שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  המאבק מחריף: עוד הוסטלים לניצולי שואה יושבתו
  ההסתדרות מחריפה את צעדי המאבק של עובדי ההוסטלים המטפלים בניצולי שואה פגועי נפש. הבוקר יצטרפו עובדי ההוסטלים בשעה מנשה ובאר יעקב
  ההסתדרות מחריפה את מאבקם של עובדי ההוסטלים לטיפול בניצולי שואה פגועי נפש. מהבוקר (יום ג') יצטרפו לעובדים השובתים בהוסטל בפרדסיה מאז השבוע שעבר גם כמאה עובדי ההוסטלים בשער מנשה ובאר יעקב. בעקבות זאת יעלה מספר הניצולים שניזוקים מההשבתה לכ-170.

   

  הפרטת ההוסטלים לניצולי שואה - עוד כותרות:

  עובדי הוסטל: "ביבי, תתעורר, ניצולים שווים יותר"

  עשרות הפגינו בהוסטל: "לא להפריט ניצולי שואה"

   

  העובדים מוחים על כוונת המדינה להפריט את ההוסטלים ולהעסיקם כעובדי קבלן ולא כעובדי מדינה. לטענתם, כתוצאה מהמהלך ייפגעו לא רק זכויות העובדים, אלא גם הטיפול בניצולים.

   

  העובדים טוענים כי לא רק זכויותיהם ייפגעו, אלא גם הטיפול בניצולים (צילום: עידו ארז) (צילום: עידו ארז)
  העובדים טוענים כי לא רק זכויותיהם ייפגעו, אלא גם הטיפול בניצולים(צילום: עידו ארז)

   

  בנוסף להרחבת השביתה הודיעו בהסתדרות כי עובדי המדינה יחלו בצעדי הזדהות עם השובתים, והחל ממחר עובדי הרנטגן בבתי החולים הממשלתיים לא יקיימו צילומים בין השעות 8-10. בהסתדרות אומרים כי אם לא יחל משא ומתן עם העובדים, הם ינקטו בצעדים נוספים.

   

  יו"ר ההסתדרות, עופר עיני, אמר כי "ההסתדרות כולה עומדת מאחורי עובדי ההוסטלים. לניצולי השואה מגיע את הטיפול הטוב ביותר על-ידי העובדים הטובים ביותר. לכן,
  לא ייתכן שהמדינה תתנער מהטיפול ותעביר אותו לידי קבלן. אני מצר על תגובת האוצר כאילו שההוסטלים הם פרויקט זמני. בלי ניצולי השואה לא הייתה קמה מדינת ישראל".

   

  יו"ר האגף לאיגוד מקצועי, אבי ניסנקורן, אמר כי הוא מצפה מהמדינה להקפיא את המכרז לבחירת קבלן חדש שיפעיל את ההוסטלים. "אני קורא למשרד הבריאות ולמשרד האוצר לעצור ולא לקיים את המכרז. המשך העסקת העובדים כעובדי קבלן יביא לערעור יחסי העבודה ומי שיסבול מכך יהיו הניצולים שלא יקבלו את הטיפול שמגיע להם".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  הפגנת עובדי ההוסטל בפרדסיה
  צילום: עידו ארז
  מומלצים