שתף קטע נבחר

הגונג לסיבוב השני בעבודה: פרץ ויחימוביץ' בזירה

הבוקר נפתחות שוב 171 קלפיות ברחבי הארץ, ועשרות אלפי מתפקדים יכריעו מי יוביל את המפלגה שמנסה להשתקם. פרץ הצהיר: "אביא הכי הרבה מנדטים מהליכוד", ואילו יריבתו הגיבה: "בראשותי, תחזור המפלגה להיות השנייה בגודלה". התשובה אחרי חצות, בשידור חי ב-ynet

הלילה מובטחת הכרעה, ולמפלגת העבודה יהיה מנהיג. או מנהיגה. יותר מ-66 אלף מתפקדים יוכלו להצביע היום (ד') ב-171 קלפיות ברחבי הארץ בסיבוב השני בבחירות המקדימות לראשות המפלגה. הפעם יש רק שני פתקים: שלי יחימוביץ' ועמיר פרץ, שהבהירו עם הצבעתם - בתל אביב ובשדרות - כי ישתפו פעולה בעתיד ללא קשר לזהות המנצח. הקלפיות יינעלו ב-22:00, ואחרי חצות ייוודעו תוצאות האמת. ynet יעביר שידור חי מבית המפלגה בבית ברל.

 

בחירות לראשות העבודה - העדכונים האחרונים:

פרץ התלונן: עיני מסייע ליחימוביץ' בניגוד לחוק

עופר עיני: תומך ביחימוביץ' לראשות העבודה

מצנע בכנס של פרץ: "הוא יחזיר עטרה ליושנה"

 

כולם עם המחאה החברתית (איור:  אופיר בגון) (איור:  אופיר בגון)
כולם עם המחאה החברתית(איור: אופיר בגון)

 

פרץ אמנם התלונן על תמיכתו המאסיבית של יו"ר ההסתדרות עופר עיני ביחימוביץ', אך הוא עדיין מקווה לטוב, לאור הצטרפותו של עמרם מצנע, שהכריז על תמיכה אחרי שנכשל בסיבוב הראשון. לדברי פרץ, "מה שראינו בסקרים זה שהאגדה שמישהו מביא יותר מנדטים התנפצה. אני אביא הכי הרבה מנדטים מהליכוד. המנדטים הנחוצים כדי לעשות מהפך שלטוני. אזרחי ישראל זקוקים לתקווה חדשה ואין לי ספק שיחד ננצח את הליכוד".

 

עמיר ופרץ ורעייתו, היום בקלפי בשדרות (צילום: צפריר אביוב) (צילום: צפריר אביוב)
עמיר ופרץ ורעייתו, היום בקלפי בשדרות(צילום: צפריר אביוב)
 

לאחר שהצביע בקלפי בשדרות, הבהיר פרץ כי הוא "חושב ששלי רשאית להתמודד. תפקיד הפריימריז הוא.לבנות מפלגה, אבל גם תקווה חדשה לישראל. אין לי ספק כי יחד ננצח את הליכוד".

 

יחימוביץ', היום בקלפי בתל אביב (צילום: ירון ברנר) (צילום: ירון ברנר)
יחימוביץ', היום בקלפי בתל אביב(צילום: ירון ברנר)

 

יריבתו הצביעה זמן קצר אחריו בקלפי בתל אביב והבהירה אף היא כי השניים ישתפו פעולה בעתיד. "אנו חד משמעית נוכל לשבת ביחד. אין ברירה, אנחנו חייבים ואנחנו גם נעשה את זה". לדבריה, "למפלגת העבודה בראשותי יש פוטנציאל גבוה להיות המפלגה השנייה בגודלה ולהבקיע שוב אל קדמת המפה הפוליטית. יש כאן סוג של הזדמנות שאסור לפספס אותה".

 

מחנה יחימוביץ', המורכב מצעירים רבים, זוכה לתמיכה של רבים מאנשי מאהלי המחאה, והשבוע הביא תומכים נוספים: ראש העיר תל-אביב, רון חולדאי, וראש העיר רעננה, נחום חופרי.

 ח"כ אבישי ברוורמן תומך אף הוא, ומקורבה עיני, פרסם הודעה רשמית ונימק את תמיכתו בכך שמדובר במועמדת ערכית ומוסרית.

 

אתמול כינסה יחימוביץ את הפעילים והודיעה שהיא זוכה לתמיכה מפעילי מצנע ומפעיליו של המועמד שהגיע שלישי בסיבוב הקודם, ח"כ יצחק (בוז'י) הרצוג.

 

Read this article in English

 

בהכנת הידיעה השתתפו מורן אזולאי, אילנה קוריאל ובועז פיילר
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
פרץ, היום בקלפי. "מהפך שלטוני"
צילום: צפריר אביוב
יחימוביץ' מצביעה, היום בתל אביב
צילום: ירון ברנר
מומלצים