדובר ברצח או הריגה ואם מדובר בשני נאשמים או רק אחד מהם".

  

גם התובעת בתיק, עו"ד נורית קורנהאוזר מפרקליטות מחוז מרכז, רואה בקבלת הסדר הטיעון הישג. "בית המשפט נתן ברכתו להסדר טיעון מחמיר, אשר מבטיח את הרחקתם מן החברה של שני הנאשמים למשך שנים ארוכות", היא אמרה בתום הדיון, "היו בתיק קשיים ראייתים רבים שיכלו להוביל לכך שאחד מהנאשמים לא יישא באחריות, ואנו סבורים שמדובר בתוצאה מצוינת שתרחיק את שניהם למשך שנים ארוכות.

 

Read this article in English

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
התנהגות זוועתית. אדיר ונאור סודמי
צילום: ירון ברנר
שילם בחייו. לאון קלנטרוב ז"ל
התובעת עו"ד קורנהאוזר והסנגור עו"ד פורר
צילום: מוטי קמחי
מומלצים