שתף קטע נבחר

צילום: גיל יוחנן וירון ברנר

צפו: פעיל פרץ הותקף לעיני שלי יחימוביץ'

העימות האלים פרץ בזמן שהמתמודדת על ראשות העבודה התראיינה לכלי התקשורת. ממטה יחימוביץ' נמסר שהיא "לא הבחינה בנעשה", למרות שביקשה להפריד ובהמשך גינתה: "זו אינה דרכנו"

הסיבוב השני בבחירות המקדימות של מפלגת העבודה הביא עמו היום (ד') לא רק הצהרות על "יום חג לדמוקרטיה ומימוש זכות אזרחית בסיסית", אלא גם תקרית אלימה, שהעידה על המתח בו שרויים מטות המתמודדים על התפקיד - שלי יחימוביץ' ועמיר פרץ. נכון לשעה 12:35, הצביעו בקלפיות 9.25% מכלל המתפקדים. צפו בהתרחשויות:

 

בחירות לראשות העבודה - העדכונים האחרונים:

 

עוד בערוץ החדשות :

 

בעת שיחימוביץ' התראיינה לכלי התקשורת לאחר הצבעתה בקלפי בתל אביב, פרצה במקום תגרה בין דב שמש, פעיל ממחנה פרץ, לפעיל מהמחנה היריב. "ניסו לדחוף אותי ולא נתנו לי להתקרב למקום בו התראיינה יחימוביץ'", אמר שמש ל-ynet. "אז הגיע פעיל שלה ונתן לי אגרוף בפנים שהפיל אותי והחל לבעוט בי בעודי על הכביש. עכשיו אני חושב שהלסת שלי מרוסקת ונפוחה. אני לא מסוגל לסגור את הפה". התוקף נמלט.

 

יום מכריע במפלגת העבודה (איור:  אופיר בגון) (איור:  אופיר בגון)
יום מכריע במפלגת העבודה(איור: אופיר בגון)
 

שמש הביע כעס על תגובתה של יחימוביץ' למתרחש, ושאל "איך שלי, שעמדה שני מטר מכאן, והיא המנהיגה, לא ניגשה אלי ולא אמרה להם: 'חבר'ה, לא עושים כזה דבר'. אני לא פושע, אלא חבר מפלגה שלה, אבל היא ברחה מכאן בלי לשאול אפילו מה שלומי, לא עניין אותה כלום".

 

יחימוביץ' ופעילים ממטה פרץ, היום בראשון לציון (צילום: אבי מועלם) (צילום: אבי מועלם)
יחימוביץ' ופעילים ממטה פרץ, היום בראשון לציון(צילום: אבי מועלם)
 

בתגובה, נמסר ממטה יחימוביץ' כי היא "מגנה את התנהגות אחד מפעיליה שנקט אלימות ליד הקלפי וקוראת לשמור על שקט ואיפוק גם, ובמיוחד, כאשר יש פרובוקציות מן הצד השני. שום פרובוקציה אינה מצדיקה אלימות ואני מגנה אלימות מכל סוג. זו אינה דרכנו, זהו יום חשוב וגורלי למפלגת העבודה ועלינו להתנהל בדרך מכובדת".

 

מהמטה הודגש כי יחימוביץ נכחה במקום, אך לא הבחינה בנעשה משום שהתראיינה בשעת התקרית ומיד כששמעה

על העניין גינתה אותו בתוקף. זמן קצר לאחר מכן, התקשרה יחימוביץ' לשמש והתנצלה על האירוע.

 

עמיר פרץ קרא בתגובה "לכל פעילי המפלגה להימנע מאלימות. ממחר נצטרך להתאחד מול הליכוד. אני מכיר אישית את הפעיל שהוכה, הוא אדם שאין כל קשר בינו לבין אלימות, ממש מלח הארץ. מקווה שתקריות כאלה לא יחזרו על עצמן".

 

בהכנת הידיעה השתתפה מורן אזולאי
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
פרץ מצביע בשדרות, היום
צילום: צפריר אביוב
יחימוביץ'. "זו אינה דרכנו"
צילום: מוטי קמחי
מומלצים