שתף קטע נבחר
אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  צילום: AP, Getty Images imagebank

  ארה"ב לאזרחיה: צאו מסוריה כל עוד יש טיסות

  לנוכח הגברת הסנקציות על משטרו של בשאר אסד, מגדירה מחלקת המדינה את המצב בסוריה "חוסר ודאי ונזיל". בינתיים, בטורקיה, חברו 140 אנשי אופוזיציה סורים מכל הזרמים והקימו מועצה משותפת כדי להביא להפלת המשטר בדרכי שלום

  מחלקת המדינה האמריקנית קראה הערב (יום ה') לאזרחי ארה"ב לעזוב מיד את סוריה "כל עוד יש אליה טיסות מסחריות". בהודעה שפורסמה בוושינגטון נאמר כי "בהתחשב בחוסר הוודאות והנזילות של המצב, לאזרחים אמריקנים החייבים להישאר בסוריה מומלץ להגביל את נסיעותיהם, ואילו אלה שאינם נמצאים בסוריה נדרשים להימנע כלל מלהגיע אליה".

   

  האלימות בסוריה נמשכת: כל העדכונים ב-ynet:

   

  האזהרה החדשה מחליפה אזהרה שפורסמה לפני כחודש וחצי והיא מיועדת בעיקר לאנשי עסקים אמריקנים. האזהרה חדשה באה בעקבות החרפת הסנקציות האמריקניות על משטרו של בשאר אסד. ממחלקת המדינה נמסר כי האזהרה החדשה נועדה "לעדכן על ההשפעה של הסנקציות הנוכחיות על אזרחים אמריקנים המנהלים עסקים עם סוריה".

   

  ובעוד וושינגטון מוסיפה עוד שלושה בכירים בממשל אסד לרשימת הסנקציות, ממשיך שגריר ארה"ב בדמשק, רוברט פורד, להרתיח את השלטונות הסוריים. ביום שני ביקר פורד באוהל אבלים לזכרו של גיית' מטאר, ממתנגדי המשטר שעונה ונרצח. שעה לאחר ביקורו של פורד במקום, פשטו כוחות הביטחון הסורים על אוהל האבלים. כזכור, בחודש יולי הותקפה שגרירות ארה"ב בדמשק על-ידי נאמני אסד ואזכור לכך ניתן גם באזהרה שפרסמה מחלקת המדינה.

   

  אסד מגביל תנועת הדיפלומטים

  "הדיפלומטים שלנו אינם מסוגלים לסייע לאזרחים אמריקנים שנקלעים לבעיות. הממשלה הסורית מגבילה ואפילו עוצרת לזמן קצר דיפלומטים ומקשה על צוות השגרירות להעריך בצורה הולמת את הסיכונים הנוכחיים או את פוטנציאל האלימות. ממשל אסד דוחה שוב ושוב בקשות של דיפלומטים אמריקנים לנוע בתוך סוריה ומגביל באופן חמור את יכולת העובדים הקונסולאריים לסייע לאמריקנים מחוץ לדמשק", נאמר בהודעה.

   

  בתוך כך, הודיעו הערב פעילי אופוזיציה סוריים על הקמתה של מועצה משותפת שתפעל נגד משטר אסד.

   זאת, אחרי כחצי שנה של התקוממות אזרחית לא מאורגנת בה נהרגו לפי נתוני האו"ם לפחות 2,600 בני אדם. המועצה, שהוקמה במהלך כנס אופוזיציה שהתקיים בסוריה, כוללת מספר קבוצות בעלות אידיאולוגיה שונה. בין היתר ניתן למצוא שם איסלאמיסטים, חילונים ונציגי הגולים הסורים.

   

  מועצת האופוזיציה החדשה כוללת 140 נציגים, בהם 70 בדלנים הנמצאים בתוך המדינה. המועצה מתנגדת באופן גורף למעורבות זרה או לפעילות צבאית שתוביל להדחתו של משטר אסד. "אנו מאוחדים בדעה שהמהפכה הזו צריכה להתרחש בדרכי שלום".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  אסד. המצב נזיל
  צילום: EPA
  מפגינים בעיר חמה (ארכיון)
  צילום: EPA
  מומלצים