שתף קטע נבחר

צילום: גיל יוחנן וירון ברנר

פרץ: אלך בדרך רבין; יחימוביץ': בוחרים דרך

ב-10:00 בבוקר ייפתחו הקלפיות וחברי מפלגת העבודה יכריעו מי ינהיג אותם. עמיר פרץ חמוש בתמיכת מצנע והח"כים כבל, מג'אדלה ובן סימון. שלי יחימוביץ' נהנית מתמיכת יו"ר ההסתדרות וראשי הערים של תל-אביב ורעננה

העבודה בוחרת (שוב): בשעה 10:00 בבוקר (יום ד') ייפתחו הקלפיות בסיבוב השני בפריימריז בעבודה. יותר מ-66 אלף מתפקדים יוכלו לממש את זכותם ב-171 קלפיות ברחבי הארץ שינעלו ב-22:00. עמיר פרץ חמוש בתמיכת הפריפריה, במנגנון שטח מיומן ועתיר ניסיון במערכות בחירות ואילו שלי יחימוביץ' מצוידת בכוח רב של צעירים, סטודנטים, ההסתדרות ומנגנון גדול של רשתות חברתיות.

 

בחירות לראשות העבודה - העדכונים האחרונים:

 

שני המועמדים ינסו להוציא כמה שיותר תומכים וינסו להילחם בעיקר באדישות. בפעם הקודמת הגיע שיעור ההצבעה ל-66 אחוזים. בימים האחרונים, עסקו פרץ ויחימוביץ' בתדרוכים לפעילים בשטח וניסו להחדיר בהם מוטיבציה. בשני המחנות דיברו השבוע על קרב צמוד מאוד שיימשך כנראה עד הדקה האחרונה.

 

מי יצעק יותר חזק? פרץ ויחימוביץ' בקרב אחרון (איור:  אופיר בגון) (איור:  אופיר בגון)
מי יצעק יותר חזק? פרץ ויחימוביץ' בקרב אחרון(איור: אופיר בגון)

 

פרץ אמנם התלונן על תמיכתו המאסיבית של יו"ר ההסתדרות עופר עיני ביחימוביץ', אך הוא עדיין מקווה לטוב, לאור הצטרפותו של עמרם מצנע, שהכריז על תמיכה. "ההתגייסות של כל כך הרבה תומכים מהמחנה של הרצוג, שותפנו מצנע וגם ותיקי המפלגה, אנשי ההסתדרות וגם מהתנועה הקיבוצית מרשימה ומרגשת".

 

"חברי המפלגה מבינים היום שלפריימריז האלה יש משמעות היסטורית בסיכוי לשנות את המפה הפוליטית באמצעות מעבר של 5-6 מנדטים מהליכוד לעבודה", הוסיף פרץ. "מנדטים אלו ישנו את יחסי הכוחות בין הגושים ויאפשרו מהפך שלטוני והקמת ממשלת שלום חברתית. ניתן פחות להתנחלויות ויותר לדירות, פחות לעשירים ויותר לשכירים, בדיוק כפי שעשה רבין".   

 

מלבד מצנע, נהנה פרץ גם מתמיכת הח"כים איתן כבל, דניאל בן סימון וראלב מאג'דלה. בתחילת השבוע, הגיעו פעילי מצנע אל מטה הבחירות של פרץ בתל-אביב והודיעו שיסייעו. מלבדם, הודיעו גם בכירי המפלגה יו"ר הכנסת לשעבר, אברום בורג, נכדו של דוד בן גוריון, ד"ר יריב בן אליעזר, בתו של ראש הממשלה יצחק רבין, דליה רבין פילוסוף, ורון פונדק, ממנסחי הסכם אוסלו.

 

מחנה יחימוביץ', המורכב מצעירים רבים, זוכה לתמיכה של רבים מאנשי מאהלי

המחאה, והשבוע הביא תומכים נוספים: ראש העיר תל-אביב, רון חולדאי, וראש העיר רעננה, נחום חופרי. ח"כ אבישי ברוורמן תומך אף הוא, ומקורבה, יו"ר ההסתדרות, עופר עיני, פרסם הודעה רשמית ונימק את תמיכתו בכך שמדובר במועמדת ערכית ומוסרית. בשעות אחר הצהריים, כינסה יחימוביץ את הפעילים והודיעה שהיא זוכה לתמיכה מפעילי מצנע ומפעיליו של המועמד בסיבוב הקודם, ח"כ יצחק (בוז'י) הרצוג.

 

יחימוביץ' אמרה אמש ל-ynet כי "מחר יוכרע לא רק מי ינהיג את העבודה, אלא מה יהיו פניה של המפלגה, האידיאולוגיה שלה, האמון שהציבור רוכש לה והכוחות החדשים שיבואו. מחר יכריעו מתפקדי העבודה גם איך תיראה עוצמתה של מפלגת העבודה וכוחה במערכת הפוליטית כולה ולכן בחירת המנהיג מחר, אני מקווה מנהיגה חדשה, היא מעשה ערכי ומהותי אין כמותו. אני קוראת לכל בעלי זכות הבחירה לבוא ולממש את זכותם הדמוקרטית ולהשפיע על עתידה של מדינת ישראל. אסור להיות שאננים כי לכל קול תהיה משמעות".


פורסם לראשונה 20/09/2011 22:15

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מעשה ערכי. יחימוביץ'
צילום: מוטי קמחי
משמעות היסטורית. פרץ
צילום: אבישג שאר ישוב
מומלצים