שתף קטע נבחר

צילום: גיל יוחנן וירון ברנר

פרץ התלונן: עיני מסייע ליחימוביץ' בניגוד לחוק

יום לפני הסיבוב השני בפריימריז בעבודה, טוענים במטה עמיר פרץ כי "עולה חשש כבד לשמירה על טוהר הבחירות וכשרותן", מכיוון שעובדי ההסתדרות "הפכו בעל כורחם לפעילי מטה הבחירות של יחימוביץ'". יחימוביץ': זה ספין שאין לו כל קשר למציאות

עופר עיני הודיע אתמול על תמיכתו בח"כ שלי יחימוביץ' לראשות מפלגת העבודה, ובמטה המתמודד השני ח"כ עמיר פרץ, מנסים להשיב מלחמה. שם טוענים היום (ג') כי ההסתדרות מסייעת באופן בלתי חוקי לחברת הכנסת, בסיבוב השני בפריימריז שייערך מחר.

 

הקרב על העבודה:

 

ממטהו של פרץ נמסר כי פנו לשופטת שרה פריש, האחראית על טוהר הבחירות בעבודה, וקראו לה לבדוק את העניין לעומק. עורך דינו של פרץ, אורי אהד, אמר: "מאז תמיכתו הפומבית של עיני ביחימוביץ', הפכו מתקני ההסתדרות השונים בארץ למטות בחירה אקטיביים למען יחימוביץ'. עובדי ההסתדרות הפכו בעל כורחם לפעילי מטה הבחירות שלה, המקבלים גם בחלק מהמקרים הוראות מראש אגף המרחבים בהסתדרות, אבי יחזקאל".

 

עורך דינו של פרץ הוסיף: "עובדה זו של קבלת הוראות לפעילות פוליטית בלתי חוקית מן הממונים עליהם, מציבה בפני העובדים מכשול אליו רבים מהם אינם מודעים, שכפועל יוצא הם יישאו באחריות אישית לפעולות המנוגדות לחוקי הבחירות. עולה חשש כבד להמשך תהליך הבחירות התקין והשמירה על טוהר הבחירות וכשרותן". 

 

ממטה יחימוביץ נמסר בתגובה: "אחרי שעמיר פרץ ניסה הלילה בכל כוחו למנוע מסטודנטים וחיילים להצביע בבחירות, משום שידע שיצביעו עבור שלי, הוא מנסה ספין חדש שאין לו כל קשר למציאות. העובדים יודעים היטב מי היתה זו שיצגה אותם במסירות בכנסת וגוננה על פרנסתם, ולכן הצביעו לשלי בסיבוב הקודם וישובו ויצביעו עבורה גם מחר. מטה יחימוביץ קורא לכל המצביעים להגיע לקלפיות ולהצביע אך ורק על פי צו מצפונם". מההסתדרות לא נמסרה תגובה.

 

זכרונות מ-2005

האשמות של פרץ נגד עיני ויחימוביץ' דומות מאוד להאשמות שהופנו נגדו בפריימריז בשנת 2005, אז ניצח את שמעון פרס. המנגנון ההסתדרותי נחשב משמעותי מאוד ומשפיע ביום הבחירות, ונראה שפרץ מוטרד מהחיבור בין יחימוביץ' ליו"ר ההסתדרות.

 

במקביל, מתקיים מאבק בוועדת הבחירות על עניין טכני סביב שינוי כתובתם של כ-1,500 מתפקדים. המהלך אושר ולאחר מכן הוגשו עתירות בנושא.

 

עיני פרסם אתמול הודעת תמיכה במועמדת. "בחמש השנים האחרונות הייתה יחימוביץ' שגרירה נאמנה של ציבור העובדים בכנסת. יחימוביץ'

 מעולם לא ביקשה תמורת פעילותה אתנן פוליטי אלא פעלה מתוך אמונה בערכים הסוציאל-דמוקרטים ומתוך מחויבות עמוקה לזכויות עובדים, גימלאים והשכבות החלשות בכלל", כתב עיני.

 

בתגובה לדברי עיני, אמרו אתמול במטהו של עמיר פרץ כי הוא תמיד העריך את ציבור חברי ההסתדרות, את עוצמתם הדמוקרטית ואת התייצבותם לצדו בכל מערכות הבחירות בעבר. במטה פרץ מעריכים כי רוב חברי ההסתדרות יצביעו עבורו בקלפי.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
עופר עיני
צילום: ירון ברנר
עמיר פרץ
צילום: ירון ברנר
שלי יחימוביץ'
צילום: ירון ברנר
מומלצים