שתף קטע נבחר

דיווח: ארה"ב בונה בסיסים בסיישל ובחצי האי ערב

ממשל אובמה מגביר את מאמצי המלחמה באל-קאעידה. ה"וושינגטון פוסט" דיווח שהאמריקנים מקימים שורת בסיסים שישרתו את מערך המטוסים הזעירים הפעילים בתימן ובסומליה

המאבק האגרסיבי של ארצות הברית בארגון הטרור אל-קאעידה נמשך. על פי דיווח ב"וושינגטון פוסט", מקימה המעצמה הצבאית באפריקה ובחצי האי ערב שורת בסיסים שנועדו לשרת את מערך המטוסים הזעירים שלה, הפעילים בעיקר בתימן ובסומליה.

 

מאבק בטרור העולמי - כותרות אחרונות ב-ynet:

 

עוד בערוץ החדשות :

 

על פי גורמים רשמיים בארה"ב, האמריקנים פועלים ליצירת תשתית מבצעית אופרטיבית הן באתיופיה והן באיי סיישל. במסגרת זו, נוסתה כבר בהצלחה יחידה קטנה של מטוסים שהמריאו מהאיים שבאוקיינוס ההודי וסיירו באופן יעיל בסומליה, הממוקמת כ-1,300 קילומטרים משם.

 

קרבות ברחובות סומליה. סיכון גבוה לפעילות טרור (צילום: איי אף פי) (צילום: איי אף פי)
קרבות ברחובות סומליה. סיכון גבוה לפעילות טרור(צילום: איי אף פי)
 

בשנים האחרונות, פועל צבא ארצות הברית בשטח האווירי של תימן וסומליה, בין היתר מבסיסים אוויריים בג'יבוטי. סוכנות הביון האמריקנית (CIA), לעומתו, החלה לרכז את פעילותה בחצי האי ערב, כך דיווח העיתון. הבית הלבן לא הגיב לדיווח.

 

בעבר, אישרו גורמים רשמיים בארה"ב ובאיי סיישל את נוכחותם של המטוסים הזעירים, אך הדגישו כי אלה מפטרלים באזור בעיקר כדי לאתר פיראטים. עם זאת, מסמכים אמריקנים חסויים שפורסמו באתר ההדלפות ויקליקס הראו כי המטוסים המתוחכמים היו אחראים גם לפעולות מודיעין ומניעת טרור.

 

לפני כחודש, פירסמה חברת "מייפלקרופט" הבריטית, המתמחה בניתוח סיכונים גלובליים עבור חברות מסחריות, דו"ח שהגדיר את סומליה מוכת הרעב והמלחמות כמדינה הנמצאת בסיכון הגבוה ביותר בעולם לסבול מטרור. בכפוף לכך, מתמקד המאמץ העיקרי של ארצות הברית בשלוחה של אל-קאעידה בחצי האי ערב, שבסיסה בתימן, הנחשבת לזרוע הפעילה ביותר של הארגון.

 

שר ההגנה האמריקני, לאון פאנטה, הודיע לפני כחודשיים כי כוחות צבא ארצות הברית ערוכים לחיסול צמרת אל-קאעידה בפקיסטן, תימן, סומליה וצפון אפריקה, בדרך לנטרול סופי של הארגון כולו. "המפתח היה לכידת בן-לאדן", אמר פאנטה בעת ביקור שערך באפגניסטן, "ועכשיו זיהינו כמה מנהיגים אחרים שאם נצליח לחסלם, נשבש את היכולת שלהם לתקוף. אנחנו על סף הנחלת תבוסה אסטרטגית לארגון".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
תשתית אופרטיבית באתיופיה ואיי סיישל. מל"ט "פרדטור" אמריקני
צילום: AFP
תקיפת אנשי אל-קאעידה בדרום תימן
צילום: EPA
מומלצים