שתף קטע נבחר

כך תסייע המדינה למעסיקים של עובדים מוגבלים

3 מרכזים לליווי מעסיקים של אנשים עם מוגבלות יוקמו בדרום, במרכז ובצפון הארץ בתקציב של 5 מיליון שקל. במדינת ישראל חיים כיום כ-750 אלף אנשים עם מוגבלות בגילאי העבודה - רק 45% מהם מועסקים

המטה לשילוב אנשים עם מוגבלות בשוק העבודה שבמשרד התמ"ת הודיע היום (ג') כי יקים שלושה מרכזים חדשניים לליווי מעסיקים של אנשים עם מוגבלות.

 

 

על פי המתוכנן, יוקמו שלושה מרכזים באזור הצפון, המרכז והדרום. סך התקציב השנתי המיועד להקמת המרכזים הוא 5 מיליון שקל. המרכזים ירכזו תחת קורת גג אחת את הכלים שמציע המטה לעסקים המבקשים לשלב אנשים עם מוגבלות בשוק העבודה.

 

שלושה מסלולי שירות למעסיקים

א. מסלול קבלת מידע על העסקת אנשים עם מוגבלות, על כלי הסיוע של המטה לשילוב אנשים עם מוגבלות בשוק העבודה ועל מקורות כוח אדם באמצעותם ניתן לגייס עובדים עם מוגבלות. בכדי להקל על מעסיקים המעוניינים לעשות שימוש בכלי המטה - יינתן אף סיוע במילוי טפסים.

 

ב. מסלול המיועד למעסיקים המעוניינים לקבל סיוע נקודתי בנושא מסוים הנוגע, להעסקת עובדים עם מוגבלות.

 

ג. מסלול להכנת תכנית מותאמת לעסק וליווי ארוך טווח – במסלול זה יקבל מעסיק המעוניין לקלוט או לקדם עובד, או מספר עובדים עם מוגבלות סיוע וליווי צמוד על ידי מנהל תיק מטעם המרכז. המסלול יכלול, ניתוח עיסוקים, התאמת עובדים למשרות הפנויות בארגון, התאמת כלי הסיוע, הפניה למקורות היצע כוח אדם וליווי המעסיק ככל שיידרש.

 

בנוסף למסלולים אלה, יפנה כל מרכז באופן יזום ועל פי תוכנית מסודרת, לעסקים באזור בו הוא פועל, בכדי לעודד אותם לשלב עובדים עם מוגבלות בשורותיהם.

 

בישראל חיים כיום כ-750,000 אנשים עם מוגבלות

מניתוח שערך מינהל מחקר וכלכלה במשרד התמ"ת - עולה כי בישראל חיים כיום כ-750,000 אנשים עם מוגבלות בגילאי העבודה ורק 45% מהם מועסקים, בהשוואה ל- 71% של מועסקים בכלל האוכלוסייה.

 

עוד עולה כי רק 10,000 מעסיקים בישראל (5% מכלל המעסיקים שבבתי העסק שלהם עובד לפחות שכיר אחד) מעסיקים כיום עובדים עם מוגבלות.

 

שר התמ"ת שלום שמחון ציין כי "זהו צעד נוסף חשוב שמבצע המטה לשילוב אנשים עם מוגבלות במשרד התמ"ת במטרה להגדיל את מספר העסקים המשלבים אנשים עם מוגבלות בעסקיהם, לחשוף עסקים אלו לכלי המשרד הקיימים בתחום זה ולסייע בהפעלתם, הכל לטובת העסקים, העובדים, בני משפחותיהם והמשק הישראלי".

 

בני פפרמן, מנהל המטה לשילוב אנשים עם מוגבלות בשוק העבודה, הבהיר בעקבות היציאה למכרז: "בסופו של דבר יבחנו מרכזי התמיכה על פי יכולתם להרחיב באופן משמעותי את מעגל המעסיקים המעוניינים להעסיק בדרך קבע אנשים עם מוגבלות מכל קשת המוגבלויות, הן החמורות והקלות, לפי יכולתם. למנוע נשירה של עסקים שהחליטו להפסיק את העסקתם של אנשים עם מוגבלות".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
כיום, 45% מבעלי המוגבלויות מועסקים
צילום: ויז'ואל/פוטוס
שלום שמחון
צילום: גיל יוחנן
בני פפרמן
מומלצים