שתף קטע נבחר

אילון: "הכרזה על פלסטין תבטל את כל ההסכמים"

לפני יציאתו לארה"ב שלח סגן שר החוץ מסר מאיים לפלסטינים: "נשקול לספח את גושי ההתנחלויות בתגובה לצעד חד-צדדי". שליחי אובמה למזה"ת חזרו ומנסים שוב למנוע פנייה לאו"ם

"מה שקורה באו"ם הוא וירטואלי. אם הפלסטינים יכריזו באופן עצמאי, בוטה וחד-צדדי על מדינה זה מבטל את כל ההסכמים שהושגו. מי שפועל ברגל גסה לגבי המחויבויות שלו אחראי לתוצאות". זה המסר המאיים ששלח היום (ג') לפלסטינים סגן שר החוץ, דני אילון. בתוך כך התברר כי שליחיו של נשיא ארצות-הברית, דניס רוס ודיוויד היל, ישובו השבוע למזרח התיכון, במטרה לנסות לחדש את שיחות השלום ולמנוע פנייה של פלסטינים לאו"ם.

 

מדינה בדרך - כותרות נוספות ב-ynet

 

מחר ימריא סגן השר לוושינגטון ובהמשך יגיע לניו-יורק לקראת כינוס העצרת הכללית של האו"ם. במפגש של פורום הנגב בראשות ד"ר אתי לוצאטו בפארק התעשייה בעומר, התייחס אילון לכוונת הפלסטינים לבקש הכרה במדינה והזהיר מההשלכות. "אם הם יוכרו כמדינה, מדינה שחברה באו"ם או לא, זה מראה שפניהם לא למשא ומתן, אלא לעימות וחד-צדדיות", הדגיש אילון.

 

עוד בערוץ החדשות:

 

בנוגע לצעדים שישראל עשויה לנקוט בתגובה למהלך הפלסטיני אמר סגן השר: "ישראל שומרת על הזכות לפעול בהתאם לאינטרסים שלה. אנו נשקול את צעדינו בתחומים שונים, החל בנושא העברת הכספים לרשות וכלה בשינוי המעמד בשטחים".

 

לדבריו, "ישראל יכולה באופן חד-צדדי לשנות את המעמד בשטח, בהתאם לאינטרסים שלה. זה לא דבר בלתי מתקבל על הדעת, לשקול מחדש את היחס כלפי שטחים שבכל מקרה יהיו בריבונותה של ישראל, כמו מזרח ירושלים וגושי ההתיישבות הגדולים. אפשר לתת תנופה להתיישבות במקומות האלה".

 

הוא הוסיף: "מדינת ישראל עשתה הרבה מאוד מחוות לפלסטינים, כולל המתנה בשולחן המשא ומתן, הקפאת פעילות וניסיון ליצור עמם הדברות. הפלסטינים פשוט לא ספרו אותנו. לכן אין שום סיבה שאנחנו נמשיך להגביל את עצמנו מבחינת בנייה, כולל לא בנייה באזורים גדולים".

 

בנוגע למשבר עם אנקרה ולפרסום, לפיו טורקיה פיתחה מערכת אלקטרונית חדשה, שתאפשר למטוסי ה-F-16 שלה בפעם הראשונה לפגוע במטרות ישראליות, אמר אילון כי "זה הזמן לנשוך שפתים, להתנהג באחריות ולא בהתלהמות ולא להגיב לכל דבר שטות שיוצא ממקומות אחרים".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אילון. "נשקול צעדינו"
צילום: הרצל יוסף
מומלצים