שתף קטע נבחר

אחמדינג'אד: הציונים גרמו לפרוץ מלחמות העולם

נשיא איראן ממשיך ללמד היסטוריה מסולפת. בראיון ל"וושינגטון פוסט", כינה אחמדינג'אד את הציונות תנועה איומה: "בכל מקום שיש מלחמה - התנועה הזו עומדת מאחוריה". הוא קרא למשאל עם בארה"ב: "300 מיליון באמת רוצים לבזבז כסף על הציונים?"

אחרי הכחשת השואה, נשיא איראן מעביר שיעור נוסף בהיסטוריה מסולפת. מחמוד אחמדינג'אד האשים היום (ד') את הציונים באחריות לפרוץ מלחמת העולם הראשונה והשנייה. "הם יצרו כמה מלחמות גדולות. הם ממשיכים לרצוח ולהפעיל טרור נגד אנשים", אמר אחמדינג'אד בראיון ל"וושינגטון פוסט". הוא טען כי איראן חזקה מבחינה כלכלית ואינה מוטרדת כלל מהסנקציות המוטלות עליה, והודה כי שני כורים גרעיניים נמצאים מתחת לאדמה, כדי למנוע את תקיפתם.

 

בשיעורי ההיסטוריה הקודמים של אחמדינג'אד:

 

אבל אחמדינג'אד שוב בחר להתייחס לא רק להווה, אלא גם לעבר, כפי שהוא רואה אותו. "המשטר הציוני תמיד עושה את אותו הדבר. הם הורסים בתים ומגלחים את הקרקע", תקף אחמדינג'אד את "השטן הקטן", כפי שמכנה משטר האייתוללות את ישראל. "הם יצרו כמה מלחמות גדולות וממשיכים את המדיניות שלהם של כפייה נגד מדינות אחרות, כולל איראן".

 

אחמדינג'אד בפעולה. האמריקנים יזנחו אותנו אחרי משאל עם? (צילום: AFP PHOTO/IRANIAN PRESIDENT'S OFFICE/HO ) (צילום: AFP PHOTO/IRANIAN PRESIDENT'S OFFICE/HO )
אחמדינג'אד בפעולה. האמריקנים יזנחו אותנו אחרי משאל עם?(צילום: AFP PHOTO/IRANIAN PRESIDENT'S OFFICE/HO )

 

הוא פנה ל"שטן הגדול" ותהה: "השאלה החשובה היא למה הממשלים האמריקניים תמיד תומכים במשטר הציוני. ארצות-הברית שוכנת 10 אלפים קילומטר מפלסטין, ומדינות אחרות באיזור מתנגדות לציונים, אבל ארצות-הברית ובנות בריתה באירופה ממשיכות לתמוך במשטר הציוני. למה? מה היחסים בין שתי המדינות? לארה"ב יש אוכלוסייה של 300 מיליון והיא מקריבה את כל האוכלוסייה בגלל אינטרסים של כמה מאות ציונים".

 

נשיא איראן המשיך לתקוף את התנועה הציונית וכינה אותה "תנועה איומה, תנועת פחד". לדבריו, "תנועה זו עומדת מאחורי מלחמת העולם הראשונה ומלחמת העולם השנייה. בכל מקום שבו יש עימות או מלחמה - המפלגה הזו עומדת מאחוריה. זו אותה מפלגה העומדת מאחורי מצבה העגום של ארצות-הברית בעולם".

 

אחמדינג'אד דרש לבצע משאל עם בקרב האמריקנים ולשאול אותם אם הם תומכים בסיוע לישראל: "האם 300 מיליון תושבי ארצות-הברית הם ציונים? האם אי פעם היה משאל עם בארצות-הברית לגבי השאלה האם אנשים תומכים במשטר הציוני? מעולם לא. אני חושב שצריך להיות משאל עם אם האנשים רוצים שייעשה שימוש במשאבים שלהם ובכספי המסים להרג. אנחנו נגד רצח וטבח. אנחנו נגד כיבוש".

 

לאחר פתיחת הכינוס השנתי של עצרת האו"ם, התייחס אחמדינג'אד לכוונה הפלסטינית לפנות לאו"ם ולבקש להכיר ברשות הפלסטינית כחברה מלאה בארגון. "זו חייבת להיות ההתחלה של שחרור כל אדמת פלסטין. האומה הפסטינית התקיימה לפני שאורח בלתי קרוא פלש לפלסטין עם כלי נשק", אמר נשיא איראן.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אחמדינג'אד. מלמד היסטוריה
צילום: AP
מומלצים