שתף קטע נבחר

שיסף את גרון אביו: "נח התגאה בדניאל מעוז"

הסבתא פנינה איבדה את הבת נורית והחתן נח, נכדה נעצר בחשד שרצח אותם: "אין לי מושג שבמושגים מה קרה שם". המעסיק של האב לא זוכר ריב ביניהם, בוס קודם של החשוד דניאל מעוז סיפר על "עלם חמודות מקסים"

כמעט כולם צפו לו עתיד ורוד, אבל גם מי שהיה מודע לבעיית ההימורים לא חשב שהסוף יהיה כזה. דניאל מעוז, בן 28, נעצר בחשד לרצח הוריו נח ונורית מעוז בירושלים. הסבתא פנינה איבדה ברגע אחד את בתה נורית, את החתן נח ואולי גם את הנכד דניאל, שעשוי להיכלא למשך כל ימי חייו. 

 

"אין לי שום מושג שבמושגים מה קרה שם", אמרה בכאב ל-ynet פנינה, שקברה את הבת והחתן - ולאחר שפרטי הרצח הותרו היום (ד') לפרסום, היא צריכה להתמודד גם עם המחשבה שהנכד הוא הרוצח.

 

דניאל מעוז ואחיו התאום ניר. איש לא האמין ()
דניאל מעוז ואחיו התאום ניר. איש לא האמין

 

מעוז, ששירת בצבא בחיל השלישות, תפקד במילואים בקצין העיר. הוא עשה חיל באוניברסיטת חיפה, אבל באותו זמן החלה הנפילה שלו. כמה ממכריו של מעוז סיפרו כי הידרדר להימורים ושהיו לו חובות כבדים. 

 

דניאל מעוז עם אביו נח. האב היה גאה בבן ()
דניאל מעוז עם אביו נח. האב היה גאה בבן

 

קרוב משפחתו אילן קנדיל לא הכיר את הצד הזה של מעוז. "הוא מגיע ממשפחה מעולה ואיכותית. זה הלם". חבר של מעוז, שלמד איתו משפטים באוניברסיטת חיפה, אמר על החשד ברצח כי "זה נשמע לי לא הגיוני. אני אוהב מדע בדיוני, אבל זה כבר מדע בדיוני הארד-קור". הוא סיפר על "בחור נחמד, שאוהב כדורסל". אחותו של דניאל מעוז, תמר מעוז-פלמון, היתה בעבר קפטנית נבחרת כדורסל הנשים של ישראל.

 

שיחה אחרי הרצח: "בעיקר הקשיב"

אותו חבר הגיע לנחם את מעוז אחרי רצח הוריו. "דניאל היה שבור לגמרי, הוא היה מפורק, ממש לא כמו מישהו שמעורב במעשה", סיפר החבר ההמום ואמר כי מעוז לא ציין בפניו שמות של חשודים אפשריים. "הוא אמר שהרבה פרטים לא ידועים, ושהוא מקווה שהמשטרה תמצא את האחראים. מעבר לזה הוא בעיקר הקשיב, לא דיבר יותר מדי".

 

הסבתא איבדה בת וחתן. זרים על קברי נח ונורית מעוז (צילום: נועם מושקוביץ ) (צילום: נועם מושקוביץ )
הסבתא איבדה בת וחתן. זרים על קברי נח ונורית מעוז(צילום: נועם מושקוביץ )

 

ד"ר ראובן אקרמן, המעסיק של האב במרפאת השיניים בקניון מלחה בירושלים, אמר שבאופן מפתיע דניאל התנהג בקור רוח כשראה את הגופות של הוריו בזירת הרצח. "זה הדליק לי נורה אדומה", סיפר. עם זאת, לדבריו, היחסים במשפחה היו תקינים. "בשנה וחצי האחרונות אני לא זוכר שום ריב ביניהם", אמר, "נח אפילו התגאה בו, סיפר איך הוא הסתדר בלימודים ובמשרד".

 

האם נורית, בת 60, היתה מנהלת ברשות הפטנטים במשרד המשפטים, וכמו בעלה נח (64) היתה שחקנית ברידג' מצטיינת. חברה של ההורים אמרה: "מאז שהוא נעצר אנו לא מפסיקים לבכות, אנשים לא מאמינים, שבורים. כל המשפחה מקווה שזה לא דני ותומכת בו ובגרסתו".

 

התכתבות פייסבוק בין דניאל לאחותו ()
התכתבות פייסבוק בין דניאל לאחותו

 

אחד המעסיקים של מעוז בעבר תיאר "בחור מדהים ומקסים, עלם חמודות". הוא לא האמין למשמע החשדות. "הוא סיפר בראיון על המשפחה הירושלמית הנחמדה שלו, על ההורים הנהדרים, והאימא שעובדת במשרד הפטנטים. הוא היה הירושלמי הנחמד ששוכר דירה בתל אביב על מנת לעבוד כאן". הבעלים אמר כי הם "בודקים בציציות" כל מועמד: "אם הוא רצח את הוריו, אז כל אדם ואדם הוא רוצח בפוטנציה".

 

"השקיף מהחלון לעיתים קרובות" 

בסמטת רבי טרפון השקטה שבשכונת התקווה, מקום מגוריו של דניאל מעוז, השכנים עדיין מתקשים להאמין כי הוא החשוד ברצח הוריו. הניידות הרבות שהגיעו לדירה השכורה הפרו את השקט ברחוב המנומנם, והשכנים החלו לנער שיחות ערות על הרצח. "בהתחלה החוקרים תחקרו אותו ברחוב, לאחר מכן עלו לדירה שלו וערכו חיפוש נרחב", אמר אחד הדיירים. 

 

השכן תיאר גם את התנהגותו של מעוז בימים שלאחר הרצח. "הוא השקיף מחלון הדירה שלו לעיתים קרובות באותו זמן. אחרי שהיה מציץ למטה, נהג לסגור את החלונות. היה משהו קצת מוזר בהתנהגות הזאת. כשהיה מוציא את הראש מהחלון, נראה כאילו שהוא מחפש משהו".

 

בעמוד הפייסבוק שלו הוא נהג להעלות עדכונים מפעם לפעם. שם הוא התהדר בפרסום שבישר על הג'וב החדש, בפוסט אחר צירף את שירו של יהודה פוליקר "פחות אבל עוד כואב" והוסיף כיתוב: "לכל מי שעבר או עובר משהו כואב בחייו".

 

בסוף חודש אוגוסט, שבועות ספורים אחרי רצח הוריו, העלתה מכרה של מעוז פוסט ובו ביקשה לחזק אותו: "אוהבים אותך דני" כתבה "שולחים לך המון חיבוקים".

 

בהכנת הידיעה השתתפו יאיר אלטמן, אביאל מגנזי ומורן אזולאי
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
דניאל עם אמו נורית
דניאל מעוז, בהארכת מעצרו
צילום: אוהד צויגנברג
ביתו של מעוז, בשכונת התקווה. "תחקרו אותו ברחוב"
צילום: ירון ברנר
נח ונורית מעוז ז"ל. הבן חשוד ברצח
מומלצים