שתף קטע נבחר

העבר הפלילי והאידיאולוגיה של החשוד בתג מחיר

כבר לפני כשנה וחצי פרש אלכס אוסטרובסקי, החשוד במעורבות בפעולת "תג מחיר" בבסיס צה"ל ומי שהורשע בעבר בתקיפת פלסטינים, את משנתו בפני מצלמות ynet. "אומרים שאני סרטן בלב האומה, אבל הם לא עושים כלום חוץ מטוקבק"

"למה אני מגיע לפה? כי כשאני נמצא פה, האויב לא נמצא פה - הפלסטינים, איזשהו עם שהנפיצו אותו מאיפשהו". אלכס אוסטרובסקי מעלי, החשוד במעורבות בפעולת "תג מחיר" בבסיס החטיבה המרחבית בבנימין, הורשע בעבר בתקיפת מוסקים פלסטינים ושוטר, ומיוחסים לו מספר תיקים פתוחים. הוא אוחז במשנה אידיאולוגית סדורה, שנפרשה כולה מול מצלמות ynet לפני כשנה וחצי.

 

פעולות "תג מחיר " - כותרות נוספות ב-ynet:

 

עוד בערוץ החדשות :

 

כבר אז הסביר את מניעיו ופירט את ההבדלים, לדעתו, בינו לבין הנער הישראלי הממוצע. "היו אז בני נוער שלא כל-כך הסתדר להם לגור ביישוב. הם מסתכלים מעבר לגדר הקרובה לבית שלהם, מסתכלים החוצה, הר. הם גרים שם 10, 15 שנה. אף-אחד בחיים לא היה שם. גם הערבים מהכפר השכן בחיים לא היו שם. הם אמרו: טוב, למי זה יפריע אם אני יעלה לגבעה, יעלה להר, אבנה שם לעצמי את הבית. אני רוצה את השקט שלי.

 

"בנאדם אומר לי שאני סרטן בלב האומה. נגיד והוא לא מסכים איתי לצורך העניין - שייצא, שיבוא לעזור להם במסיק, שיבוא לעזור להם בחריש אם הוא חושב שזה אדמה שלהם. אבל אם הוא כל כך מאמין בשלום, אם הוא באמת היה מאמין בזה, הוא היה משקיע לפחות קצת יותר מהטוקבק הזה בשביל לצאת ולעשות משהו בנידון".

 

לאוסטרובסקי בן ה-27 עבר פלילי, ונגדו תלויים כמה תיקים פתוחים, העוסקים בעיקר בהתפרעויות והפרות סדר. לפני כשנה הוא הורשע בתקיפתם באבנים של שני אחים פלסטינים שמסקו זיתים וכן בתקיפת שוטר. בית משפט השלום בירושלים גזר עליו חודשיים מאסר על תנאי, 2,500 קנס ופיצויים בסך 2,000 שקלים לאחים ו-1,000 שקלים לשוטר, שנפצע כשהוזעק למקום כדי להפריד בין המתקוטטים.

 

בתחילת החודש, במהלך שעות הלילה, פרצו אלמונים לבסיס של חטיבת בנימין מצפון לרמאללה והשחיתו 13 כלי רכב. צמיגים נוקבו, חלונות נופצו ורוססו כתובות נאצה נגד מפקדים בצה"ל ובגנות הריסות המבנים הבלתי חוקיים במגרון. פרקליטו של אוסטורובסקי, עו"ד עדי קידר, אמר כי מרשו מכחיש את המיוחס לו והוא נעצר רק על סמך שמועה, שהוא יודע מי עומד מאחורי המעשים. אוסטרובסקי עצמו הכחיש את המיוחס לו וכאשר נשאל אם קשה לו בחקירות חייך חיוך מזלזל.

 

אלכס אוסטרובסקי, היום בבית המשפט (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
אלכס אוסטרובסקי, היום בבית המשפט(צילום: מוטי קמחי)
  

אוסטרובסקי החילוני נחשב לחריג יחסית בנוף המקומי בעלי. בהתנחלות, שממנה יוצאים קצינים רבים בצה"ל, מתנערים ממנו ומסבירים כי "מדובר בצעיר יוצא דופן שמסתובב עם אנשים שאינם קשורים ליישוב". אחד מהתושבים סיפר ל-ynet כי אוסטרובסקי הוא "סוג של גורו בקרב קבוצה בתוך נוער הגבעות. הם חוזרים בשעות הקטנות של הלילה מכל מיני מקומות וברור שהם לא בדיוק בילו סביב מדורה. ממש לא התפלאתי שהוא נעצר, ושהוא קשור לסיפור. מיד כששמענו על המקרה, שיערתי שהוא בטח קשור לזה".

 

"אין הרבה אנשים שעושים את מה שלא מקובל"

כבר לפני כשנה וחצי, על הגבעות הסמוכות ליישוב, הסביר אוסטרובסקי: "בחור קם ואומר - לא, אני לא אלך לשחק היום בערב כדורגל או ייצא לבלות במועדון בתל-אביב. הוא בא ונמצא פה את הלילה שלו למרות שהסביבה והחברים שלו לא עושים את זה. צריך להעריך אותו יותר גם אם אתה לא מסכים איתו. אין הרבה אנשים שעושים את מה שלא מקובל".

 

לדבריו, "לא היתה לנו מדינה אם מנחם בגין, זאב ז'בוטינסקי, יאיר שטרן, אפילו יצחק רבין - במקום לנסות להקריב מעצמם היו יושבים ורואים טלוויזיה. לא נראה לי שהיתה פה מדינת ישראל. כשהייתי לבד ימים שלמים, יבוא בנאדם - לא יגיד לי אתה משוגע, אתה זה, אתה הזוי. יבוא, יישב איתי על קפה. אם בא בנאדם ויישב איתי על קפה, לפעמים זה יכול לעשות לך את השבוע".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אוסטרובסקי בבית המשפט. חיוך מזלזל
צילום: מוטי קמחי
מומלצים