שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  15 עכברים במבנה: שני גנים בצפון שובתים
  מכת המכרסמים היתה רק הקש ששבר את גב הורי הילדים מכפר סולם, סמוך לעפולה. "יש שני שירותים ל-60 ילדים, אני מעדיף להשאיר את הילדה שלי בבית"

  פחות משבועיים מאז שנפתחה שנת הלימודים, התגלו עכברים רבים במבנה המשמש שני גני ילדים בכפר סולם שליד עפולה. ועד ההורים המופתע השבית את פעילות הגנים מיום שני האחרון ומתלונן על הזנחה מתמשכת. "יש רטיבות בגנים, ומסביב לכיתות יש הרבה קוצים, זבל וחתיכות ברזל. גם עקרבים ונחשים יכולים להיכנס למבנה".

   

  חינוך רע - כותרות אחרונות ב-ynet:

   

  עוד בערוץ החדשות :

   

  לדברי סאהר שלבי, יו"ר ועד ההורים בשני הגנים - "הפרפרים" ו"הציפורים" - הגננות והילדים נבהלו למצוא 15 עכברים, חיים ומתים, מאחורי אחד הארונות במקום. "ילדינו סובלים מבעיות בסיסיות. אין אפשרות להמשיך בלימודים ללא בטיחות ותחת אווירה מגעילה", הסביר שלבי, תוך שהוא מפרט בעיות אחרות המפריעות להורים. "לא יכול להיות שיש רק שני שירותים ל-60 תלמידים, דבר שגורם לחלק מהתלמידים להשתין על עצמם מהלחץ. יש גם רק שתי משחקיות לשתי כיתות ואחת מהן מסוכנת. המורות נאלצות לא להוציא את הילדים לשחק בחוץ מהחום כי אין גג שיגן עליהם מהשמש".

   

  לדברי שלבי, הוועד פנה למועצה המקומית, אך זו לא התייחסה לטענות ההורים. בעקבות זאת, תתקיים מחר הפגנה מול המועצה.

   

  גן הילדים המושבת בכפר סולם (צילום: סאהר שיבלי) (צילום: סאהר שיבלי)
  גן הילדים המושבת בכפר סולם(צילום: סאהר שיבלי)
   

  אחסאן זועבי, אבא לילדה שלומדת באחד הגנים, אמר ל-ynet כי "מצער מאוד שהגענו למצב קטסטרופלי. יש בתי ספר מתקדמים מבחינה טכנולוגית, ואנחנו עד היום מטפלים בניקיון הגנים מעכברים ומהרטיבות. ילדינו לומדים בכיתות של 30 מטר, ומשחקים במתחם מבטון. אני מעדיף להשאיר את הילדה שלי בבית ולא לשלוח אותה לגן, למסגרת חינוכית

  ומשפילה".

   

  מנהל אגף החינוך במועצה אמר ל-ynet כי "אני לא מוסמך לדבר על שביתת הגנים והבעיות, והיחיד שיכול לתת הסבר לכל מה שקורה הוא ראש המועצה". מראש המועצה לא התקבלה תגובה.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "15 עכברים במבנה: שני גנים בצפון שובתים "
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  הזנחה בגן הילדים
  צילום: סאהר שיבלי
  "ילדינו לומדים בכיתות של 30 מטר, ומשחקים במתחם מבטון"
  צילום: סאהר שיבלי
  מומלצים