שתף קטע נבחר

לבני בדיון מיוחד: "נתניהו בתוכנית ריאליטי"

השבוע המדיני הגיע לכנסת. יו"ר האופוזיציה תקפה את מהלכי הממשלה והביעה תקווה כי "נתניהו יזום סוף סוף את המהלך שכל העולם מחכה לו"

עוד דיון פגרה בכנסת: חברי הכנסת התכנסו לפני הצהריים (יום ב') לדיון פגרה מיוחד, בנושאים מדיניים וכלכליים, במסגרתו הותקף ראש הממשלה על רקע הפעילות המדינית הרוחשת בישראל, בשטחי הרשות ובעיקר בבניין האו"ם בניו יורק. "תיכנס לחדר אחד עם הפלסטינים", דרשה יו"ר האופוזיציה, ח"כ ציפי לבני (קדימה) מנתניהו, "תוכיח שיש פרטנר". ynet העביר את הדיון בשידור חי מהכנסת.

 

בדרך למדינה פלסטינית - כותרות אחרונות ב-ynet:

 

עוד בערוץ החדשות :

 

על סדר היום של הכנסת היו ארבעה נושאים. הצעה לסדר היום בנושא "ממשלת נתניהו מובילה את מדינת ישראל לבידוד מדיני", וכן הצעה לסדר היום בנושא "ממשלת המסים של נתניהו מזלזלת במחאה הציבורית ובדרישה לצדק חברתי בישראל". שני הנושאים הנוספים הם "האתגרים החברתיים והמדיניים בהם ניצבת ישראל מול המחאה החברתית ומול יחסי החוץ שלה עם טורקיה ומצרים לקראת ההכרזה באו"ם", וכן "אישור תוכנית פראוור לבדואים והרפורמה בנגב".

 

לבני, היום בכנסת. "הדי המציאות" (צילום: גיל יוחנן) (צילום: גיל יוחנן)
לבני, היום בכנסת. "הדי המציאות"(צילום: גיל יוחנן)

 

לבני פתחה את הדיון ואמרה כי "אנחנו נמצאים בערב יום כיפור וזה ימים של חשבון נפש לכל יהודי. אני לא רוצה לנגח על העבר אלא לדבר על העתיד ולהסתכל על העבר במונחי של חשבון נפש ולא מתקפה. ישראל תצטרך להחליט אם היא ממשיכה לשבת פאסיבית על הגדר או אולי ראש הממשלה יזום סוף סוף את אותו תהליך שכל העולם מחכה לו".

 

לדברי לבני, "נתניהו חושב שהכול בסדר. העולם איתנו, אירופה וארצות הברית איתנו, מה רע. כאני שומעת את הטקסטים, אני שואלת את עצמי האם נתניהו נמצא באיזה סוג של ריאליטי, כי הדי המציאות האמיתית לא מגיעים אל תוך החדר".

 

עוגות קצפת על "המלצות טרכטנברג", היום בירושלים (צילום: נועם מושקוביץ) (צילום: נועם מושקוביץ)
עוגות קצפת על "המלצות טרכטנברג", היום בירושלים(צילום: נועם מושקוביץ)
 

יולי אדלשטיין, שר ההסברה והתפוצות, השיב מטעם הממשלה ואמר כי "כשבאה גברת שתמכה בתוכנית ההתנתקות בפה מלא והסבירה כמה שתהיה מציאות נהדרת והעולם יאהב אותנו וכולם ידעו כמה אנחנו שוחרי שלום, כשבאה גברת שניהלה משא ומתן כושל ולא הגיעה לשום דבר ומנסה לתת עצות איך לנהל משא ומתן, זה משהו שאני באמת לא מסוגל להבין אותו".

 

ח"כ זאב אלקין (הליכוד) טען כי "מרוב קריאת סקרים, הבינה לבני שהיא צריכה כבר לחפש תפקיד חדש והתחילה להתחפש לאדלר, ארד או ליועצת תקשורת. היא ממליצה להיכנס לחדר המשא ומתן ולהראות שיש פרטנר. אני אומר שגם אם נסתלק מפה יפתרו בכלל כל צרותינו עם החמאס. מדינת ישראל שבעה מפתרונות כמו אלה שמציעה יו"ר האופוזיציה", הדגיש אלקין.

 

במקביל לדיון, הפגינו כמאה צעירים מול המשכן במחאה על פעילות ועדת טרכטנברג, תוך שהם זורקים עוגות קצפת על דו"ח ענק מדומה. "אנחנו בזים לממשלה ולוועדה שבזה לנו", אמרה ל-ynet סתיו שפיר, ממובילות המחאה. "כל הזמן מורחים אותנו ואומרים לנו שננמיך ציפיות ואנחנו יודעים שהממשלה הזאת מסוגלת להרבה יותר אם רק תרצה".

 

Read this article in English

 

בהכנת הידיעה השתתף עומרי אפרים
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
לבני, היום בכנסת. להחליט בין פאסיביות ליוזמה
צילום: גיל יוחנן
אלקין. תקף האופוזיציה
צילום: גיל יוחנן
מפגינים מול הכנסת, היום. "בזים לממשלה"
צילום: נועם מושקוביץ
מומלצים