שתף קטע נבחר

יחימוביץ' בנאום הניצחון: מחויבים לימין ולשמאל

יו"ר העבודה הנבחרת אמרה בנאום הניצחון כי היא לא עומדת בראש מפלגה סקטוריאלית. היא קראה לעצור את ההפרטה וקראה לראש הממשלה להכיר במדינה פלסטינית, לצידה של מדינת ישראל, במשא-ומתן ולא בהכרזה חד-צדדית

האשה השנייה בראשות מפלגת העבודה מביטה קדימה ופונה למרכז: יו"ר מפלגת העבודה הנבחרת, ח"כ שלי יחימוביץ', אמרה הלילה (יום ה') בנאום הניצחון שלה כי בקיץ המפלגה התעוררה מחדש. "היא התחברה לרוחות הכי רעננות שנושבות ברחובות בישראל", היא אמרה. "הגיע הזמן לבנות מחדש את מדינת ישראל ברוח של צדק ושל אחריות המדינה לאזרחיה ושל חתירה לשוויון". יחימוביץ' אמרה שהעבודה אינה מפלגה סקטוריאלית ואמרה שהיא מייצגת את כל המגזרים.

 

פריימריז בעבודה - יום הבוחר:

מי המנהיג החברתי? צפו ביום הבוחר בעבודה

פרץ והרשימות, יחימוביץ' והבת שלא הלכה לבי"ס

צפו: פעיל פרץ הותקף לעיני שלי יחימוביץ'

 

סמוך לשעה 2:00 בלילה הגיעה יחימוביץ', מלווה בעשרות תומכים, לבית מפלגת העבודה. הפעילים צעקו "העם רצה צדק חברתי". יחימוביץ' זכתה ב-53.89% מקולות הבוחרים, בעוד שח"כ עמיר פרץ קיבל את קולותיהם של 45.36% מהבוחרים. פחות מאחוז אחד נמנע בהצבעה. ההפרש בין השניים הוא 3,530 קולות.

 

נאום הניצחון של יחימוביץ' (צילום: עידו ארז) (צילום: עידו ארז)
נאום הניצחון של יחימוביץ'(צילום: עידו ארז)

 

אחרי שמזכ"ל המפלגה חיליק בר ויו"ר ועדת הבחירות רענן כהן בירכו את יחימוביץ' ודיברו על עתידה של המפלגה, עלתה היו"ר החדשה לדוכן הנואמים וזכתה לתשואות ולקריאות "העם בחר צדק חברתי". היא קראה בתחילת נאומה לכל האזרחים שמאמינים בדרכה של המפלגה להתפקד אליה כבר בבוקר. "אנחנו פתוחים לכל אדם שמזדהה עם הערכים שלנו ורוצה לקחת חלק בבנייתה המחודשת של המפלגה שבנתה את המדינה", היא אמרה. 

 

בהמשך הנאום היא הציבה את המפלגה במרכז המפה הפוליטית: "תפקידנו לייצר כמפלגה שאחראית על המדינה. אנחנו מפלגה חדשה, שהיא לא סקטוריאלית. אנחנו אלה שמחויבים לעניים ולעשירים, לימין ולשמאל, לחרדים ולחילונים, לערבים ויהודיים. בזכות דרך האנחנו הזה שמכיל בתוכו את כולם, אבל גם שומר על קול צלול וערכי - נוכל לחזור כמו שמגיע לנו לקידמת הבמה הפוליטית".

 

תומכי יחימוביץ' חוגגים (צילום: עידו ארז) (צילום: עידו ארז)
תומכי יחימוביץ' חוגגים(צילום: עידו ארז)

 

יחימוביץ' קראה לעצור את ההפרטה וקראה לראש הממשלה להכיר במדינה פלסטינית, לצידה של מדינת ישראל, במשא-ומתן ולא בהכרזה חד-צדדית

  

אפילו ברק בירך

יחימוביץ' אמרה כי הערכים הישנים של מפלגת העבודה אקטואליים גם היום. היא הודתה לחברי הכנסת ולחברי המפלגה שהתקשרו להודות לה. במהלך נאומה היא גילתה שגם ראש הממשלה בנימין נתניהו, יו"ר האופוזיציה ציפי לבני ושר הביטחון אהוד ברק התקשרו לברך אותה.

 

גם לא מעט בכירים במפלגת העבודה התקשרו ליחימוביץ' וברכו אותה. בין המברכים: חברי הכנסת יצחק הרצוג, בנימין בן-אליעזר וגם עמיר פרץ עצמו. מי שעוד בירך הוא עמרם מצנע, שהפסיד בסיבוב הראשון.

 

מסיעת העצמאות, שהתפלגה ממפלגת העבודה, נמסר כי גם שר הביטחון אהוד ברק, השוהה בוושינגטון, התקשר לברך ואיחל לה בהצלחה. מסיעת העצמאות נמסר: "אנו מברכים את ח"כ שלי יחימוביץ׳ על היבחרה ומאחלים לה כי תצליח להצעיד את המפלגה בדרכה הסוציאל דמוקרטית. אנחנו מברכים גם את עמיר פרץ ויצחק הרצוג על הישגיהם המרשימים והתמיכה הרחבה לה הם זכו במהלך הבחירות".

 

בן-אליעזר אמר: "אני מברך על בחירתה של שלי. אחרי שש שנים בפוליטיקה היא הצליחה ליצור סחף אדיר בציבור לטובתה והפכה למותג בפני עצמה". על שיתוף הפעולה העתידי בין יחימוביץ' ופרץ, אמר בן-אליעזר: "שיתוף הפעולה תלוי בשניהם.

 הם יבינו שמי שמפסיד מהיריבות הם הילדים שלנו. אני זוכר את המלחמות בין רבין ופרס, שברגעים הנכונים ידעו לעבוד יחד ובשיתוף פעולה.

 

ח"כ דניאל בן-סימון הוסיף: "זהו ניצחון ברור, המשקף את רצון הבוחר. יש פה הזדמנות ברורה לעצב את דמות המפלגה ואל לנו חלילה לדבר על פילוג ומחנאות. יש לנו הזדמנות יוצאת מן הכלל להתקדם הלאה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
שלי יחימוביץ'
צילום: עידו ארז
עמיר פרץ
צילום: מוטי קמחי
מומלצים