שתף קטע נבחר

צילום: גיל יוחנן וירון ברנר

כרמל שאמה: "יחימוביץ' - הרצפט היעיל נגד לבני"

אחרי הטענות שהמתמודדת על ראשות העבודה זוכה לתמיכה מנתניהו, הח"כ מהליכוד פרסם סטטוס מעניין בפייסבוק. "דבריי פורסמו לחבריי ללא שום כוונה להתערב בבחירות הפנימיות". יחימוביץ': "אין מי שתקפה את נתניהו יותר ממני"

"אין ספק ששלי יחימוביץ היא הרצפט האנטיביוטי הכי יעיל מול הבלוף של קדימה בראשות ציפי לבני", כך כתב היום (ד') חבר הכנסת כרמל שאמה הכהן (הליכוד) בעמוד הפייסבוק שלו, ברקע ההערכות שיחימוביץ' תנגוס בכוחה של קדימה אם תיבחר לראשות מפלגת העבודה.

 

הקרב על ראשות העבודה - כותרות אחרונות ב-ynet:

 

עוד ב ערוץ החדשות :

 

שאמה אמר לאחר מכן ל-ynet כי "קדימה גדולה בראשות ציפי לבני מעוותת את המבנה הפוליטי-פרלמנטרי בישראל ומונעת ממשלת אחדות רחבה. לליכוד אינטרס ברור בירידת כוחה של קדימה, הסקר מלמד כי שלי יחימוביץ' בראשות העבודה משרתת באופן ישיר ומירבי את מפלגת העבודה בהגדלת כוחה ובאופן עקיף גם את הליכוד על ידי החלשת קדימה". לדברי שאמה, "דבריי פורסמו לחבריי בפייסבוק ללא שום כוונה להתערב בבחירות הפנימיות בהן מתמודדים שני מועמדים ראויים ביותר".

 

המאבק על ראשות העבודה, שיגיע לשיאו בהתמודדות של יחימוביץ' ועמיר פרץ בסיבוב השני בעוד שבוע, התאפיין בהאשמות קשות, ויחימוביץ' הותקפה על קרבתה האידיאולוגית לליכוד ולראש הממשלה, בנימין נתניהו. "שרי ליכוד ואנשי נתניהו מסייעים לשלי בפריימריז, עוד מעט גם נערי הגבעות יגיעו", אמר פרץ ל-ynet למחרת הסיבוב הראשון.

 

שלי יחימוביץ', היום בפתח ביתו של מצנע (צילום: אבישג שאר ישוב) (צילום: אבישג שאר ישוב)
שלי יחימוביץ', היום בפתח ביתו של מצנע(צילום: אבישג שאר ישוב)

 

"הם מדברים עם אנשים בכל מיני מקומות, מפעילים זרועות, עוזרים לה בבחירות", האשים פרץ. "ברור לחלוטין שזה קרב של ביבי, הקרב בין שלי וביני. האנשים של (חבר הכנסת מהליכוד) חיים כץ היו בקלפי ברחובות, והציפו את הקלפי. חוץ מיו"ר מועצת יש"ע כולם היו שם, בבחירות האלה, למען שלי. עוד מעט נערי הגבעות יגיעו גם", הוסיף פרץ בציניות.

 

בתגובה לסטטוס של שאמה, טענו במטה פרץ כי דבריו ממחישים את הסיבה לפעילות שרי הליכוד נגד פרץ. "בליכוד פועלים עבור יחימוביץ', שמבקשת לקפל את דגל השלום, שתמכה בהתנחלויות והצביעה בהצבעות אי-אמון עבור נתניהו. מי שיצביע שלי יקבל את ביבי", נאמר.

 

בתגובה לדברים, נמסר ממטה יחימוביץ' כי "כל מי שעקב אחרי פעילותה של שלי במשך שנים יודע שאין אשת ציבור יעילה יותר ותקיפה יותר מול הליכוד, ואין מי שתקפה יותר ממנה את נתניהו ואת משנתו, גם שעה שחבריה ישבו איתו בממשלה. היא אף היתה הח"כית היחידה שסרבה לכהן בתפקיד שרה בממשלת נתניהו".

 

לדבריה של יחימוביץ', "מפלגת העבודה בראשותי תהפוך להיות האופוזיציה החזקה ביותר, עם משנה סדורה ואידיאולוגית והמפלגה השנייה בגודלה בישראל, תוך שהיא לוקחת קולות משורת מפלגות מימין ומשמאל ובהן קדימה והליכוד. לכן חברי מפלגת העבודה, אם הם חפצי חיים, יצביעו לשלי ביום ד' הבא".

 

עוד קודם לכן, פטרה יחימוביץ' את טענות יריביה ואמרה כי היא "מסתייגת עמוקות מהאלימות שבדברי פרץ, ומאוסף ההכפשות השקריות וחסרות השחר". מוקדם יותר היום, ביקרה המועמדת בביתו של עמרם מצנע בחיפה, במטרה לשכנע את המועמד

שהגיע למקום האחרון בבחירות לתמוך בה ולקרוא למצביעיו להעניק לה את קולם.

 

לפני תחילת הפגישה, שיבחה יחימוביץ' את מצנע ואמרה: "מדובר באחד האנשים שאני יותר מעריכה במפלגת העבודה ובפוליטיקה הישראלית". עם סיומה, התייחסה גם לדברים שאמרו המתמודדים האחרים בגנותה, ואמרה שלא תיגרר לקמפיין השמצות, אותו הגדירה כ"תענוג מפוקפק".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
יחימוביץ' בדרכה למצנע, היום
צילום: אבישג שאר ישוב
שאמה הכהן. "רצפט אנטיביוטי"
צילום: גיל יוחנן
צילום: מוטי קמחי
פרץ. הטענות קיבלו תמיכה מימין
צילום: מוטי קמחי
מומלצים