שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  חשיפה: בכיר ברכבת גנב, הושעה וכנראה יפוטר

  אחד מבכירי הרכבת, הממונה על הבטיחות באחת החטיבות המרכזיות, גנב לפי החשד חלקי מתכת שונים ומכר אותם לסוחרים. לאחר שנתפס הושעה מעבודתו, ויפוטר כנראה לאחר שימוע. ברכבת מאשרים את הפרטים

  חשיפת ynet: גניבת חלקי מתכת ברכבת ישראל, על-ידי בכיר בחברה. ל-ynet נודע כי בכיר ברכבת ישראל, הממונה על הבטיחות באחת מחטיבות החברה, הושעה לאחרונה מעבודתו לאחר שנחשד כי גנב חלקי מתכת שונים, ומכר אותם לסוחרי מתכות באזור הצפון. יש לציין כי לבכיר גישה - במסגרת תפקידו - לחלקי חילוף רבים ומשמעותיים במערך הרכבות, כמו חלקי מנוע ושלדה. על-פי מקורות בחברה, נחשד הבכיר שהושעה - בין השאר - בגניבת חלקים שניזוקו בתאונות רכבת, והועברו לשיפוץ או גריטה (הפיכתם לגרוטאה).

   

   

  מה עושים עם חלקי רכבות שניזוקו בתאונות? מוכרים לסוחרים (צילום: ג'ורג' גינסברג ) (צילום: ג'ורג' גינסברג )
  מה עושים עם חלקי רכבות שניזוקו בתאונות? מוכרים לסוחרים(צילום: ג'ורג' גינסברג )

   

  ממידע שהגיע לידי ynet עולה כי הבכיר כנראה הכניס למתחמי הרכבת משאיות או כלי רכב מסחריים אחרים, וזאת כדי להעמיס עליהן את החלקים הגנובים. עוד נודע ל-ynet כי הנהלת הרכבת לא העבירה עד כה את פרטי המקרה למשטרה. ברכבת ישראל אישרו את דבר השעיית הבכיר עקב חשד לגניבה, וציינו כי בקרוב יערך לו שימוע. מקור בחברה מתח היום ביקורת חריפה על החלטת החברה שלא להעביר מידע אודות המקרה למשטרה: "זו חברה ממשלתית, ובישראל יש רק גוף אחד שמוסמך לחקור מקרים פליליים - המשטרה. ההחלטה לא לפנות אליה, פשוט מקוממת".

   

  "מוציאים שם רע לחברה"

  מקור בחברה מספר היום ל-ynet כי מקרי הגניבות של הבכיר התגלו במהלך חקירה פנימית - בעניין אחר - שמנהלת רכבת ישראל מזה תקופה ארוכה. לדבריו, בזמן מעקב אחר אחד מעובדי הרכבת, תועד הבכיר גונב את חלקי המתכת, וכך נפתחה נגדו חקירה - שבסופה הוחלט על השעייתו עד לשימוע. מקורות ברכבת מעריכים כי הבכיר יפוטר לאחר השימוע, וזאת מאחר שהגניבות תועדו.

   

  "יש הרבה עובדים טובים ברכבת, אבל המקרים האלה מקלקלים לכולם ומוציאים שם רע לחברה", אומר ל-ynet מקור בכיר. מקור אחר אומר כי העובדים קיבלו את הידיעות אודות השעיית הבכיר בעצב ואף בכעס. "זה מקרה חמור מאוד", הוא מסביר. "הוא הרי גונב מהמקום שבו הוא עובד. זה גורם נזק תדמיתי, וכנראה שבגלל זה החברה לא פרסמה אותו".

   

  יש לציין כי בשנים האחרונות נחשדו כמה בכירים ברכבת ישראל במעשים פלילים חמורים - ובהם קבלת שוחד ואף שוד מזוין. באחד המקרים הידועים ביותר, הואשמו יו"ר ועד העובדים לשעבר, שאול עוקיש, וסגנו, מיכה חיון, כי גבו מעובדים חדשים "דמי כניסה": עובדים נדרשו לשלם עשרות אלפי שקלים בתמורה לקבלתם לעבודה ברכבת ישראל. עוד הואשמו השניים בקבלת שוחד מספקי ציוד.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  הרכבת: הבכיר הושעה עד שימוע
  צילום: אבישג שאר- ישוב
  ynet רכב בפייסבוק
  לוח winwin
  מומלצים