שתף קטע נבחר

אישום: תלמיד כלא מורה, ריסס גז וזרק שולחן

התביעה ביקשה להאריך עד תום ההליכים את מעצרו של תלמיד י"א מתל-אביב, שמואשם כי תקף מורה בתוך כיתה ורדף אחריו כשניסה להימלט. גם המורה קילל בתגובה

התלמיד שכלא את מורהו ותקף בתרסיס פלפל לא זוכה בינתיים להנחות. כתב אישום חמור הוגש היום (ה') בבית משפט השלום לנוער בתל אביב נגד תלמיד כיתה י"א מתל אביב, שנעצר שלשום לאחר שהתפרע בבית הספר. הנער נאשם בהתנהגות פרועה במקום ציבורי, איומים, ניסיון תקיפה ותקיפת עובד ציבור. בנוסף, ביקשה המשטרה להאריך את מעצרו של התלמיד עד תום ההליכים המשפטיים.

 

אלימות בבית הספר - כותרות אחרונות ב-ynet:

 

מכתב האישום עולה כי התפרעות התלמיד החלה בעימות בינו לבין השומר. הנאשם וחברו קפצו מעל גדר בית הספר, וכאשר השומר העיר להם על כך - ואז החל הנער לקלל אותו ולאיים עליו: "בפעם הבאה תפתח לי, או שאני זורק עליך אבן לפנים".

 

בית הספר בו אירעה התקיפה. גם השומר ספג איומים (צילום: ירון ברנר) (צילום: ירון ברנר)
בית הספר בו אירעה התקיפה. גם השומר ספג איומים(צילום: ירון ברנר)

 

הנאשם המשיך משם לכיתה, וכשזיהה כי המורה, בשנות ה-30 לחייו, נכנס למחסן קטן שנמצא בסמוך – מיהר לנעול אותו בפנים. המורה שוחרר כעבור 10 דקות ופנה לאחד התלמידים בהם חשד כי כלא אותו.

 

הנאשם מצא לנכון להתערב: "הוא לא שזה שנעל אותך, מה אתה רוצה ממנו?", אמר והמשיך לקלל את המורה. הוא אף החל להתפרע, ניסה לתקוף את המורה באמצעות כיסא ואיים: "בוא תצא החוצה, אני אראה לך מה זה".

 

המורה המותקף, שגם הוא הטיח קללות בנאשם בתגובה, הורה אז לתלמידים לעבור לכיתה בבניין סמוך, אך גם לשם התפרץ הנער. הוא האשים את המורה כי "הלשין" עליו למנהל בית הספר, ושלף במפתיע מיכל גז פלפל. הוא ריסס את התרסיס על גופו ופניו של המתלונן, ואף ניסה לתקוף את המורה באמצעות שולחן, בעודו נמלט לכיוון הדלת. המתלונן הצליח לצאת, אך גם כשרץ במורד המדרגות, המשיך הנאשם לרדוף אחריו והשליך לעברו כסאות.

 

המורה לא נפגע מהרהיטים שנזרקו לעברו, אולם חש קוצר נשימה, נפיחות וצריבה חזקה בעיניו עקב החשיפה לתרסיס פלפל. גם תלמידים נוספים בכיתה חשו צריבה בגרון והתקשו לנשום. בעקבות המקרה, נפתחה חקירה במחלק הנוער של מרחב יפתח, בראשותו של רב-פקד יעקב גוב, שם הגדירו את האירוע כאחד החמורים בהם נתקלו בתוך כותלי מוסד חינוכי, שהוביל להגשת כתב אישום במהירות.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
תלמידים רבו הבוקר גם בשפרעם
צילום: www.alarab.net
מומלצים