שתף קטע נבחר

איטליה: בן 70 ובת 57 זקנים מדי להיות הורים

בית משפט בטורינו הורה להוציא פעוטה בת שנה וחצי מרשותם של הוריה ולהעבירה לרשויות בטענה שהזוג מבוגר מדי. "הם נרקסיסטים, יש סיכוי גבוה שהילדה תתייתם בגיל צעיר"

האם בני 70 ו-57 זקנים מדי כדי לתפקד כהורים? כך סבור בית משפט באיטליה שהורה להעביר את בתם של לואיג'י וגבריאלה אמברוזיס לטיפול הרשויות לאחר שפסק כי הם מבוגרים מדי. לואיג'י בן 70 ורעייתו בת 57. על פי הדיווח ב"דיילי מייל" הבריטי, השופטים קבעו להפריד מהם את הפעוטה בת השנה וחצי מפני שיש אפשרות גבוהה שתתייתם בגיל צעיר.

 

עוד בערוץ החדשות:

 

התינוקת נולדה לאחר שהזוג עבר הפרייה מלאכותית במרפאה מחוץ לאיטליה. בית המשפט בטורינו מתח ביקורת על המרפאות וטענו כי הן מספקות שירות לכל המסוגל לשלם, ללא התחשבות בגילם של ההורים המיועדים. הוא כינה את ההורים "נרקסיסטים".

 

הזוג טען כי ניסה במשך שנים להביא ילדים לעולם וכי שתי בקשות אימוץ שהגיש נדחו. בייאושם פנו למרפאה זרה. בני הזוג הוסיפו כי לשניהם האמצעים והיכולת הגופנית לטפל בילדה ש"שניהם אוהבים עמוקות".

 

אולם בית המשפט לא השתכנע. לטענת השופטים, התינוקת היא פרי היישום המעוות של ההזדמנויות שמציע חקר הגנטיקה המתקדם. "הבחירה של ההורים להביא אותה לעולם, מעבר לחוקי הטבע, מראה התעלמות מהאינטרסים של הילדה", פסקו השופטים.

 

הם הסבירו כי בנוסף לאפשרות שתישאר יתומה, עלולה הילדה למצוא עצמה נושאת בעול הטיפול בהוריה, בשעה שהיא עצמה עדיין צעירה.

 

הגיל החוקי המקסימלי לטיפולי פוריות באיטליה, שנקבע לאחר מקרים דומים של נשים שהרו בגיל מבוגר, עומד על 43.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הזוג המבוגר. "אוהבים את הילדה עמוקות"
מומלצים