שתף קטע נבחר

נתניהו וברק נגד מופז: מהלך להדחתו מברז הכסף

בשל המתיחות וסירובו לאשר תקציבים, שולחים ראש הממשלה ושר הביטחון מסר אזהרה למופז: תתעשת, או שתודח מראשות הוועדה המשותפת עם ועדת הכספים. לשכתו: איומים ריקים לא עושים רושם

איתות אזהרה לשאול מופז: על רקע המתיחות ששוררת בתקופה האחרונה בין הח"כ מקדימה לבין ראש הממשלה נתניהו ושר הביטחון ברק בסוגיות הקשורות לוועדת חוץ וביטחון, מגבשים השניים נגדו שורת צעדים. בין השאר עומדת על הפרק הדחת מופז מראשות הוועדה המשותפת יחד עם ועדת הכספים, שבאחריותה סמכויות רבות ותקציבים של מיליארדי שקלים.

 

ועדה במחלוקת - כותרות נוספות ב-ynet

 

לברק ונתניהו נמאס מכך, שלטענתם, מופז משתמש בוועדת חוץ וביטחון כפלטפורמה פוליטית וככלי ניגוח בהם ובהתנהלות הממשלה - שלא כמו קודמו, איש קדימה צחי הנגבי. לדברי גורמים בממשלה, מופז מונע העברת תקציבים של שני פרויקטים גדולים, אחד מהם ביטחוני והשני עוסק בטיפול בבעיית הפליטים מסודן.

 

מופז וברק בדיון בוועדת חוץ וביטחון. מקווים ש"יתעשת" (צילום: גיל יוחנן) (צילום: גיל יוחנן)
מופז וברק בדיון בוועדת חוץ וביטחון. מקווים ש"יתעשת"(צילום: גיל יוחנן)
 

השבוע התברר כי בקואליציה פועלים במרץ כדי לתת למופז הזדמנות אחרונה להעביר את התקציבים הדרושים - אחרת, בקרוב תובא להצבעה בוועדת הכנסת הצעה להחליפו בנציג של הקואליציה.

 

עוד בערוץ החדשות:

 

במשרדיהם של ראש הממשלה ושר הביטחון מקווים שבימים הקרובים יו"ר ועדת חוץ וביטחון "יתעשת" ויעביר את התקציבים הדרושים. אם לא יעשה כן, עלול מופז למצוא עצמו מודח מראשות הוועדה המשותפת. כמו כן, צעד נוסף שנבחן בימים אלה הוא צמצום משמעותי של כמות החברים בוועדות המשנה של חוץ וביטחון, המורכבות מחברים רבים מסיעת קדימה, במטרה לצמצם את מרחב התמרון מופז בוועדות הללו.

 

מלשכת מופז נמסר: ״איומים ריקים מתוכן לא עושים עלינו רושם. תקציב הבטחון ייבחן כולו על מקורותיו ושימושיו עפי עקרונות המינהל התקין״.

 

בשבועות האחרונים הלכו והחריפו היחסים בין מופז לנתניהו וברק. זה החל עם סירובו של יו"ר ועדת חוץ וביטחון לאשר תוספת תקציב לפרויקטים ביטחוניים, המשיך בלקח שלימדה אותו הקואליציה כשהצביעה על גניזת דו"ח ספטמבר, עליו עמל במשך תקופה ארוכה, והסתיים בהנחיה חריגה לאנשי מערכת הביטחון שלא למסור למופז או לעמיתיו בוועדות המשנה מידע בנוגע להתרעות שקדמו למתקפת הטרור בדרום.

 

בפגישה שהתקיימה בתחילת השבוע בין יו"ר הכנסת, ראובן ריבלין, לנתניהו וברק הובהרו נהלי העבודה מול הוועדה, אך גם נאמר בה כי ריבוי החברים מגביר סיכויים להדלפות ואף מהווה קושי לאתר את המדליף.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מופז. איתות אזהרה
צילום: גיל יוחנן
נתניהו. נמאס לו
צילום: אבי אוחיון, לע"מ
מומלצים