שתף קטע נבחר

בדקו תפקוד לשכת איוב קרא, ושמעו על הטרדה

חוקרי נציב שירות המדינה לא מצאו פגם בתפקוד הלשכה, אבל במהלך החקירה גילו "בעיה" בין העובדת ובין סגן השר. הם המליצו להגיש תלונה, היועמ"ש אישר לזמן את קרא לחקירה

באו לבדוק את תפקוד הלשכה - ומצאו דבר חמור בהרבה. חוקרי נציב שירות המדינה הגיעו לאחרונה למשרדו של סגן השר איוב קרא כדי לבדוק תלונות על תפקוד לשכתו. בסופו של דבר התבררה בפניהם מה שהפכה הבוקר (יום ג') לתלונה על הטרדה מינית מצד סגן השר מהליכוד. בעקבות זאת, אישר היועץ המשפטי לממשלה לזמן את קרא לחקירה.

 

עוד בערוץ החדשות:

 

בחודשים האחרונים התקבלו אצל נציב שירות המדינה תלונות על תפקוד הלשכה, ועל עובדים שעל פי אותן טענות מתנהלים לכאורה שלא לפי הנחיות הכנסת. הבדיקה על התנהלות פסולה של עובדים אמנם הסתיימה מהר ולא העלתה כל פגם, אבל חשפה סיפור מורכב אחר.

 

לא נענתה לחיזור, ו"הוזזה הצידה"

"תוך כדי חקירה משמעתית בנושאים אחרים, הבנו כי קיימת בעיה בין עובדת ובין סגן השר", מסר דובר נציב שירות המדינה. "מכיוון שאנחנו לא מוסמכים לטפל בנבחרי ציבור, הפנינו אותה למשטרה". החוקרים המליצו לעובדת להגיש תלונה והבהירו בפניה כי המשטרה היא הגוף היחיד המוסמך לטפל בכך. העובדת לא עדכנה אותם האם בכוונתה ליישם את ההמלצה.

 

הבוקר הם התבשרו כי אכן פנתה וגוללה את הסיפור. המשטרה גבתה עדויות מהמתלוננת, שסיפרה על הטרדות שהתרחשו עוד כשהיה חבר כנסת מן המניין, ובהמשך כשמונה לסגן שר. לטענתה, ברגע שלא נענתה לחיזור היא "הוזזה הצידה".

 

סגן השר קרא דחה את הטענות וטען כי מדובר בניסיון לפגוע בו פוליטית, על רקע תמיכתו בראש הממשלה. "אני לבן כמו שלג לבן. מאז שאני סגן שר אין לי עובדות, ובכלל אף פעם לא נסעתי עם עובדת לשום מקום", אמר.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
סגן השר איוב קרא
צילום: הרצל יוסף
מומלצים