שתף קטע נבחר

האמפייר סטייט בילדינג מקבל צל"ש סביבתי

הבניין המפורסם בניו יורק הפחית 38% מצריכת האנרגיה וחסך 4.4 מיליון דולר מחשבון החשמל העצום שלו. איך? שיפור הבידוד של 6,514 החלונות וטיפול באלפי הרדיאטורים. השלב הבא: שדרוג 68 המעליות. עכשיו הוא מקבל את תקן LEED Gold היוקרתי מהמועצה האמריקנית לבניינים ירוקים

האמפייר סטייט בילדינג בניו יורק, יקבל את תקן LEED Gold היוקרתי מהמועצה האמריקנית לבניינים ירוקים, על רקע מאמציו לייעול צריכת האנרגיה שלו. כך מדווחות סוכנויות הידיעות.

 

עוד בנושא שימור אנרגיה - בערוץ כלכלה ירוקה :

 

הבעלים של הבניין המפורסם החלו לפני מספר שנים בתוכנית שאפתנית על מנת להוכיח, כי התייעלות בצריכת אנרגיה היא כדאית מבחינה עסקית. את החוזה לביצוע התוכנית קיבלה חברת Johnson Controls, שפתחה לאחרונה את מרכז המחקר והפיתוח הגדול בארצות הברית בנושא אחסון אנרגיה, והוא כולל השקעה של 20 מיליון דולר בהתייעלות בצריכת אנרגיה ופליטת גזי חממה, שיחזירו את עצמם תוך מספר שנים בלבד.

 

השקעה של 13 מיליון דולר

כל מה שקשור לאמפייר סטייט בילדינג הוא גדול ועצום – אחרי 80 שנים הוא עדיין אחד מהבניינים הגבוהים בעולם, כך שהשיפורים בצריכת האנרגיה תוכננו גם הם לביצוע בסדר גודל עצום. השיפורים בצריכת האנרגיה עלו 13 מיליון דולר והובילו להפחתה של 38%, המהווים 4.4 מיליון דולר מחשבון החשמל העצום של החברה, העומד על 11.4 מיליון דולר בשנה.

 

האמפייר סטייט בילדינג. שיפורים בסדר גודל עצום (צילום: ויז'ואל/פוטוס) (צילום: ויז'ואל/פוטוס)
האמפייר סטייט בילדינג. שיפורים בסדר גודל עצום(צילום: ויז'ואל/פוטוס)

 

אחד הדגשים היה הסרה של כל 6,514 החלונות, לצורך ניקוי והכנסת תערובת גזים שמשפרים את החיסכון באנרגיה, אל תוך החריץ שבין החלונות הכפולים. יחד עם החלונות המחודשים, אלפי הרדיאטורים של הבניין, הפועלים על קיטור, עברו הליך ששיפר את הבידוד שלהם.

 

שני הפרויקטים הפחיתו במשולב את הנטל ממערכת החימום והקירור של הבניין, במידה שהספיקה בשביל להפחית את פעילותם. פעולות אלו מוכיחות ששיפור מתוכנן היטב מתחיל במיקסום שימור האנרגיה, לפני שינויים בציוד התפעולי עצמו.

בשלב הבא מתכננים לטפל ב-68 המעליות בבניין: המעליות החדשות ינועו בצורה חלקה ומהירה יותר, ויצרכו כ-30% פחות אנרגיה.

 

החיסכון המיושם באמפייר סטייט בילדינג הוא רק דוגמה אחת מתוך מספר משמעותי של דרכים לחיסכון, אליהן ניתן להגיע בבניינים ישנים מאוד, באמצעות שימוש בטכנולוגיות לשימור אנרגיה. העובדה לא חמקה מתשומת ליבו של ממשל ארה"ב, שהשיק את "היוזמה לבניינים טובים יותר" בתחילת השנה, על מנת לקדם חיסכון באנרגיה בבניינים קיימים ובבניינים חדשים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אמפייר סטייט בילדינג
צילום: דני שדה
מומלצים