שתף קטע נבחר

בעל הרכב הבטיח למשטרה לשוב לארץ מפריז

המשטרה הצליחה לאתר בפריז את בעל רכב ה-BMW, שדרס למוות את לי זיתוני בת"א. הוא הבטיח שישוב ארצה, אך במקביל פועלים מול האינטרפול להוציא צו מעצר. הערכה: ארבעה היו במכונית. חברו של בעל הרכב נהג ונמלט בנסיעה פראית

לאחר מאמצים רבים, הצליחה הערב (שבת) המשטרה ליצור קשר עם בעל הרכב שהיה מעורב בתאונת הדרכים הקטלנית בתל-אביב, שבה נהרגה לי זיתוני בת ה-25. הוא נמצא בפריז והבטיח לחוקרים שישוב ארצה, אך במקביל פועלת המשטרה עם הפרקליטות מול האינטרפול להוציא צו מעצר נגד בעל הרכב ונגד הנהג, כנראה חברו.

 

בצילום הבלעדי הבא: אחד החשודים ובני משפחתו נמלטים מהארץ. תועדו עם המזוודות במצלמת האבטחה ברחוב מזא''ה בתל-אביב:

 

הבריחה מישראל, כפי שתועדה במצלמה ברחוב מאז"ה בל-אביב (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
הבריחה מישראל, כפי שתועדה במצלמה ברחוב מאז"ה בל-אביב (צילום: מוטי קמחי)

 

פגע וברח בלב תל אביב - כותרות אחרונות ב-ynet:

 • "המדריכה הכי טובה" נהרגה בדרך למכון הכושר
 •  "לי היתה אבן שואבת, כולם רצו להיות בסביבתה"

   

  עוד בערוץ החדשות :

   

  על-פי הערכת החוקרים, ברכב ה-BMW היו ארבעה בזמן התאונה. המשטרה פועלת להביא ארצה שניים מהם - אריק רוביק וקלוד איזק. לאחר הפגיעה הקטלנית, החל הנהג להימלט מהמקום בנסיעה פראית, חצה רמזורים אדומים, ולבסוף חנה בחניון התת-קרקעי ברחוב מזא''ה בעיר. כל נוסעי המכונית כבר לא נמצאים בישראל.


  למרות שהצליחו לאתר את הרכב הפוגע, נזהרו במשטרה מלקבוע שבעל הרכב הוא זה שנהג בו בזמן התאונה הקטלנית. להערכת החוקרים, דווקא חברו הוא זה שהיה מאחורי ההגה בזמן הפגיעה בזיתוני.

   

  מאז התאונה, חשדו במשטרה כי בעל הרכב וחבריו נמלטו לצרפת, מולדתם. במהלך היום אותר מספר הטלפון השייך לבעל הרכב ובמהלך שיחה עמו, הוא התבקש לשוב לישראל. לטענת גורמים במשטרה, הוא אף הביע נכונות לעשות כן. עם זאת, העובדה כי בעל הרכב לא נראה במהלך השיחה ולא זוהה פיזית מעיבה מעט על הוודאות באיתורו. בנוסף - ולמרות שאמר לשוטרים כי הוא מתכוון לחזור - בריחתו מהארץ עשויה להעיד, לטענת השוטרים, דווקא על ההיפך.

   

  במשטרה אוספים עוד ראיות נגד המעורבים במעשה, והשיגו בעזרת חברת הניהול של הבניין שבו התגורר בעל הרכב בתל-אביב, צילומים של כלי הרכב הפוגע, וכן תמונות של הנהג בזמן עזיבתו את הבניין - עם מזוודות - אתמול בשעות הצהריים המוקדמות.

  מותה של זיתוני עורר רגשות קשים בקרב מעגל חבריה ומכריה, שחלקם נפגש היום כדי להעלות זכרונות. "לי היא אבן שואבת, לא היה בן אדם שהיה בסביבתה ולא הרגיש טוב לידה. היא היתה בחורה חכמה, מצחיקה, כיפית ואני לא מאמינה שאני צריכה לדבר עליה בלשון עבר", אמרה ל-ynet הילה שיר, חברתה הטובה.

  זיתוני היתה רק במרחק של כמה מאות מטרים ממכון הכושר שבו עבדה כשהרכב פגע בה והרג אותה. שיעור הפילאטיס שהיתה צריכה להעביר אמור היה להתחיל ב-07:00 וכשזו לא הגיעה, טלפנו הבנות אל מנהלת הסטודיו, דליה מנטבר. מנטבר ניסתה בעצמה לתפוס את זיתוני ולאחר מכן יצאה למקום. בדרך ראתה את זירת התאונה וביקשה מהשוטרים לראות

  את תעודת הזהות של ההרוגה.

   

  "היא כל כך אהבה את המקצוע. היא באה במיוחד לגור בתל-אביב עם חבר שלה. היא היתה מאושרת מהעבודה. אני לא מאמינה שזה קרה", אמרה, "היא היתה מאוד יסודית, מאוד מקצועית, בעלת תשוקה אדירה. היא אחת המדריכות הכי טובות שהיו לי אי פעם".

   

  Read this article in English


 •  

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  זיתוני. פגע וברח בלב תל אביב
  הרכב הפוגע. אותר בעזרת חברת הניהול
  צילום: מוטי קמחי
  מומלצים