שתף קטע נבחר

צילום: גיל יוחנן וירון ברנר

יחימוביץ' ופרץ עלו לרגל למצנע: "זקוקים לו"

מגייסים תמיכה: המועמדים לראשות העבודה באו לביתו של המועמד שנכשל בפריימריז, כדי לזכות בתמיכתו בסיבוב השני. "אחד האנשים שאני יותר מעריכה בפוליטיקה", שיבחה יחימוביץ' את מצנע. מוקדם יותר הם נפגשו גם עם הרצוג

לקראת הסיבוב השני, המועמדים לראשות מפלגת העבודה מעלים הילוך: שלי יחימוביץ', שתתמודד בסיבוב השני בשבוע הבא מול עמיר פרץ, הגיעה בצהריים (יום ד') לביתו בחיפה של עמרם מצנע, שהגיע למקום האחרון בבחירות, במטרה לשכנעו לתמוך בה ולקרוא למצביעיו להעניק לה את קולם. זמן קצר לאחר שהסתיימה הפגישה, הגיע לבית גם יריבה פרץ.  

 

בחירות לראשות מפלגת העבודה:

 

לפני תחילת הפגישה, שיבחה יחימוביץ' את מצנע ואמרה: "מדובר באחד האנשים שאני יותר מעריכה במפלגת העבודה ובפוליטיקה הישראלית".

 

יחימוביץ' בכניסה לבית מצנע. "המפלגה זקוקה לו" (צילום: אבישג שאר ישוב) (צילום: אבישג שאר ישוב)
יחימוביץ' בכניסה לבית מצנע. "המפלגה זקוקה לו"(צילום: אבישג שאר ישוב)

 

היא הוסיפה: "לזכותו עבר מרשים הן בתחום הביטחוני, הן בתחום המוניציפאלי והן בחברתי. אבקש ממצנע להיות חלק בלתי נפרד מהנהגת מפלגת העבודה גם ביום שאחרי הפריימריז. המפלגה זקוקה לו והוא יביא לה יתרונות בלתי מבוטלים".

 

עוד בערוץ החדשות:

 

יחימוביץ' ציינה גם כי מצנע זכה לתמיכה לא מבוטלת של כ-5,000 חברי מפלגה. "מדובר באנשים מאוד איכותיים, אידיאליסטיים וערכיים שרוצים לראות כאן פוליטיקה נקייה וערכית. אני קוראת להם להעביר את תמיכתם אליי, כי אני יודעת שהם לא יתאכזבו". עם זאת, יחימוביץ' סירבה לגלות מה תבטיח למצנע, במקרה שתיבחר לראשות המפלגה, אם יעניק לה את תמיכתו.

 

יחימוביץ' ביציאה מהפגישה. "לא יתאכזבו" (צילום: אבישג שאר ישוב) (צילום: אבישג שאר ישוב)
יחימוביץ' ביציאה מהפגישה. "לא יתאכזבו"(צילום: אבישג שאר ישוב)
 

 

בצאתה מהפגישה סיפרה יחימוביץ' כי ביקשה ממצנע להישאר בהנהגת המפלגה ולהתמודד על מקום ברשימה לכנסת הבאה, ואף הבטיחה לו עזרה לשם כך. המועמדת לראשות העבודה סירבה להתייחס לביקורות נגד ואמרה שלא תיגרר לקמפיין השמצות, שאותו הגדירה "תענוג מפוקפק".

 

פרץ: "נחשפתי היום יותר לעמרם מצנע"

פרץ נפגש עם מצנע במשך יותר משעה. בצאתו אמר "נחשפתי היום יותר לעמרם מצנע, שהוא איש ראוי, בעל כריזמה. חשוב שיעמוד בשדרה הבכירה של המפלגה, כדי להנהיג אותה בשנים הבאות". מצנע עצמו סירב להתייחס לפגישות עם המתמודדים והסתגר בביתו.

 

פרץ בבית מצנע. "חשוב שעמרם יהיה בין בכירי המפלגה" (צילום: אבישג שאר ישוב) (צילום: אבישג שאר ישוב)
פרץ בבית מצנע. "חשוב שעמרם יהיה בין בכירי המפלגה"(צילום: אבישג שאר ישוב)

 

מוקדם יותר נפגשו יחימוביץ' ופרץ, כל אחד בנפרד, עם המועמד שהגיע למקום ה-3 בבחירות ועורר הפתעה יצחק (בוז'י) הרצוג. אולם, הרצוג מסר להם שעדיין לא החליט במי יתמוך והוא ידון בכך עם פעילים וותיקי

המפלגה.

 

אתמול יצא פרץ בהתקפה חריפה נגד בת טיפוחיו לשעבר. "שרי ליכוד ואנשי נתניהו מסייעים לשלי בפריימריז, עוד מעט גם נערי הגבעות יגיעו", אמר המועמד לראשות מפלגת העבודה ל-ynet.

 

"הם מדברים עם אנשים בכל מיני מקומות, מפעילים זרועות, עוזרים לה בבחירות", הוא האשים. "ברור לחלוטין שזה קרב של ביבי, הקרב בין שלי וביני. האנשים של (חבר הכנסת מהליכוד) חיים כץ היו בקלפי ברחובות, והציפו את הקלפי. חוץ מיו"ר מועצת יש"ע כולם היו שם, בבחירות האלה, למען שלי. עוד מעט נערי הגבעות יגיעו גם", הוסיף פרץ בסרקזם.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
יחימוביץ'. הבטיחה משהו?
צילום: אבישג שאר ישוב
צילום: מוטי קמחי
פרץ אתמול. תקף את יחימוביץ'
צילום: מוטי קמחי
מומלצים