שתף קטע נבחר

צילום: גיל יוחנן וירון ברנר

עופר עיני: תומך ביחימוביץ' לראשות העבודה

יומיים לפני הסיבוב השני, הודיע יו"ר ההסתדרות כי הוא תומך ביחימוביץ', שלדבריו "מחוייבת לעניין החברתי וזכויות העובדים ומייצגת זן של מנהיגות ערכית שלא מדברת בשני קולות"

יו"ר ההסתדרות מתייצב לימינה של שלי יחימוביץ' במאבק על ראשות מפלגת העבודה: עופר עיני פרסם אחר הצהריים (יום ב') הודעת תמיכה בה, וכתב כי חברת הכנסת יחימוביץ' "מחויבת לעניין החברתי וזכויות העובדים ומייצגת זן של מנהיגות ערכית שלא מדברת בשני קולות".

 

פרץ נגד יחימוביץ' - קרב סוער במפלגת העבודה:

"בחמש השנים האחרונות הייתה יחימוביץ' שגרירה נאמנה של ציבור העובדים בכנסת. יחימוביץ' מעולם לא ביקשה תמורת פעילותה אתנן פוליטי אלא פעלה מתוך אמונה בערכים הסוציאל–דמוקרטים ומתוך מחויבות עמוקה לזכויות עובדים, גימלאים והשכבות החלשות בכלל", כתב עיני.

 

יחימוביץ'. יו"ר ההסתדרות חושב שהיא הפתק הנכון (צילום: ירון ברנר) (צילום: ירון ברנר)
יחימוביץ'. יו"ר ההסתדרות חושב שהיא הפתק הנכון(צילום: ירון ברנר)

 

הוא הוסיף כי "הצדק החברתי היה תמיד נר לרגליה והיא עשתה זאת תוך שיתוף פעולה מלא עם ציבור העובדים ותוך ראיה מפוכחת של המציאות... אני בטוח שגם כאשר שלי תבחר ביום רביעי ליו"ר מפלגת העבודה, ואני מקווה שכך יהיה, היא תישאר נאמנה לערכיה ולדרכה".

 

יחימוביץ' אמרה בתגובה כי היא שמחה על תמיכתו של עיני בה. "זה הזמן שכל כוחות הפועלים יחברו למען זכויות העובדים, הקטנת האי-שוויון ושינוי סדר היום הכלכלי-חברתי. התמיכה של עופר היא תמיכה חשובה מאוד מבחינה ארגונית, אבל יש לה גם משמעות ערכית", אמרה.

 

בתגובה לדברי עיני, אמרו במטהו של עמיר פרץ כי הוא תמיד העריך את ציבור חברי ההסתדרות, את עוצמתם הדמוקרטית ואת התייצבותם לצדו בכל מערכות הבחירות בעבר. במטה פרץ מעריכים כי רוב חברי ההסתדרות יצביעו עבורו בקלפי.

 

בורג, מצנע ודליה רבין תומכים בפרץ

מחרתיים יתקיים הסיבוב השני בבחירות לראשות מפלגת העבודה, בו יתמודדו זה מול זה עמיר פרץ ובת טיפוחיו לשעבר, שלי יחימוביץ'. השניים עלו לסיבוב השני לאחר שגברו על המועמדים יצחק הרצוג ועמרם מצנע. מצנע הודיע על תמיכתו בפרץ, בעוד שהרצוג החליט שלא להודיע במי הוא תומך.

 

עמיר פרץ. אנשיו מאמינים שבהסתדרות עדיין יעדיפו אותו (צילום: אליעד לוי) (צילום: אליעד לוי)
עמיר פרץ. אנשיו מאמינים שבהסתדרות עדיין יעדיפו אותו(צילום: אליעד לוי)

 

הערב צפויים פרץ ומצנע לקיים כנס משותף, לקראת הבחירות. באירוע ייקחו חלק גם פעילים חדשים שבמטה פרץ מגדירים אותם כמשמעותיים מאוד מבחינה אלקטורלית. במסגרת המפגש אף תוגדר חלוקת העבודה ושילוב הכוחות בין פעילי מצנע ופעילי פרץ.

 

ממטה פרץ נמסר מוקדם יותר כי יו"ר הכנסת לשעבר, אברהם בורג, הודיע

על תמיכתו בפרץ. "כל מי שחפץ בהחלפת נתניהו צריך להתגייס למען בחירתו של פרץ", צוטט בורג בהודעה, "עמיר הוא המנהיג המנוסה והמתאים היום להוביל את העבודה כאופוזיציה חברתית ומדינית לנתניהו".

 

לדברי בורג, פרץ "הוא המנהיג היחידי שיכול להביא היום אל העבודה את קולותיהם של מאוכזבי הליכוד מהשכבות החלשות, שסובלים קשות מהפערים החברתיים ומחפשים בית חברתי חדש להזדהות איתו. רק בחירה בפרץ תאפשר מעבר של קולות מהימין לעבודה, ומהפך שלטוני". גם דליה רבין, בתו של ראש הממשלה המנוח יצחק רבין, הודיעה אתמול כי היא תומכת בפרץ.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
עיני. תומך ביחימוביץ'
צילום: ירון ברנר
"זן של מנהיגות ערכית". יחימוביץ'
צילום: מוטי קמחי
מומלצים